Z lekkim niedowierzaniem podchodziłem do tej plotki transferowej. bo niby dlaczego Wilki miałyby sprzedawać jednego ze swoich lepszych zawodników? Takiego który ma “dopiero” 28 lat i jeszcze 3 lata kontraktu przed sobą! A jednak, skromne jak na warunki na wyspach , 14.4 miliona funtów przekonały włodarzy Wilków…bez żadnych późniejszych dodatków!

Zacznijmy od tej najmnniej widocznej ale jakże istotnej. W ostatnich 4 sezonach, Doherty opuścił tylko 7 spotkań! Jeżeli popatrzmy się na notoryczny szpital w Spurs, to jest niewątpliwie wielka zaleta…chociaż w każdym klubie to będzie wielka zaleta.

7 spotkań jak na zawodnika, który haruje na całej długości boiska

Widać, że mamy tytana pracy a sam Mourinho jest bardzo zadowolony z tego transferu

I hate to play against him, so I’m so, so happy that I don’t play against him again. I’m so happy that we have him.
Incredible career at Wolves…League One, Championship, Premier League and Europa League. He did everything for them, so job done thereI know that he’s leaving with a lot pf pride but this is one new step for him and he’s full of motivation.
I am so, so happy.We always want to have the best players and best possible squad.
We are going to have months of competition non stop and we need a better squad than we had in the last season

Zupełnie nie rozumiem tych obaw, które pojawiają się w necie, że u Mourinho to nie będzie tak biegał sobie po skrzydle??? Dwa obrazki z analizy spotkania SHE TOT, gdzie dokładnie widać w jaki ustawieniu gra Tottenham…gdzie mamy 3 środkowych obrońców i Auriera na skrzydle.

źródło: https://totalfootballanalysis.com/match-analysis/premier-league-201920-sheffield-united-vs-tottenham-tactical-analysis-tacticshttps://totalfootballanalysis.com/match-analysis/premier-league-201920-sheffield-united-vs-tottenham-tactical-analysis-tactics

Idealne miejsce aby wystawić tam swój nowy zakup. Tak wygląda mapa Auriera z poprzedniego sezonu:

Właściwie to kopia tego co robił Doherty w Wilkach.

A to, że Mourinho będzie murował bramkę przy prowadzenie 1-0…bardzo możliwe, ale jeszcze pytanie z kim to prowadzenie i w której minucie.

Doherty to obrońca który w ostatnich dwóch sezonach oddał najwięcej strzałów z pola karnego: 40 w sezonie 2018/2019 i 33 w sezonie 2019/2020.

Tak, bardzo dobrze to wychwiciłeś..tych bramek powinno być dużo więcej. No może z tym dużo to trochę przesadziłem ale według xG brakuje mu ok 2 bramek w każdym z ostatnich dwóch sezonów.

https://understat.com/player/6852

Zakładam, że ten transfer oznacza sprzedaż Auriera…bo jeżeli Mourinho chce nam zrobić powtórkę z Pochettino i jego rotacji Walker/Davies – Rose/Trippier to właśnie straciliśmy dwóch dobrych obrońców w #FPL, szczególnie przy takim kalendarzu.

Jeżeli jednak, Aurier odejdzie, to ja szukam 6.0 na nowego obrońce Spurs.

Ps nowy serial wjechał na AmazonPrime