Draft 1.0

0

Trochę mnie nie było, tak to bywa jak się życie wywraca do góry nogami.

Pewnie znacie ten obrazek z netu i właśnie tak zawsze było ze mną. FPL chroniło mnie przed całym światem. Myśląc o FPL, nie miałem czasu zajmować się całym złem całego świata, czy to u mnie, czy u kogoś innego. FPL dawała mi możliwość aby odciąć się od tego. Może to problemy nie były takie duże?

Ostatnio jednak dostałem takiego strzała , że trudno było się podnieść. Właściwie to nie mogłem się skupić na niczym innym niż próba ułożenia sobie w głowie tego co się stało albo co mogło się stać…

Czas biegnie, problemy ustępują , powoli można wracać do swoich ulubionych zajęć. Dla mnie wiadomo, FPL. Szczególnie ten moment sezonu, kiedy można sobie dowolnie klikać.

Z tego klikania wyszedł mi taki skład. Pełen wad i błędów ale jeszcze jest cały miesiąc aby go wyprostować. Tak naprawdę, pierwszy draft powinien dać jakiś obraz sytuacji, możliwość zapoznania się z cenami itp itd.

GK: Alisson – Tak jak w poprzednim sezonie, teraz na GW1 zakładam grę jednym bramkarzem. Z dwójki Ederson Alisson na dziś jest to ten drugi. Po prostu liczę na CS z Norwich i dobre rozpoczęcie sezonu. Dlaczego nie chce grać dwoma bramkarzami w rotacji? Odpowiedź oficjalna – bo Alisson będzie miał ok 20 CS na koniec sezonu. Odpowiedź nie oficjalna – z nudów. Jeżeli zajdzie taka konieczność aby znaleźć 1M i wtedu wstawić do składu Aubę czy Aguero to się zastanowię, na dziś nie ma takiego tematu.

DEF:

Dwóch obrońców po 5.5 MLN.

Trippier – spotkania domowe Tottenhamu do GW12 AVL,NEW,CRY,SOU,WAT,SHU,BOU,BUR – to dla mnie jest prosta informacja aby wstawić obrońce Tottenhamu do składu. Na dziś jest to Trippier , zobaczymy jak wypadnie w pre sezon ale liczę na jego SFG i ogólnie dobrą grę w ofensywie.

Kolasinac – Na dziś, tym drugim obrońcą jest Kola. 7 asyst w poprzednim sezonie, przy dosyć małej licznie spotkań w jakich zagrał. Do tego dwa pierwsze spotkania zapowiadają się dobrze dla Arsenalu. Za 5.5 M jest duży wybór obrońców i mam kilku wpisanych do notesu aby dokładniej sprawdzać jak im idzie podczas presezon.

Dwóch obrońców po 4.5 MLN

El Mohamady – od GW2 do GW9 Aston Villa wylosowała taki kalendarz BOU,EVE,cry,WHU,ars,BUR,nor,BHA. Przy cenie 4.5 M Egipcjanin wydaje się dobrą inwestycją. Dobra forma na PNA, dobra forma w poprzednim sezonie. Znajomość Premier League.

Adam Smith – jeżeli Egipcjanin jedzie na White Hart Lane podczas GW1 , to muszę znaleźć zastępstwo i takim właśnie zastępstwem będzie obrońca Bournemouth. Pierwsze spotkanie vs Sheffield Utd i tylko tyle potrzebuje.

Jeden obrońca za 4.0 MLN

Kelly – zaryzykuje z tym obrońca za 4.0. Nie wiem czy jest jakiś inny w tej cenie, tak blisko pierwszej XI.

MID:

Salah – jeżeli Mane jeszcze walczy w PNA to nie biorę go pod uwagę. Salah musi wystarczyć…Salah na C vs Norwich.

Sterling – Sterling czy Aguero? I jak dla mnie Sterling, po prostu 1 pkt więcej za bramkę, plus 1 za CS. To są te małe różnice które przemawiają za Sterlingiem. Żadne tam xG czy inne opty.

Tielemans – jest hype to wstawiłem do składu…trochę tak to wygląda dziś z Belgiem. Czekam na pre sezon , czy on czy Perez a może w cenie 6.5 MLN znajdę innego pomocnika w którego zainwestuje. Na dziś, Tielemans to wspomnienie poprzedniego sezonu, kiedy pomógł mi w walce o TOP10k.

Fraser zostało mi 7.5 MLN i z dostępnych pomocników w tej cenie , mój wybór padł na Frasera. Dwie pierwsze kolejki to spotkania z beniaminkami. Trudno nie wykorzystać takiego układu. bo jak nie on to Wilson.

FWD:

Kane – czekam na wieści z pre sezon. Sierpień mi nie straszny.

Deulofeu – spojrzałem na kalendarz, spojrzałem na cenę i wstawiłem do składu a koledzy z Premier League dorobili całą teorię. Możecie ją przeczytać sobie tutaj.

Zostają dwie pozycje których nie potrafię na dziś ogarnąć z sensem. 5 pomocnik którym dziś jest Noble a 3 napastnik na dziś Andone. I cóż ja mam pisać o nich? Przecież wystarczy przeczytać te dwa nazwiska i widać totalny brak pomysłu na dziś.

Cały skład przedstawia się tak.

26 dni do GW1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *