Drużyna Bloga na GW17

Powoli zbliżamy się do półmetka. W zasadzie to zaraz będziemy za połową, więc pamiętajcie, że termin ważności dzikiej karty upływa w GW19, czyli najpóźniej możecie jej użyć podczas kolejki 19, tak żeby wyjść na drugą część sezonu z zupełnie nowym, świeżutkim składem zaczynając w GW20.

Także zostały wam dwie kolejki. Jeśli nadal macie kartę to zaczynacie ją układać albo już w weekend, albo klikacie kartę za tydzień. Potem traci ona ważność, bo dostajemy nową dziką kartę na kolejki 20-38. Just a reminder.

W tym tygodniu zabieramy ze sobą następujący skład.

Guaita (5.1) –  tylko nieco ponad 2% posiadania, a ostatnie kolejki to grube jak na bramkarza punkty (8,8,10). Za każdym razem 3 sejvy, za każdym razem udział w bonusach. Brighton będzie groźne, ale Palace umie w obronę.

W obronie:

Chilwell (5.8) –  wykonywał rożne w ostatnim meczu, co oznacza wyższy poziom BPS i więcej szans na asystę. Norwich na wyjazdach wygrało tyko raz (z Evertonem), a Lisy są najlepszą defensywą ligi obecnie.

Lundstram (5.1) – AV na wyjazdach mniej groźna niż u siebie, a Szefild w meczach domowych zawsze trzymają zwarte szyki. John może wreszcie wróci do strzelania, bo Villa bez Mingsa w obronie może być “do ugryzienia”.

Gomez (5.1) – najtańsze wejście w obronę LFC w meczu z Watfordem. Opcja na draft, ale w tym meczu szanse na CS są dość wysokie. Watford zaś strzelił jednego gola na wyjeździe w tym sezonie.

W pomocy:

Mane (12.3) –  ostatnio w domu 15 punktów, w sumie 45 od GW11. Nadal jest forma i liczymy, że ostatni rest w lidze był wystarczający. W drużynie Kloppa rotacja bardziej się panoszy niż w City, więc po prostu trzeba uważać.

Salah (12.2) – forma Salaha idzie w górę. Trochę jeszcze pudłuje, ale sytuacje ma i na pewno zacznie punktować lepiej. Już kiedyś zrobił Watfordowi “jesień”, więc historię z Szerszeniami ma niezłą.

Alli (8.7) – z ostatnich 3 spotkań wyjazdowych przywoził punkty (9,5,9). To 2 gole i asysta w 4 meczach które rozegrał. Wilki zaś CS-a zachowały tylko dwa razy na 8 spotkań domowych (z WAT i WHU).

Maddison (7.8) – jeśli przyjmiemy, że Lisy będą strzelać, to ktoś te piłki musi Vardiemu dorzucać.

W ataku liczymy na VAR:

Vardy (10.1) – kapitan Vardimus kontra Norwich. 8 meczów z golem z rzędu. 13 goli w ostatnich 10 meczach and counting….

Abraham (7.9) – Chelsea wyglądała dobrze w tygodniu, a Tammy strzelił gola. Wisienki w dużym kryzysie, a na środku obrony zagrają Mepham i Simpson. Tammy jawi się jako bezpieczny wybór przy rotacjach (w pomocy) zapowiedzianych przez Lamparda.

Rashford (8.9) – forma (43 pkt w ost. 5 kolejkach), dużo strzałów, karne i udział w 60% goli strzelonych przez United. Naprzeciwko stanie “ożywiony” acz wcale nie jakoś bardzo szczelny w defensywie Everton bez Miny i środka pola.

Na ławce: Martin (4.0), Dendoncker (4.4), Simpson (3.9) i Reid (3.9)

Na C w Drużynie Bloga nadal nasz wódz i lider – Jamie Vardy. 

Mnie się szykuje super weekend, czyli oglądanie meczów Premier League od 13:30 jutro w doborowym towarzystwie. Dobrego weekendu również Wam życzę i niechaj zieleń strzałek będzie z nami!

Pozdro!