Home DRUŻYNA_FPL Drużyna Bloga na GW29

Drużyna Bloga na GW29

0
0

Ładowanie weekendu z FPL. 3,2,1… Go!

Drużyna zdobyła ostatnio trochę punktów. 74 (83 z C).

Gunn – 7, VVD – 20, Doh – 1, Schar – 15

Salah – 3, Sane – 1, Pogba – 5, Maddi – 5

Kun – 9, Auba – 6, Jimenez – 2

Teraz kolejna kolejka, gdzie dobrych wyborów jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego chciałbym zaznaczyć, że zawodnicy którzy nie znaleźli się w drużynie wcale nie mają sporo mniejszych szans na punkty niż blogowi wybrańcy.

W bramce:

Ryan (4.4) – ostatnia instancja w „twierdzy Brighton”. Najpierw jednak rycerze Hud muszą się przebić przez blok defensywny Duffy/Dunk. Szanse na CS – 50%. W mojej ocenie nawet wyższe.

W obronie zawodnicy z SFG:

TAA (5.4) – wolne, rożne, gra wysoko i reprezentuje najlepszą obronę ligi. Za 5.4. Czego chcieć więcej? Szanse na CS – 44%.

Luiz (5.9) – może wreszcie coś strzeli z wolnego. Chelsea gra dobrze w tyłach, więc skoro powstrzymali atak Kane-Son, to z Mitro i Babelem też powinni sobie poradzić. Szanse na CS – 44%.

Shaw (5.1) – wykonuje rożne w United, ale asystę ostatnio zaliczył z akcji. Kwestia czasu kiedy jakieś kolejne dośrodkowanie spadnie na głowę Smallinga albo Lukaku. Bardzo dobra forma bocznego obrońcy, który ostatnio powstrzymał Salaha. Szanse na CS – 47%.

W pomocy w zasadzie każdy jest kandydatem na C:

Sterling (11.4) – lubi Wisienki. Strzelał im gole we wszystkich rozegranych meczach (6/6). W sumie 8 goli i 2 as. 9 punktów zdobył z nimi w pierwszym meczu, a w sumie ma 3 podwójne zdobycze w 6 starciach z Bournemouth. Prawie pewny skład (bo z Pepem nigdy nic nie wiadomo). Wisienki niby w domu lepiej grają, ale pozostają nadal min. bez S.Cooka (ten Mepham słabiutki) i Lermy. 7 kontuzji u Howe’a. Warto dodać, że zawsze (7 spotkań) City wygrywało, strzelając minimum 2 gole.

Hazard (10.8) –  bardziej słabiutka forma Fulham niż mocna Hazarda (niestety) wpłynęły na jego wybór. Liczymy też, że Scott Parker nie odmieni z dnia na dzień oblicza drużyny gospodarzy. Haz lubi grać przeciwko drużynom dołu tabeli, w tym sezonie zaliczając 15 i 20 punktów przeciwko Cardiff i Hud. W pierwszym meczu z Fulham zdobył 6 punktów. Przyjmujemy to za wynik oczekiwany acz bazowy.

Mane (9.7) –  nawet najtwardsi orędownicy Salaha muszą to przyznać. Obecna forma Mane (6 goli w 6 meczach) jest wyższa niż u Faraona (1 asysta w 5 meczach). Strzelenie Fosterowi gola piętą z prawie 10 metrów to kosmiczny poziom pewności siebie. Everton ma (patrząc od początku roku) jeden z najgorszych współczynników straconych xG w domu (obok Fulham i Hud!). Debry derbami, ale starcie słabej obrony z super mocnym atakiem, to powód do optymizmu dla posiadaczy Senegalczyka.

Pogba (8.9) – W ostatnich 7 meczach Pogba tylko raz nie dał punktów. Nie ma tutaj wielkiej filozofii. Southampton utrzymało co prawda ostatnio czyste konto, ale United mocniejsze nieco w ofensywie niż Fulham. Rozegra pełne 90 min (bo pauzuje w meczu LM) oraz ma karne.

Bernardo Silva (7.5) – to on rozruszał ofensywę City w meczu z WHU i „wywalczył” rzut karny. Gol i 8 punktów w pierwszym meczu z Bournemouth, prawie pewne miejsce w składzie City oraz posiadanie tylko 7,5%. W tej cenie najlepsza z dostępnych opcji, choć bardzo kusił mnie Deulofeu.

W ataku:

Kane (12.4) – Kane lubi Arsenal. 8 goli w 13 meczach. Obrona Arsenalu nie jest monolitem. Kane ma karne i pewne miejsce na szpicy przez 90 minut.

Jimenez (6.9) – teraz Cardiff. Raul w zasadzie bardziej słabością przeciwnika niżli formą w ostatnim meczu znalazł się w Drużynie Bloga. Z drugiej strony forma domowa Wilków jest dobra (7 punktów w ost. 3 meczach), a Jimenez strzelił 5 goli w ostatnich 4 meczach. 4 gole tracone średnio (w ostatnich 2 meczach) przez Cardiff implikują jednak, że Raul z udziałem w golach na poziomie 43%, powinien dowieźć nam punkty (tym razem).

Ławka: Boruc (4.0), Bennett (4.1), Crouch (4.5) i Stankovic (3.9)

W świecie FPL opaski się rozłożą, bo jest wiele dobrych wyborów w tej kolejce, więc trafienie tej najlepszej może być kluczowe.

Sterling na C w Drużynie Bloga. Forma i ulubiony przeciwnik, a City kreuje najwięcej sytuacji na gola ze wszystkich w lidze. Ster do tej pory nie zawodził nas kiedy dostawał opaskę, więc jemy zawierzamy. 

Zielonych strzałek i udanego weekendu!

Pozdro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *