Home FANTASY PREMIER LEAGUE Dlaczego Kevin De Bruyne jest najlepszym wyborem z City?

Dlaczego Kevin De Bruyne jest najlepszym wyborem z City?

0

Skład zaczynać od zawodników City czy od zawodników LFC? Ja zacząłem od Salaha a później wstawiłem Sterlinga. Sam fakt posiadania zawodników City i Liverpoolu nie dziwi. Sam Sterling też nie dziwi, do czasu…

Kiedy uświadomisz sobie że do gry wraca ten młody i sympatyczny gość

Po pierwsze cena. Cena w FPL jest najważniejsza, tutaj zawsze trzeba przeliczyć ile pkt dostaniemy za wydaną kasę. W przypadku Belga musimy wydać tylko 9.5 MLN. Tylko, ponieważ to jest pierwszy sezon w którym jego cena spadła poniżej 10 MLN. Dwa sezony temu kosztował 10.5 MLN a i tak , nie było opcji aby pominąć Kevina na GW1. Teraz przy niższej cenie KdB jest must have?

via GIPHY

 

Jednak % posiadania tego nie pokazuje…skromne 12% , dwa razy mniej niż B Silva i Sterling. W sumie sensowne. Ta dwójka miała bardzo dobry sezon, za B Silvą przemawia jeszcze cena a za Sterlingiem pkt jakie zrobił. Jeszcze wczoraj miałem Strelinga uznając , że nie ma innej drogi niż jedne z dwójki Sterling/Aguero. 12 MLN nie boli wtedy tak bardzo. Jedne czy drugi, to zawsze będzie 12 MLN. Nie było problemu. Dziś uważam, że nie ma innej drogi niż Kevin. Ten wybór otwiera większość kombinacji.

 

via GIPHY

Po drugie odporność na rotacje. Tak jest taki zawodnik w drużynie Pepa. Doskonale to znamy w poprzednim sezonie był to Laporte 34 spotkania od pierwszej minuty. 31 spotkań mieli Aguero, Sterling i B Silva. Wcześniej kimś takim był KDB.

2016/2017 33 mecze od pierwszej minuty

2017/2018 36 meczów od pierwszej minuty

Pamiętam ten spokój kiedy miałeś go w składzie a Pep na nim budował swoją strategie gry. Czy w tym sezonie będzie inaczej? Bardzo możliwe. Tylko dziś nikt nam nie da pewności który z naszych zawodników zagra powyżej 30 spotkań od pierwszej minuty Belg w formie będzie tego bardzo blisko.

via GIPHY

 

Po trzecie punkty. W dwóch ostatnich pełnych sezonach o których pisałem powyżej. 2017 209 pkt , 2016 199 pkt. Sterling w ostatnim sezonie ugrał 234 pkt , Aguero 201. Każdy z nich jest droższy o 2.5 MLN! różnica w cenie jest tak duża, że na dziś inwestowanie w duet Sterling/Aguero jest bez sensu? ( Tak , zmiana zdania w pre sezon jest chlebem powszednim, nic na to nie poradzimy), oczywiście może się tak zdarzyć, że Sterling zrobi Salaha i zagra na 300 pkt… ale to zawsze można zmienić w trakcie sezonu. Teraz tylko pozostaje dobrze zainwestować różnice w kasie.

Po czwarte liczby. I oczywiście nie jest tak, że jego pkt wzięły się z małej liczby strzałów czy sytuacji stworzonych. Tak nie ma, to nie jest Kante czy Jorginho.

2017 – 8 bramek , 19 asyst
2016 – 6 bramek , 21 asyst

i te liczby są ok. Ale kiedy popatrzymy na liczbę strzałów

2017 – 94 strzały ( tyle samo co Aguero)
2016 – 86 strzałów ( lepszy tylko Aguero)

do tego dochodzą SFG.

via GIPHY

Kontuzja z poprzedniego sezonu wyszła nam na dobre. Zakładam, że tylko przez to jego cena nie poszła w górę. A dzięki temu mamy bardzo dobrego zawodnika w promocyjnej cenie, którego wstawienie do składu może okazać się kluczowym puzzlem w układance przed GW1.  City zaczyna dziś swoje spotkania pre sezon, zobaczymy jak Belg wygląda na boisku po długiej przerwie.

Sterling out, KdB IN, 2.5 MLN do wydania.  To jest taka kasa które zmienia wybór z Andone na opcje Wilson…Mój skład wygląda dziś dużo lepiej niż wczoraj. Przynajmniej w teorii.

24 dni do GW1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *