Drużyna na GW5.

Johnstone – nie ma lekko, zaczynamy od bramkarza WBA licząc na CS w spotkaniu z Burnley.

Taylor –  a tak przy okazji, szykujemy się na mocne 0:0  w spotkaniu WBA – Burnley! WBA w dwóch meczach domowych xG=0,63

Lamptey  – w dwóch ostatnich meczach Crystal Palace stworzyło sytuacje które według xG wynosiły 0.54 szansy na bramkę. Do tego Lamptey ma 3 asysty na swoim koncie. To najlepszy wynik dla obrońcy.

Dallas – 4 strzały( 2 z pola karnego),  3 celne , 0 bramek. Według xG “powinno” wpaść z tego 0,84 bramki.

Son – 6 strzałów, 6 celnych, 6 bramek. 45 pkt…tyle samo szczęśliwych co wkurwionych. I chociaż większość tych pkt zdobył na wyjazdach , to przecież nie będzie tak przez cały sezon. Son na C.

 

Sterling – jeżeli nie ma KdB to wystawiamy Sterlinga. 9 strzałów ,3 celne i 1 bramka w 3 pierwszych spotkaniach City tego sezonu.  W 4 ostatnich meczach z Arsenalem 3 bramki i 1 asysta.

Salah

Pulisic  => https://www.fantasypl.pl/fantasy-premier-league/niszowy-wybor-gw5-4/

James Rodriguez – nie mogliśmy pominąć zawodnika Evertonu. James wjeżdża za swoje 2×10+pkt które zrobił w dwóch meczach u siebie. Tak oczywiście obrona Liverpoolu jest lepsza niż obrony WBA czy BHA aaa nie to nie ten sezon. Przy takiej grze w obronie jaką gra LFC, to spodziewamy się grubych pkt o Jamesa.  10 strzałów, 4 celne i 3 gole + 12 sytuacji stworzonych , które przełożyły się na 2 asysty.

Kane – 12 spotkań z WHU, 9 bramek z czego 6 u siebie. 19 strzałów, 10 celnych, 3 gole. Nie wiem czy potrzeba czegoś więcej aby wystawić HK w tej kolejce.

Watkins – to są strzały Watkinsa z LFC

jak widać, mógł zdobyć więcej bramek niż 3 a teraz przed nim osłabiona obrona Lisów. Każda piłka w pole karne , gdzie będzie czekał Watkins jest z automatu bardzo dużym zagrożeniem bramki Schmeichela.

Drużyna bloga w nowej szacie graficznej, którą przygotował nasz redakcyjny kolega mr_wiktor