Drużna na GW9

Fabiański – jest taki moment w sezonie, kiedy Fabian robi się zawodnikiem do składu. Kiedy kosztował 4.5 mln, był moim osobistym must havem. Teraz przy 5.0 trzeba szukać okazji w kalendarzu , która chyba pojawia się teraz. CS z Fulham + obroniony karny a na GW9 spotkanie z SHU na wyjeździe. 1 bramka zdobyta w ostatnich 4 spotkaniach u siebie, to jest dorobek SHU i na tym budujemy szansę na CS dla Fabiańskiego w tym spotkaniu. PS..Fabian jest najlepszym bramkarzem w FPL po 8 kolejkach.

Chilwell – Ben opuścił 3 pierwsze kolejki a i tak jest teraz 3 najlepszym obrońcą sezonu, gdzie od pierwszego miejsca dzieli go skromne 7 pkt. Jaka jest jego recepta na sukces? CS oraz bardzo dobra gra w ofensywie. Tylko Cancelo stworzył więcej sytuacji strzeleckich 11 niż Chilwell 8. A jego 4 celne strzały to najlepszy wynik wśród obrońców. Jeżeli okaże się, że Wilson faktycznie nie zagra , to CS jest blisko.

AWB – czekamy na drugi CS United w sezonie , kiedy jak nie z WBA? xG w spotkaniach wyjazdowych WBA to całe 0.31. Zobaczymy co jest w stanie zrobić z tego United.

PVA – 4 spotkania z rzędu bez bramki w ekipie Zbójcerzy. Taka fajna różnica na ten GW. PVA zagrał dwa mecze po 90 minut i już zaliczył asystę. To jest dobrym prognostykiem przed spotkaniem z Burnley i na najbliższe 3 kolejki.

Fernandes – zaczarował podczas ostatniej kolejki FPL i teraz jest najczęściej wybieranym zawodnikiem na C w naszej ankiecie. Przy okazji, jest najczęściej kupowany zawodnikiem przed GW9. Cóż, magia obrony WBA robi swoje…i my liczymy, że to będzie to WBA w spotkaniach z Evertonem czy Chelsea niż tą z ostatniej kolejki.

Grealish – 43 pkt w 4 meczach domowych. Bramka i 3 asysty w dwóch ostatnich meczach Premier League. I teraz na spotkanie z Brighton u siebie mamy prostą decyzję. Nie będę się rozpisywał aby nie zapeszyć 🙂

Ziyech – 25 pkt w dwóch ostatnich kolejkach. Długo kazał na siebie czekać w FPL ale jak już się pojawił to rozwalił drzwi z kopyta i nie bierze jeńców. Teraz na rozkładzie Newcastle, drużyna która straciła 9 bramek w spotkaniach domowych. Drugi najgorszy wynik tego sezonu. I nie mogliśmy wystawić drużyny bloga bez zawodnika Chelsea. Z dwójki Werner – Ziyech decydujemy się na na Ziyecha.

Jota – nie ma Salaha jest Jota. Jota który zdobył już jeden hattrick z Lisami w swojej karierze. 3 bramki z tego sezonu po 8 kolejkach sezonu, jest 3 wynik w drużynie mistrzów Anglii. To z jednej strony pokazuje kłopoty w ofensywie LFC i uzależnienie od Salaha a z drugiej , że chłopak robi swoje i nie przyszedł siedzieć tylko na ławce. Teraz ma idealną okazję aby zdobyć jeszcze wyższą pozycje w hierarchii klubowej.

Vardy – Jamie i jego mecze na wyjazdach, skromne 51 pkt w tych spotkaniach. 7 bramek a to że z karnych jakieś były? W domu to nawet takiego karnego wykorzystać nie potrafi 😉 Jak gra obrona The Reds to wszyscy wiemy. Można było oczekiwać CS z WHU i SHU ale się nie zdarzył to teraz, przy tylu kontuzjach CS raczej się nie przydarzy. 11 razy Vardy grał z LFC , 7 bramek strzelił.

DCL – Fulham przed Evertonem. Przed tym Evertonem który nie zachwyca ostatnio i zalicza 3 porażki z rzędu. A DCL w tych trzech meczach robił swoje. Tzn nie grał po 2 pkt i jakieś pkt przynosił. Na dziś jego Point per match wynosi 7.1 i jest to 5 najlepszy wynik wśród napastników. Przy okazji, wraca Richarlison i to również powinno zadziałać na plus DCL.

Bamford – kiedy popatrzymy na 4 ostatnie kolejki, to tylko Kane ma więcej oddanych strzałów na bramkę przeciwnika 19 a Bamford drugie miejsce z 18 strzałami na bramkę przeciwnika. 16 z pola karnego i 8 celnych a z tego 4 bramki. Najlepszy wynik w tych 3 kategoriach wśród napastników .

via GIPHY

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA