What’s done, can’t be undone. Alea iacta est.

Chyba pierwszy raz w tym sezonie kapitan Drużyny Bloga nie dowiózł punktów. Jeśli zdarzyło się to już wcześniej, to mnie poprawcie, ale wydaje mi się, że właśnie GW22 był pierwszym takim przypadkiem w tym sezonie. No cóż każda passa kiedyś się kończy, więc jak kapitan zawiódł to i drużyna wypadła średnia. A w zasadzie to formacja obronna i Salah się spisali dobrze, ale zawiedli pozostali.

Jeśli dobrze liczę, było 52 pkt (54 z C).

Etheridge – 10, Luiz – 8, Pereira – 4, TAA – 6,

Salah – 11, Haz – 5, Richa – 2,  Richa – 2, Anderson – 3,

Auba – 2 (c), Aguero – 1, Barnes – 2

To pokazuje, że łatwiej czasem trafić punkty w obronie niż w pomocy i ataku.

Teraz Drużyna Bloga na 23 kolejkę.

W bramce:

Foster (4.5) – Ostatnio w bramkarskiej formie. 6 i 9 sejvów po ostatnich 2 meczach. Teraz szanse na CS Szerszenie mają najwyższe zaraz za MCI, LFC, MUN i TOT – 44%.

Blok defensywny premium:

Robertson (6.7) –  najdroższy obrońca w grze, ale też taką ma średnią punktów na Anfield (6.7). Można na nim polegać jak na Zawiszy. Szanse na CS jakieś 55% + liczymy na punkty z przodu. Musicie wiedzieć, że Robbo właśnie przedłużył kontrakt z LFC i do tej pory ZAWSZE jak grał z drużynami spoza Top6 to dawał punkty. Z-A-W-S-Z-E!

Trippier (6.1) – bez kluczowych graczy ofensywnych Tottenham (zakładam, że) będzie ustawiony trochę bardziej defensywnie. Kieran tytanem pracy defensywnej nie jest, ale uzbierał już w tym sezonie gola, 5 asyst i 7 CS-ów. Szanse na CS – 44%.

Laporte (5.9) – przy rotacjach Pepa ciężko postawić na kogoś innego niż Edersona czy właśnie Laporte’a. Liczymy na jego zaangażowanie przy SFG w polu karnym Terierów oraz czyste konto. Szanse na czyste konto najwyższe w tej kolejce – 63%.

W pomocy:

Salah (13.3) – Karnych może nie mieć, bo Milner pewnie zagra na prawej obronie, ale zawsze może je wywalczyć (jak w pierwszym meczu z Palace, gdzie Salah na wyjeździe zanotował 2 asysty i zaliczył 9 punktów FPL). 5 dwu-cyfrówek w ostatnich 7 meczach. 7 goli i 3 ass. 4 CS-y. PPM – 7.8 w meczach domowych. I teraz najważniejsze: ostatni raz nie dał punktów z drużyna spoza Top6 w 14 kolejce z EVE, a w całym sezonie tylko 2 razy mu się to zdarzyło (drugi blank to LEI w GW4)! MOst have!

Sane (9.6) – dostał resta w GW20, a potem 10 i 8 punktów. Teraz zmieniony wcześniej jest najpewniejszym wg mnie pomocnikiem do wyjścia w podstawie. 9 goli i 10 asyst, to dorobek gorszy od Hazarda o jedną asystę tylko. Z Terierami w pierwszym meczu zagrał tylko 14 minut i zaliczył asystę. To niezły prognostyk przed rewanżem.

Pogba (8.6) – Brighton na wyjazdach jest jak ryba wyjęta z wody, z defensywnej domowej solidności niewiele zostaje. Pogba za kadencji OGS 15 i 18 punktów w meczach domowych. Średnia nadal wysoka: 10,8 PPM w ostatnich 5 meczach. Przynajmniej też 3 strzały w każdym spotkaniu oraz udział w golach United na poziomie 53%. W dodatku właśnie urodził mu się syn. Na pewno jest to mocny kandydat na opaskę w tej kolejce.

Alli (8.9) – jeśli drużyna Top6 gra z Fulham, to wypadałoby wystawić ich reprezentanta. Dlaczego? Średnio gracze atakujący (pomocnicy i napastnicy) drużyn przeciwnych zdobywają w sumie około 30 punktów na mecz przeciwko Fulham. Decyzja pomiędzy Allim a Eriksenem oczywiście nigdy nie jest łatwa. Alli jednak powinien strzelać karne w zastępstwie Kane’a (jeśli do niech dojdzie) oraz grać wyżej, gdyż istnieje możliwość że Duńczyk zostanie wycofany na pozycję Sissoko. W ubiegłym sezonie pod nieobecność Harrego Alli, strzelił najwięcej goli dla Spurs.

A ataku:

Aguero (11.2) –  hattrick w pierwszym spotkaniu, poobijany Jesus oraz ostatnie wejście z ławki to przesłanki, że tym razem Aguero wyjdzie w podstawie. Pewnie zdecyduje forma na treningach, szanse są “pół na pół”, a skład poznamy w niedziele o 13:30. Jednakże Aguero nawet wchodząc z ławki może strzelić gola, a wychodząc w podstawie może zepsuć nam całą niedzielę, więc dajemy go do składu, bo zakładamy punkty w meczu z HUD.

Rahsford (7.5) –  młody Anglik złapał formę. Widać, że treningi strzeleckie z OGS dały efekt. 4 gole i 2 asysty w 5 meczach. Teraz czas na Brighton.

Deeney (5.9)niszowy wybór Bloga, karne oraz pewny skład na mecz przeciwko Burnley. Ostatnio w Drużynie Bloga zaliczył dublet vs Bournemouth. Teraz czas na bitkę ze “Zbójcerzami”

Na ławce “tanie grajki”: Button (4.0), Bennett (4.1), Puncheon (4.2) oraz Bednarek (3.9).

W tym tygodniu wybór kapitana był w zasadzie jeden. Mo Salah na na C w Drużynie Bloga.

Udanego weekendu i zielonych strzałek!

Pozdro!