Drużyna Bloga na GW18

Przełożony mecz WHU-Liverpool odbędzie pewnie podczas 24 kolejki, więc skupmy się teraz na tych którzy w weekend grają.

W tej kolejce zabieramy ze sobą następujący skład, ale podkreślam, że wybór był bardzo trudny i musieliśmy wielu dobrych zawodników, mających dość łatwe spotkania, pominąć.

Guaita (5.1) –  Wybrany graczem listopada przez fanów Orłów, pewnie zgarnie również nagrodę dla gracza grudnia, a na pewno dla najlepszego bramkarza w FPL ostatniego okresu. 8,8,10,8 – to jego ostatnie punkty. Teraz Sroki przetrzebione kontuzjami graczy ofensywnych. U siebie będą oczywiście strzelać, ale VG będzie bronić (46 sejvów na 15 spotkań).

W obronie:

Lundstram (5.2) – Brighton niezłe w ataku, a Szefild trochę słabsze na wyjazdach. Jednak Szable ostatnio pokazały, że są w wysokiej formie i mecz zapowiada się na wyrównane starcie. Liczymy, że John znowu coś ugra. Nawet jak będą grali w piłkę wodną [taki suchy żart w nawiązaniu do zapowiadanych w Brighton opadów deszczu]. W końcu to najlepiej punktujący obrońca w grze.

Willems (4.7) – ofensywny wahadłowy Srok ma największy potencjał na punkty z przodu, a że mecz z Palace śmierdzi trochę bezbramkowym remisem, to liczymy na CS i może jakieś bonusy za wykreowane kolegom szanse.

Rico (4.4) –  chwalony ostatnio przez Howe’a Hiszpan, etatowy wykonawca różnych, gra mecz domowy z osłabionym brakiem Wooda i Westwooda Burnley. Diego zdobywał punkty w 7 spotkaniach na 12 rozegranych.

W pomocy:

KDB (10.3) –  Kevin przepraszamy i przyjmij zaproszenie do naszej drużyny ponownie. Kontuzja D.Silvy powoduje, że manewr z KDB (odpoczywał w Carabao) operującym z przodu przed trójką ŚP może zostać zastosowany ponownie. Lisy mocne w defensywie, ale ktoś musi ciągnąć to City. Bilans z Lisami: 2 bramki i 3 asysty w 7 meczach.

Son (10.1) – Son w meczach domowych raczej nie blankuje. 12, 10, 8 – to punkty z ostatnich 3 meczów. Totki w domu strzelają średnio 4 gole na mecz za Mou, Koreańczyk jest w formie, a Chelsea ostatnie wyjazdowe czyste konto zachowała w GW1 przeciwko United.

Alli (8.9) – ma świetny bilans z Chelsea (5 goli i 2 ass w 5 ostatnich grach), która straciła 17 goli w 8 wyjazdowych spotkaniach. Totki zaś strzelają 2.4 gola w meczach domowych. Bilans Alliego za Jose –  tylko 1 blank na 5 spotkań.

Richarlison (7.9) – kontra Arsenal. To powinno wystarczyć samo w sobie, ale Brazylijczyk ma formę – strzelił 4 gole w ostatnich 6 meczach (min. LFC, Leicester i Chelsea). Do tego gra w ataku i będzie próbował “ustrzelić”, który Arsenal przyjął 28 strzałów celnych w ostatnich 4 meczach (6.5 na mecz).

Grealish (6.2) – Trzy ostatnie domowe spotkania (nie licząc meczu z Liverpoolem, w którym pauzował) to 25 pkt Anglika. Święci zaś bez czystego konta od 12 kolejek, zaś The Villans tylko raz nie strzelili gola w meczu domowym (0:0 z WHU w GW5).

W ataku:

Vardy (10.1) – Vardy jedzie na City. 9 meczów z rzędu bez blanka. Poprzeczko oczekiwań względem niego jest zawieszona kosmicznie wysoko. Jednak on i tak zdobył 13 goli w ostatnich 11 meczach, a rekord z City też ma niezły – strzelił im już 5 goli (na 9 gier). Ponadto ostatnie czyste konto City w meczu z Top6 (a do tego grona zaliczamy Lisy) zachowało chyba w ubiegłym sezonie.

Rashford (9.1)w ostatnim nieudanym meczu z Evertonem oddał 6 strzałów, a okresie od ostatniej przerwy reprezentacyjnej większe xG ma tylko Vardy. Udział w golach United bardzo wysoki. Jeżeli ktoś ma ciągnąć MUN to on. Karne i Watford na wyjeździe.

W tej kolejce w większości zespołów ławka raczej słaba, ale kasy zostało nam tak dużo, więc na naszej ławce mogliby się zmieścić wszyscy pominięci np. Pope (4.7), Jimenez (7.5), Ings (6.4), Doherty (6.1), czy Kelly (4.4).

Na C w Drużynie Bloga w tym tygodniu, decyzją redaktora GRUWWY będzie Son.

Przyjmijcie życzenia spokojnych i zdrowych Świąt ode mnie i całej redakcji, a przede wszystkim życzymy Wam trafionych wyborów, punktów kapitana i zielonych strzałek!