Home DRUŻYNA_FPL Drużyna Bloga na GW4

Drużyna Bloga na GW4

0

Ten, kto boi się przegrać, już przegrał.

Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o GW3. Niby trzeci raz z rzędu właściwy kapitan, ale też kilka mniej trafionych wyborów…

56 punktów, a z Salahem na C – 64, to nadal powyżej średniej i w sumie nie wygląda tak najgorzej. Jeszcze jakby Mitro się zmieścił, a Hamer się nie zepsuł to już w ogóle byłoby świetnie – 76, ale nie ma co gdybać, gdyż kolejna Drużyna wyrusza po punkty.

Dzisiejsza Drużyna Bloga to niszowe wybory redaktora Garreta, uzupełnione przez tryumwirat kapitański GRUWWY i wzmocnione obroną premium.

Hennesey (4.5) – najtańszy golkiper za 4.5. Liczymy głównie na sejvy po strzałach Longa, Austina, Gabby czy Ingsa. Może uda się utrzymać czyste konto. Szanse są na poziomie 42%. Oczywiście jak słusznie zauważył kolega Orr91 „prawdopodobieństwo implikowane z kursów bukmacherskich jest obciążone marżą”, stąd szanse ocenione są dość optymistycznie. W każdym razie jedynie City, United, Chelsea, Everton, Liverpool i Arsenal mają większe niż Palace, ale tam bramkarze drożsi niż reprezentant Walii (powołany na mecz LN).

Mendy (6.4) – City ma zaś największe szanse na CS w meczu z NEW (60% wg powyższej metodologii) w tej kolejce. Jednak obrońcy Guardioli już w meczu z HUD pokazali, że gola z niczego potrafią stracić. Liczymy jednak, że tym razem będzie inaczej oraz na powtórkę ofensywnej gry z Mendy’ego, który w systemie 3-5-2 grać powinien wysoko i kreować okazje kolegom.

Alonso (6.7) – Wisienki mogą oczywiście gola strzelić, ale goal threat Alonso ma zdecydowanie największy wśród obrońców. WH daje mu ponad 25% szans na gola! Trzy dwucyfrowe wyniki z rzędu, które cieszą posiadaczy, a bolą pozostałych, wcale nie muszą się skończyć w tym tygodniu. W obu poprzednich dwóch meczach przeciwko Bournemouth Hiszpan zachował czyste konto, więc teraz zawalczy o podtrzymanie tej passy.

Baines (5.5) – Digne zagrał w ciągu tygodnia w Carabao Cup, więc Leighton (który jest kapitanem pod nieobecność Jagielki) powinien wyjść w pierwszym składzie. Nie wiadomo, czy będzie strzelał ewentualnego karnego, tym bardziej, że sędziuje Stuart Atwell (mało skory do dyktowania jedenastek). Jednakże Everton ostatnie 2 mecze wygrał z HUD po 2:0, więc taki lub nawet wyższy wynik (patrząc na formę zespołów) powinien również paść w sobotę na Goodison.

Monreal (5.5) – liczby trochę słabsze ma od Bellerina i grał nieco niżej, co było we Wnioskach, ale poprzedni sezon pokazał, że jeśli ktoś z obrońców Arsenalu ma strzelać gole, to będzie to Nacho. Jest na 6 miejscu wśród obrońców z szansami na gola (razem z Mendym i PvA) w tej kolejce, a brak powołania do kadry Hiszpanii na Ligę Narodów (przy powołaniach i możliwych rotacjach innych obrońców premium) stawia go wysoko na liście obrońców do gry w dłuższej perspektywie.

Hazard (10.6) to pomocnik nr 1 w tym tygodniu. Gdy Lee Mason sędziuje – gospodarze wygrywają, przy tym karne też dostają. Eden karne ma, formę ma oraz przeciwnika, którego lubi. Niech go tylko tak nie kopią, żeby dotrwał do tej 60 minuty, bo gościa się naprawdę z przyjemnością ogląda.

Salah (13.0) – wyjazdowe spotkanie z Leicester jawi się jako trudniejsze niż domowy mecz z Newcastle, ale mówimy tutaj o zawodniku, który zdobywa średnio 8,3 pkt na mecz i ma prawie 55% posiadania. Dowoził punkty w każdym spotkaniu, a sam wykreował w pierwszych 3 kolejkach najwięcej szans (12) swoim kolegom. Dodatkowo bilans przeciwko Lisom ma niezły – 3 gole w 2 meczach.

Gross (6.9) oraz Lucas Moura (7.2) to niszowe wybory, których głównym orężem są SFG i słabsza postawa defensywna przeciwników (Gross) oraz dobre statystyki ofensywne i forma pokazane w ostatnim meczu (Lucas). Nie udało mi się niestety „upchnąć” Ramseya, ale wcale nie zdziwią mnie jego punkty w GW4.

Aguero (11.3) – jest naprawdę dużo argumentów aby postawić na Aguero. Liczby ofensywne, forma domowa Kuna, możliwy powrót do 3-5-2 oraz Newcastle jako drużyna, która w zeszłym sezonie spowodowała najwięcej karnych (plus już jednego w tym). Ponadto sędzia Friend, historia meczów domowych Kun vs Newcastle (od 5 lat zawsze notował przynajmniej gola!) oraz nawet pora meczu mówią „Kun. Easy.”

Tosun (7.0) – ktoś musi strzelić temu Huddersfield, a skoro to Aguero strzelił im 3, to napastnik Evertonu też powinien znaleźć się na liście strzelców w starciu z Terrierami. HUD przyjęło najwięcej strzałów (59), dopuszczając w tym do aż 38 strzałów z boxa. Ja trzymam kciuki za Walcotta, ale to Cenk wchodzi do Drużyny.

Na ławce w poszukiwaniu oszczędności, Hamer (4.0), Issaac Success (4.5), P-E Hojbjerg (4.4) oraz Janek Bednarek (3.9) jako patriotyczny akcent 🙂

3 trafione opaski z rzędu. Pewnie kiedyś się nie uda. Zobaczymy jak będzie tym razem. Nadal gramy bezpiecznie. Jeszcze będzie czas na ekstrawagancje.

Aguero na C w Drużynie Bloga!

Z surferskim pozdrowieniem udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *