Drużyna na kolejkę 7.

Lloris – w spotkaniu z WBA, Birghton nie pokazało się z dobrej strony w ataku. Skromne 0.55 xG przy tylko 5 strzałach na bramkę WBA.  To może wskazywać na początek słabszej formy Brighton, dlatego też Lloris do podstawowego składu.

Cancelo – rewelacja obecnego sezonu w drużynie City? 13 pkt w dwóch ostatnich meczach. Asysta w spotkaniu z WHU. A teraz spotkanie z SHU, gdzie szansa na CS jest najwyższa według bukmacherów.

Kilman – w każdym sezonie , jest taki jeden zawodnik w obronie za 4.0 który zmienia obraz gry. Kiedy wszyscy myśleli że to będzie Mitchell , w drużynie Wilków pojawił się Kilman. Podobno był na 2 pkt bonusowych do czasu bramki dla Newcastle. W spotkaniu z Palace, CS jest blisko.

Chilwell – przy całym potencjale ofensywnym Chelsea, to Ben ma najwięcej sytuacji stworzonych – 9.  W 3 spotkaniach zaliczyły 2 asysty,  dołożył się też do 2 CS. Teraz kiedy Mendy jest w bramce, CS mogą pojawiać się częściej po stronie Chelsea.  W spotkaniu z Burnley oczywiście też oczekujemy CS.

Mane – a nie Salah. Po prostu, przyszła pora aby zaufać Mane. Na 6 spotkań tego sezonu, tylko w dwóch nie zdobył pkt. Było to w kolejce 1 , tej pamiętnej kiedy dużo osób sprzedało Mane i wstawiło Salaha. i w  4 kiedy zachorował na Covid-19.  Kolega Pazzdanavaro podpowiada : Whu 5 z 8 stracony goli padło po dośrodkowaniach z lewej strony. To woda na młyn dla Mane.

Son – lider wyścigu o Złotego Buta. Lider pkt. Nasz kapitan. Skromny Koreańczyk. Heung-Min Son!

Rashford – w ostatnich 4 spotkaniach , Rashford zdobył 5 bramek. Niestety, tylko 1 padła na boiskach Premier League.  Czekamy, jak forma z Ligi Mistrzów, przełoży się na pkt  w FPL.  W ostatnich dwóch kolejkach Premier League, żaden pomocnik nie oddał więcej strzałów niż Rash -10 .  Tak samo mamy z celnymi strzałami, 5. Tylko Salah miał podobne liczby.

Mahrez – 13 strzałów, 5 celnych i tylko 1 gol w ostatnich 4 kolejkach. Kiedy City odpali, kiedy KdB odpali. Mahrez ze swoim potencjałem , ze swoimi liczbami powinien przynieść dobre pkt.

Bamford –

cóż, wygląda na to , że ten Bamford to już przeszłość. Teraz mamy 6 bramek przy xG 2.58. To w poprzednim sezonie, było by 6 bramek przy xG 11.01. Przy cenie 5.9 mln, mamy dobrą opcję na GW7. A obrona Lisów powoli przestaje funkcjonować, teraz wypada Castagne.

DCL – spokojnie, po jednym słabszym meczu nie zapominamy o człowieku, który jest drugim najlepszym strzelcem po 7 kolejkach Premier League. A teraz spotkanie z Newcastle, drużyną która pozwoliła na 15 celnych strzałów w ostatnich 2 kolejkach. Drugi najgorszy wynik po Fulham.

Kane – nie ma napastnika z większa ilością asyst w Premier League niż Kane. Nie ma napastnika z większa formą niż Kane. W ogóle, nie ma co się zastanawiać nad składem bez Kane na tym etapie sezonu.