Drużyna na GW4…tanio w obronie, zgodnie z trendem.

McCarthy -22 strzały / 8 celnych – to najsłabsze wyniki ofensywne w Premier League. I chociaż zdobyli 5 bramek to xG mają na poziomie 1.33. Jest szansa do zdobycia CS i może tym razem wpadnie 2 CS z rzędu dla Southampton.

Holding – poszukamy CS z najsłabszą drużyna w ofensywie, SHU bez bramki w tym sezonie. Jest taka teoria, drużyna SHU będzie miała tyle pracy pod własną bramką…że na atak nie będzie miała tyle czasu.

Lamptey – 3 spotkania, 3 asysty. 2 sytuacje stworzone, 2 strzały na bramkę. Jeden z najwyżej grających obrońców, wjeżdża na Everton. Szaleństwo? Tak samo jak szalona gra Brighton.

Taylor – 3 celne strzały na bramkę Newcastle, jeżeli nie możemy wstawić Popa do bramki(5.0 to jednak trochę za dużo), to zdecydujemy się na obrońcę Burnley. Do tego, najprawdopodobniej do podstawowego składu wraca Tarkowski.

Barnes – 12 strzałów/7 celnych i tylko 1 gol. Tak, jeżeli lubisz liczby w FPL to wiesz, że 7 celnych strzałów w 3 pierwszych kolejkach, to najlepszy wynik. Przy cenie 7.0 i posiadaniu 5.7% , jego dobry wynik to fajny skok w OR.

KdB – to będzie prawdopodobniej, najczęściej wybierany zawodnika na C. Fulham pozwoliło na 33 strzały z pola karnego, drugi najgorszy wynik w Premier League. Pozwolili również na 8 dużych sytuacji strzeleckich, drugi najgorszy wynik. I tak się skupiłem na Leeds, bo cóż tam zaglądać w liczby tego zawodnika? To może być ciężkie sobotnie popołudnie dla osób bez KdB w składzie.

Bruno – skromne 4 strzały, z czego 2 celne i jeden gol z karnego. Do tego 7 sytuacji stworzonych i jedna asysta. To z jednej strony mało a z drugiej, jest to jakiś wynik który powoduje, że Bruno zaczyna przypominać zawodnika z końcówki sezonu. Pierwsze dwucyfrówka wjechała w drugim meczu sezonu. To na spokojnie , Bruno in na Tottenham.

Mane – 2 bramki w 2 ostatnich meczach Premier League. Potrzebowaliśmy jednego zawodnika LFC w spotkaniu z AV i 0.2 różnicy do Salaha i mamy naszego zawodnika. Do tego oczywiście, lepsza forma w ostatnich dwóch meczach, 23 pkt do 8 pkt na korzyść Mane i wszyscy wiemy jak Salah gra na wyjazdach.

DCL – 7 strzałów celnych, 5 bramek. Pierwszy zawodnik, który podrożał o 0.5 mln w tym sezonie. Prosta decyzja przed GW4.

Ings – 11 bramek straconych, 34 strzały z pola karnego, 24 celne, 11 dużych sytuacji. Tak możemy opisać obronę WBA, w liczbach, jest to najgorsza obrona tego sezonu…i teraz na wprost niej Ings. Skromne 6 strzałów, 5 celnych i 3 bramki.  Jeżeli zakończy to spotkanie bez strzelonej bramki to będziemy więcej niż zaskoczeni.

Jimenz – 10 bramek straconych, 27 strzały z pola karnego, 17 celne, 8 dużych sytuacji.  To zdecydujemy się na Meksykanina, w sumie to nie ma się nad czym zastanawiać.