Bardzo ciężko było wybrać skład na GW1. Po pierwsze, wybieraliśmy go w 7 a po 2, każdy zawodnik(no może prawie każdy) miał tyle samo plusów co minusów. Ale po kilku dniach rozmów , udało się nam ustalić skład na GW1.

McCarthy – tutaj chyba było najmniej rozmów. Nikt nie widzi potrzeby inwestowania w drogiego bramkarza. 4.5 jest odpowiednią ceną a jeżeli do wyboru był Ryan vs Chelsea to sami wiecie…nie było się nad czym zastanawiać.

Robertson – to była ta jedna z najdłuższych rozmów, bo przecież TAA jest , wrócił i czeka aby ponownie ugrać >=200 pkt. Zgadzamy się wszyscy, że TAA będzie miał dobry/bardzo dobry sezon, jednak na GW1 startujemy z Roberstonem. Szkot przepracował cały okres przygotowawczy, miał bardzo dobrą końcówkę sezonu: 15 CC/ 5 BCC / 4 Asysty. Najlepsze liczby obrońcy w ostatnich 6 kolejkach. TAA 8/1/1…do tego mamy 0,5 mln w kieszeni na dalsze wydatki.

Egan – 2 gole po 8 strzałach w ostatnich 6 kolejkach Premier League. Podstawowe miejsce w obronie SHU która w meczach u siebie zdobyła 8 CS i straciła całe 15 bramek ( drugi najlepszy wynik w lidze ). Do tego cena, skromne 5 mln.

Justin – tyle rozmów o tym czy Justin zagra w pierwszym składzie czy tez nie? Dla nas, ma bardzo duże szanse na występ od pierwszej minuty vs WBA. A że jest to spotkanie z beniaminkiem, to liczymy na CS.

Aubameyang – 45.3% posiadani, najwięcej wśród pomocników. +1 pkt za bramkę, + 1pkt za CS. Spotkanie z beniaminkiem na początek. 3 bramki w ostatnich dwóch spotkaniach z Fulham. 22 bramki w dwóch ostatnich sezonach. Prawdopodobnie, najczęściej wybierany zawodnik na C podczas GW1. U nas Auba na C.

Salah – to było trudne pytanie Salah czy Mane

i tutaj głosy były najbardziej podzielone. Rozumie każdy głos za Mane ale mnie przekonują liczby jakie miał Salah.

71 strzałów w meczach u siebie? Drugi następny był KDB z 57.
35 celnych , dalej jest Son/Martial/Mane z 22 celnymi strzałami.

Przekonuje mnie, 15 bramek na 18 spotkań u siebie. Tak samo jak fakt, że od 3 sezonów, w każdym spotkaniu GW1 zdobywał przynajmniej bramkę. A mamy 3 bramki i 2 asysty na 3 spotkania.

Son – Od Sona oczekujemy jednak przede wszystkim goli: na 81 strzałów tylko 58 przypadło z boxa. Koreańczyk wykorzystuje w zasadzie co drugą setkę (8/15) – daje to 53%, procent niemal identyczny z, jak się później okaże, Salahem. Cieszy wysoki procent celnych strzałów (aż 46,9%), ale martwi bardzo niska konwersja (13,6%).
Po lockdownie spadła aktywność i skuteczność Sona: strzał oddawał średnio co 43 minuty (w porównaniu do strzału co 30 minut na przestrzeni sezonu). W GW30-38 zdobył tylko 2 bramki. => to napisał Obywatel Kane przy  opisie opcji premium w pomocy.  Widać spadek formy pod koniec sezonu ale myślę, że to nie musi się aż tak przekładać na jego grę od GW1.  Jeżeli popatrzymy z perspektywy czasu, to może lepiej,że tak zagrał ( tam miał jeszcze 3 asysty) , bo wtedy jego cena byłaby dużo wyższa. Son to sprawdzona marka w FPL. Dwu cyfrowe wyniki bramkowe od dwóch sezonów.

ASM – Potrzebowaliśmy pomocnika za 5.5 mln. Armstrong wypadł z powodu kontuzji a w tym przedziale cenowym ASM wydaje się najlepszą opcją. 3 bramki i 5 asysty z poprzedniego sezonu, dobrze rokują na GW1.  Do tego , mało znany fakt, 181 dryblingów na skuteczności 66,9%. I teraz , będzie Wilson w polu karnym. Jak ASM zdobędzie przewagę.

Werner – nada się na Premier League czy tez będzie jednym wielkim niewypałem? W pierwszym spotkaniu nowego sezonu mówimy, sprawdzam. Zobaczymy ile warte są 28 gole z Bundesligi. Jak to xG! przełoży się na FPL?

 

czy będzie grał na lewej stronie? Kto będzie do niego podawał? Odpowiedzi na te pytania w poniedziałek o 21:15.
Idealnie na zakończenie kolejki i rozpoczęcie sezonu. 48.0% z jakiś 5MLN graczy FPL będzie czekało na spotkanie z Brighton. Chelsea lubi grać na wyjeździe, 39 z 69 bramek poprzedniego sezonu zdobyła na wyjeździe a Brighton całe 4 CS w meczach u siebie…

Mitrović – bardzo duże posiadanie zawodnika Fulham, ponad 20% a tak napisaliśmy o nim tutaj :

One man army. 26 goli, król strzelców. Wykonawca karnych (4/5). Spośród awansowanych drużyn lider strzałów na mecz (3.7). W sezonie 2018/19 11 goli – wynik przyzwoity jak na spadkowicza. Bardziej z tamtego sezonu imponuje xG 15.45 – 10. wynik w całej Premier League tamtego sezonu. Mnie przekonuje, tym bardziej przy przeciętnej puli  budżetowych napastników. Nie znając jeszcze kalendarza jest w moim pierwszym roboczym składzie.

Ings – Danny i jego poprzedni sezon!  22 gole przy xG 15.66. 22 gole przy 37 celnych strzałach na bramkę. 23,7% skuteczności strzałów. 12 bramek w meczach wyjazdowych.  Vs Crystal Palace, które zrobiło całe 6 CS w 19 spotkaniach domowych, a teraz ich obrona bez 4 podstawowych zawodników.

 

 

Tak wygląda drużyna bloga, jeżeli chcesz wrzucić swoją to najlepiej na TT pod #jakgractoznajlepeszymi.

Powodzenia wszystkim. Zielonych! Oby ten sezon był NASZYM sezonem!