Drużyna na GW6

Ryan – WBA bez czystej sytuacji strzeleckiej w meczu wyjazdowym. Tylko 11 strzałów oddanych , skromne 2 gole. CS dla Brighton wisi w powietrzu.

Konsa – 28 pkt w 4 meczach. 3 CS.  Skromne 4.6 mln.

Robertson – 3 celne strzały SHU w meczach wyjazdowych z czego wpadła 1 bramka. I chociaż VVD nie pojawi się na boisku, to i tak bliżej do CS po stronie LFC niż gola dla SHU. I jeżeli mówimy o Robertsonie, to czekamy na pkt z ofensywy. 22 dotknięcia piłki w polu karnym, 4 strzały z pola karnego. I w odróżnieniu od innych obrońców, nie są to strzały głową po SFG.

Saiss – 3 CS w 5 meczach Wilków, to najlepszy wynik w Premier League. Przy średniej ponad 3 bramek ma mecz, 3 CS łapią się pod hasło, kiedyś to było. Prawie asysta przy prawie bramce Podence z Leeds, bramka którą VAR anulował. Czekamy na pkt , które uciekły w poprzedniej kolejce.

Salah – Salan na C. Komentarz zbędny.

Son – 7 bramek w obecnym sezonie. 12 strzałów, 7 dużych sytuacji strzeleckich, 9 strzałów celnych. A za plecami Harry Kane który asystował przy 6 bramkach Sona w tym sezonie.

Rashford – bramka i dwie asysty w spotkaniu z Newcastle. Bramka z PSG. To nazywamy formą. I oczywiście, może o 3 pkt dla United nie będzie łatwo, to o pkt w FPL wręcz przeciwnie. 1 CS po stronie CFC, 9 bramek straconych ( 3 bramki od WBA i 3 bramki od Southampton).

Foden – ciekawa sprawa z Fodenem. Spośród wszystkich zawodników City, miał najwięcej dużych sytuacji strzeleckich. Całe 3…wiec, przy cenie 6.6 mln wstawimy go do składu na GW6 vs WHU. w ostatnich 6 meczach, City strzeliło 20 bramek.

Grealish – zabawę zaczynamy w piątkowy wieczór. Wystawiamy najlepszego gracza ofensywnego rewelacji tego sezonu. Grealish wjeżdża i będzie robił popłoch w polu karnym Leeds. A piszę o polu karnym nie bez przyczyny, 38 razy dotykał piłkę  w polu karnym przeciwnika . Drugi wynik po Salahu ( 52 razy ale 5 spotkań rozegranych) . To powoduje też, że z 9 strzałów 8 oddał z pola karnego.

Kane – odpoczął w czwartek. zdobył najwięcej pkt, oddał najwięcej strzałów , najwięcej celnych. 9 spotkań, 8 bramek vs Burnley, w tym jeden hattrick sprzed 3 sezonów. Na VC.

Maupay – mamy napastnika, który zagra przeciwko najgorszej defensywie w Premier League. Napastnika, który kosztuje tylko 6.6 a jego drużyna oddała 75 strzałów w tym sezonie, więcej oddał tylko Liverpool.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA