Drużyna Bloga na GW22

Dziś wcześniej. Właśnie skończyłem pracę i zaraz zaczynam weekend. Drużyna Bloga gotowa i do punktów w tej kolejce typujemy następująco:

W bramce:

Foster (4.8) –  Bournemouth najsłabsze w ataku ostatnio (kryzys widoczny nie tylko w liczbach), więc tutaj potencjalnego CS-a i sejvów szukać będziemy. Szanse na CS co prawda tylko 29%, ale patrząc na formę obu zespołów Ben trafia do Drużyny redakcyjnej jednogłośnie.

W obronie:

Doherty (6.1) – Matt wygląda znakomicie. 4 duże szanse i 4 celne strzały w ostatnich 4 spotkaniach zwiastują, że gol Doha niedługo przyjdzie. Do tego mecz domowy z NEW i szanse na CS na poziomie 55%.

Sidibe (5.4) –  obrońca grający w pomocy, który jest pierwszym wyborem Carletto. Mecze domowe Evertonu, to zawsze wyższa szansa na CS, aniżeli wyjazdy. The Toffees nie przegrali z Brighton u siebie ani razu. Buki szacują CS na 40%.

Sir John Lundstram (5.1) – wśród czerwonych fixów Johna jest jedna zielona wyspa, czyli mecz z WHU. Chociaż Młoty z nową energią, to jednak grają na wyjeździe (gdzie mało strzelają), a u siebie Szable już nie raz pokazały, że w czyste konta potrafią. Szefild ponadto wygrało ostatnich 7 domowych starć z londyńskimi klubami. Szanse na CS to 41%, a domowe punkty Johna to min. 11, 14, czy 21. Pamiętajmy o tym.

W pomocy:

Salah (12.3) – odkąd Mourinho objął Spurs to tylko raz zachowali oni czyste konto, zaś Liverpool w każdym meczu w tym sezonie przynajmniej jednego gola strzelał. Salah ma najwięcej strzałów z boxa ze wszystkich zawodników (15) w tym najwięcej celnych (8) oraz 3 dwucyfrówki w ostatnich 5 meczach. Spurs gola poprzednio też strzelił (7 punktów). Teraz szanse na gola 42%.

Mane (12.3) – jak wychodził w podstawie to dawał punkty od 6 spotkań. Na wyjazdach punkty to 6, 9 i 12. W meczu domowym ze Spurs zanotował asystę. The Reds wygrali zaś 8 z 9 wyjazdowych spotkań, więc podwajamy dla bezpieczeństwa. Szanse na gola Sadio – 42%.

KDB (10.6) –  Kevin zdobywa średnio 7.4 PPM przeciwko zespołom z dolnej połówki tabeli. City zawsze strzelało gola na wyjeździe przy średniej 2.7 gola na mecz. Forma i wysoka pozycja na boisku oraz wolność jaką dał im ostatnio Guardiola na pewno są argumentami nawet za opaską dla City. Szanse na gola 37%, a na asystę znacznie wyższe, bo KDB kreuje szanse kolegom co 23 minuty.

Mahrez (8.4) – 17 strzałów (w tym 12 z boxa) w ost 4 kolejkach. Ostatnie punkty to 5,6,1 i 8, ale jak gra po 90 minut to zrobił już 4 dwucyfrówki. Starcie z The Villans, którzy dopuścili do 49 strzałów z pola karnego w ciągu ostatnich 4 kolejek, to szansa na kolejne punkty dla Riyada. Szanse na gola 40%.

Wilian (7.2) – mecz ze Zbójcerzami w kryzysie u siebie to szansa na punkty dla The Blues. W meczu wyjazdowym z Burnley Brazylijczyk ugrał 12 punktów (gol, asysta i 2 bps) w tym sezonie. Burnley zaś CS-a z zespołami górnej połówki tabeli póki co nie utrzymało i w ostatnich meczach bardzo źle wyglądali obronnie.

W ataku:

Vardy (10.0) – na odłożoną kołyskę dla córki czekamy! Już widzieliśmy Jamie’go na spacerze z dzieckiem, na treningu, w meczu pucharowym, więc Ci co sprzedali będą oglądać Lisy zza kanapy. Szanse na gola najwyższe (61%) zaraz za Aguero (63%), ale Jamie zdrowy i (w przeciwieństwie do Kuna) pewny startu. No i jeszcze ma jutro urodziny!

Jimenez (7.5) – przetrzebiona kontuzjami obrona Newcastle na wyjazdach szczególnie słabo sobie radzi, a dość bezpieczne miejsce w tabeli powoduje, że ostatnio trochę osiedli na laurach. Są zaraz za AV w ilości przyjętych strzałów w we własnym boxie (43) i szansach dla przeciwników (9) w ost. 4 kolejkach. Szanse na gola Jimmiego – 45%.

Ławka: Button (4.0), Hayden (4.3), Hanley (4.0) i Simpson (3.9).

Jest bardzo wiele potencjalnie dobrych wyborów na C w tym tygodniu. Niektórzy się nie zmieścili, co nie znaczy, że punktów nie dadzą.  U nas na C będzie bezpiecznie Jamie Vardy, ale na wszelki wypadek na VC – KDB.

Zaczynamy zatem weekend z Premier League! Ściskamy kciuki za Vardy Party i worek punktów! 😉

Powodzenia!