Home DRUŻYNA_FPL Drużyna Bloga na GW25

Drużyna Bloga na GW25

0
0

Drużyna Bloga na GW25

Znowu Drużyna Bloga wyszła z kolejki z tarczą. 61 punktów, a z Salahem na C – 77. Nie było źle. Spuszczam zasłonę milczenia na postawę WHU, ale tak to jest z tanią obroną, Albo się uda, albo nie.

Randolph – 1

TAA – 12, Aurier – 6, Ogbonna – 0

Salah – 16, Mane – 1, Son – 7, Martial – 2, Snodgrass – 3

Aguero – 4, Deeney – 9.

Teraz bardzo trudna kolejka do wytypowania drużyny, ale na kogoś trzeba było postawić.

Spróbujemy zagrać mocno w ataku w formacji 4-3-3.

W bramce:

Henderson (5.0) –  liczymy, że Szable powstrzymają Pałacowy napór i na „goalless arena” utrzymają czyste konto. Buki dają im aż 42% w meczu wyjazdowym, to drugie najwyższe szanse.

W obronie:

TAA (7.6) –  57,5% drużyn nie ma Trenta. Spoko, w Top50 nie ma go tylko 2 managerów. Czyli można bez niego grać, ale czy warto jest sens? Szanse na CS – 50%.

Stevens (5.1) – Enda był najlepszym zawodnikiem Szabli w Championship, dlatego startował z ceną 5.0. Do tej pory jednak ofensywne zapędy Irlandczyka nie przekładały się na konkretne punkty w FPL. Teraz liczymy, że zacznie punktować wraz z rozpoczynającym się pięknym kalendarzem Szefild.

Masina (4.3) – Włoch pod nieobecność Holebasa wywalczył sobie miejsce na flance. Kibice Watfordu w niego mocno wierzą, a my potrzebowaliśmy taniego defensora. Szerszenie mają 8 CSów w tym sezonie, w domu zaś ostatnie 4 z 5 meczów zagrały na 0 (Villa, Spurs, United, Palace). Szanse na CS – 30% są moim zdaniem lekko zaniżone patrząc na wyjazdową formę Evertonu i postęp jaki Watford zrobił pod okiem Pearsona.

Lascelles (4.2) – kapitan Srok i ostoja ich defensywy. Przy ataku premium Jamaal jest idealnym kandydatem na 4-5 slot obrony. Pewny minut i przyzwoity goal threat w niskiej cenie. Newcastle ponadto u siebie ugrało CS-a z Chelsea, a Kanarki na wyjazdach nie są tak groźne jak w domu. Szanse na CS – 35%.

W pomocy:

Salah (12.5) – najlepiej punktujący zawodnik poprzedniej kolejki zmierzy się na Anfield ze Świętymi. Drużyna Ralpha poprawiła się w defensywie ostatnio, ale Liverpool zawsze strzelał gola na Anfield (średnia ponad 2 gole na mecz), a tylko Wilkom udało się wyjechać z bagażem tylko jednej bramki. Salah przy absencji Mane w gole powinien być zaangażowany.

KDB (10.7) – patrząc przeciwko komu zagra Kevin w środku pola (Winks, „świeżak” Fernandes, Dier) można zakładać, że KDB będzie miał miejsce i na podania, i na strzały. City to najwięcej goli w lidze, najwięcej strzałów oddanych i najwięcej sytuacji wykreowanych. A Totki? Może i dramatu w obronie nie ma, ale w tym sezonie tylko 3 CS-y.

Grealish (6.7) –  Jack jako lider zespołu, ustawiony wysoko zaliczył już podwójne zdobycze podczas 2 ostatnich wyjazdów, a mecz z Wisienkami, które grają o życie zapowiada się na wymianę ciosów.

W ataku:

Aguero (12.0) – Aguero to świetne liczby za ostatnie 5 kolejek. Strzelał gole w ostatnich 4 meczach ligowych. Dawał punkty w 12 z 18 meczów w tym roku, a wychodząc w podstawie ma tylko 3 blanki. Kun ma najniższy kurs na gola wg bukmacherów. To prestiżowe starcie Pep vs Mou, gdzie porażka będzie wizerunkowo dla każdego z nich bardzo bolesna.

Auba (10.7) – gra z Burnley, które ostatnio dość szczęśliwie obroniło się przed Lisami. Na skróconym Turf Moor zawsze potrafiło stawiać zasieki, ale ostatnio mają 1 CS w ostatnich 6 meczach domowych. Skoro Palace, czy AV strzelili tam po dwa gole, to Arsenal też powinien. Auba ma 3 gole w ostatnich 4 meczach, więc stawiamy na niego.

Vardy (9.9) – Vardy vs Kepa. Patrząc na statystyki obronionych strzałów wystarczy, że Lisy będą strzelać w bramkę a gole padną. Jamie rozgrywając pełne 90 minut ma tylko 7 blanków na 21 spotkań. Chelsea zaś ma cały 1 CS na wyjazdach.

 

Ławka najtańsza z możliwych z jednym tylko wentylem bezpieczeństwa: Button (3.9), Hayden (4.3), Proedl (3.9) i Reid (3.9).

Znowu zaufamy naszemu ekspertowi od opaski redaktorowi Mixxersky’emu oraz Wam dlatego ponownie Mo Salah na C w Drużynie Bloga a Auba na VC (jakby co).

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *