Home DRUŻYNA_FPL Drużyna Bloga na GW10

Drużyna Bloga na GW10

0

Co tu będziemy gadać po próżnicy. Zbieramy ludzi i jedziemy!

W bramce McCarthy (4.5). Chociaż zakładam, że Newcastle powalczy (bo nie ma innego wyjścia), to forma Świętych w meczach ze słabszymi lub porównywalnymi przeciwnikami (BOU, BRI, CRY, BUR) jest niezła, o czym świadczą 1 zwycięstwo i 3 remisy (a przy tym 3 czyste konta). Szanse SOU na kolejne czyste konto bukmacherzy szacują na 41,3% (to 5 miejsce za LIV, CHE, WAT i MUN), dlatego Alex ląduje między słupkami w Drużynie.

Obrona prawie all-premium.

Robertson (6.4) – Liverpool utrzymał 9 kolejnych czystych kont na Anfield. Kolejne szacowane jest na 63%, bo Cardiff strzeliło na wyjeździe 1 (słownie: jednego) gola. Robertson zaś dostał najwięcej punktów BPS ze wszystkich zawodników LFC, punktując w każdym (!!) domowym meczu (nawet tym z City) i jeszcze ma najwięcej punktów ze wszystkich graczy LFC! Jeśli macie odwagę dać opaskę obrońcy, to jest to wasz najlepszy kandydat na kapitana w GW10.

Alonso (7.0) – po podpisaniu nowego kontraktu Alonso wraca z kopem motywacyjnym. Nadal ma drugi najwyższy współczynnik PPM (6.8) zaraz za Mendy’m (7.8). Mecz z Burnley jest znakomitą okazją do pokazania swoich umiejętności ofensywnych, bo przeciwnikiem na skrzydle będzie niejaki Charlie Taylor. EDIT: Matt Lowton oczywiście. Do tego dodajmy 56,7% szans na CS.

Holebas (4.8) – Grek wraca z zawieszenia i będąc podstawowym wykonawcą SFG z dużym prawdopodobieństwem wskakuje do składu Gracii. Gol i 4 asysty oraz najwięcej wykreowanych szans (14) ze SFG predestynują go do kolejnej zdobyczy punktowej przeciwko Terierom. W meczach domowych Holebas notuje średnio 6.2 PPM. Dochodzi do tego 46,3% szans Watfordu na CS w meczu z HUD, które to strzeliło tylko 4 gole w 9 meczach (najmniej w lidze).

Pomoc ostro dopakowana. Same tuzy.

Salah (12.8) – „Czteropak prawdy Salaha” wygląda obecnie tak  – 8 punktów, CAR, ars i FUL. Teraz na Anfield przyjeżdża beniaminek z Walii, który średnio vs Top6 w tym sezonie tracił 3,25 gola na mecz. Salah zaś mecz domowy w tym sezonie, bez punktów skończył jedynie przeciwko City.

Hazard (11.4) – Eden średnio notuje 8.3 PPM i po nieudanym dla niego meczu z United na rozkładzie ma Burnley. Jeśli będzie zdrowy, to mecz z Burnley powinien zacząć od początku, a wówczas to kandydat do opaski. Mając go jednak na C, miejcie na VC kogoś z równie ciekawą perspektywą na punkty, aczkolwiek pewnego minut w GW10.

Ozil (8.4) – MoTM spotkania z Leicester i nasz Niszowy Wybór (posiadanie 5,4%). Gol, asysta, 5 kluczowych podań, 2 szanse stworzone, 6 na 7 wygranych pojedynków. W ostatnich 4 meczach – 3 gole i asysta. Dostał wolne w LE, więc na pewno nie może się już doczekać meczu z Palace.

Martial (7.4) – kolejny nasz Niszowy Wybór (3,9%). Pod nieobecność Sancheza ma pewne miejsca na flance. 14 pkt średnio w ostatnich 2 meczach! Teraz na rozkładzie kulejący na wyjazdach Everton (bez czystego konta), który przyjeżdża na Old Trafford, a w tle rozmowy na temat nowego kontraktu. Motywacji Antoniemu nie zabraknie.

Maddison (7.0) – najlepszy zawodnik Lisów obecnie. Pierwszy do wykonywania wszystkich stałych fragmentów gry. Średnio w meczach domowych 6 PPM, czyli jedna asysta i punkt za czyste konto. WHU nadal na wyjazdach jest bez CS-a, a w sumie do straty bramki nie dopuścili tylko w meczu przeciwko Chelsea, więc ofensywny nastawiony zespół Lisów pod wodzą Jamesa postara się to wykorzystać.

W ataku najlepszy defensywny napastnik oraz snajper, którego brzydzą strzały z dystansu.

Firmino (9.3) – Brazylijczyk odblokował się w meczu LM. Teraz jest najtańszy z ofensywnego trio, które „ugości” (i może też ukąsi) Cardiff. Bukmacherzy stawiają go na drugim miejscu w klasyfikacji Anytime Goalscorer zaraz za Salahem. Przewagą Roberto jest także umiejętność łapania BPS-ów (aż 29 w zeszłym sezonie – więcej nawet od Salaha), więc przy golu jego szanse na udział w punktach bonusowych są naprawdę niezłe.

Wilson (6.5) – wybór między nim a Kingiem nie był łatwy, ale zdecydowała regularność Calluma (tylko 3 blanki przy 6 Kinga), gra bliżej bramki i największa liczba strzałów oddanych spośród zawodników Wisienek (21). Obrońcy Fulham zostawiają tyle miejsca atakującym drużyny przeciwnej, że podczas kontry Callum będzie mógł sobie piłkę nie tylko przyjąć i ustawić do strzału, ale też podciągnąć getry i na spokojnie wziąć rozbieg.

Ławka taka sama jak w zeszłym tygodniu z jednym wyjątkiem. Bennetta zastępuje Isaac Success (4.5) z Watfordu.

Dzięki, że nadal jesteście z nami pomimo tej posuchy punktowej w GW9 i frustracji z tym związanych! Do mety jeszcze daleko, zostało 29 kolejek. Wyregulujcie oddech i na spokojnie, z pokorą postarajcie się pokonać pozostały dystans. Czas na mocny finisz jeszcze nadejdzie.

My też nadal w peletonie. Salah na C w milionie składów? Może tak, a może nie, ale Salah na C w Drużynie Bloga w tym tygodniu!

Udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *