Drużyna na Nowy Rok.

Pope – spotkanie z Fulham nie powinno się różnić od spotkania z SHU, które było wstanie stworzyć sytuacje na xG 0.49. Fulham w 3 na 5 ostatnich spotkań bez strzelonej bramki.

PvA – odpoczął z Lisami więc teraz powinien wyjść w pierwszym składzie na SHU. A jeżeli mamy takiego przeciwnika, to spodziewajmy się CS.

Justin – spotkanie z Newcastle wydaje się dobrym spotkaniem aby zaliczyć CS. a jeżeli nie CS to może wpadnie coś z przodu, jeżeli Vardy wraca do podstawowego składu?

Tierney – podobno WBA potrafi grać z czołowymi drużynami Premier League i to dobrze się składa bo Arsenal na dzień dzisiejszy taką drużyną nie jest. Ale CS z WBA powinien się trafić a Tierney w ostatnich 4 meczach stworzył 8 sytuacji i zaliczył 1 asystę.

Bruno – 3 ostatnie mecze to 3 bramki i 3 asysty i jeżeli w ostatnich kolejkach można było na kimś polegać to był to Portugalczyk. W tej kolejce to opcja na C?

Saka – w ostatnich dwóch meczach bramka i 2 asysty. To był ostatnio najlepszy zawodnik Arsenalu a tylko przypomnę, na początku sezonu to był drugi najczęściej wymiany zawodnik na GW1 obok Auby. I teraz przy GW17 przyszła wreszcie kolej aby go wstawić do składu.

Zaha – 5 pomocnik sezonu , który najprawdopodobniej gra swój najlepszy sezon w Premier League zagra przeciwko najgorszej drużynie w lidze w meczu u siebie.

Kane & Son- gracze Tottenhamu dostali kilka dodatkowych dni wolnego a to może przełożyć się na grube pkt w najbliższym meczu z Leeds. Bielsa zawsze zagra swoje , co z jednej strony powoduje kapitalne mecze z a drugiej 6 bramek straconych z United, 3 z Chelsea, 4 z Leicester i 4 z LFC. To może z Tottenhamem zagrają w taki sam sposób? Tylko może tym razem zgarną 3 pkt po wyniku 3-4?

Bamford – ktoś z Leeds musi być w składzie. Nawet przeciwko Tottenhamowi na wyjeździe…

Vardy – świeży i wypoczęty przeciwko Newcastle. Vardy w tym sezonie to zawodnik któremu nie ma sensu zaglądać w liczby, no może oprócz jednej. 73% punktów Vardy zdobył na wyjeździe.