Drużyna Bloga na GW13

Będzie krótko.

Ostatnio Drużyna wypadła nieźle plus trafiony kapitan.

Tym razem do Drużyny trafili.

Gazzaniga (4.5) – Mourinho zacznie od ogarnięcia obrony. Efekt może nie przyjdzie od razu, ale wyjazd na West Ham to szansa na pewno na przynajmniej dużo obron. Szanse na CS –

W obronie w zasadzie głównie pomocnicy:

TAA (7.2) – będzie w Drużynie aż w końcu zrobi tą dwucyfrówkę. Palace ostatnie bramki u siebie zdobyło w GW7 z Norwich. Szanse na CS –

Lundstram (4.9) – Sir John. Wiadomo.

Guilbert (4.4) – spec od meczów domowych. Dawał punkty w 4 na 5 spotkań rozegranych na Villa Park. Sroki może i kreują sytuacje, ale z wykańczaniem już mają problem. Liczymy na CS-a.

W pomocy za to prawie sami napastnicy:

Mane (12.1) – jest forma, są punkty. Świetny bilans z Palace i dobre mecze rozegrane na wyjazdach.

Sterling (12.0) – przeciwko obronie Chelsea Sterling musi pokazać klasę. City strzeliło najwięcej goli w meczach domowych w tym sezonie (19).

Son (9.6) – nie poważam obrony WHU. Son zaś jest w formie ostatnio. Przy założeniu, że póki co Mou nie zrobi mega rewolucji, to do Koreańczyk goli przyłoży swoją nogę.

Richarlison (7.9) – Fawelarz na szpicy vs Norwich. Gol i 2 ass w ostatnich 4 meczach. Everton musi wygrywać.

McGinn (5.8) – napakowany golami wrócił po repach. Teraz Villa musi wygrać, bo strefa spadkowa coraz bliżej. Powrót Grealisha powinien zrobić mu więcej miejsca przed polem karnym. Newcastle straciło najwięcej goli na wyjazdach ze wszystkich ekip (14).

W ataku zaś duet:

Vardy (9.6) – może Jamie się zatrzyma, a może nie. Nie należy ryzykować.

Lacazette (9.3) – najwięcej oddanych strzałów z drużyny w ostatnim okresie. To jednak szpica Arsenalu i jest sporo tańszy niż Auba. Teraz przyjmuje Southampton z ostatnim czystym kontem w GW5. Arsenal u siebie to raczej nie przegrywa.

Ławka: Button (4.0), Greenwood (4.3). Williams (4.0) i Reid (3.9).

W tym tygodniu Vardy będzie na C w Drużynie Bloga. Ciężko znaleźć jakiś argument przeciw.

Udanego weekendu i zielonych strzałek!