Home FANTASY PREMIER LEAGUE Decyzje, decyzje czyli wszyscy jesteśmy Lisami. Co poszło nie tak – sob, GW35

Decyzje, decyzje czyli wszyscy jesteśmy Lisami. Co poszło nie tak – sob, GW35

11
0

Decyzja, szczęście, statystyka. Święta trójca FPL. Osobne zbiory, połączone wspólnym podzbiorem – rezultatem danej kolejki. Proces podejmowania decyzji jest absolutnie moim konikiem. Fascynuje mnie ich mnogość, współzależność, konsekwencja, właściwy moment podjęcia. Włoski reżyser Federico Mocci rzucił myślą: Słaby wątpi przed podjęciem de­cyz­ji; sil­ny do­piero potem . W realiach fantasy premier league wszyscy jesteśmy sobie równi i silni.

Każda de­cyz­ja zmniej­sza liczbę is­tniejących opcji. Odbija się na końcowym wyniku danej kolejki. Daje ważną iluzję kontroli nad grą, mimo że z momentem pacnięcia w confirm, losy i punkty całej kolejki oddajemy w nogi i serca naszych zawodników. Moją pierwszą decyzją GW35 było sprowadzenie, po raz drugi w sezonie, Sancheza – zastąpił Sterlinga, opcją out był Coutinho, i walczyłem z tą myślą do niemal pierwszej w nocy. Drugą było bezpieczne oddanie opaski Hazardowi. Z Coutinho się udało – nie lubię cyferek i statsów, ale pozostał w drużynie tylko dzięki nim, i obronił się!

Leicester dare to dream, grzmiały angielskie gazety. Fortuna wynagradza odważnych i chcących – różnica klas na boisku z Newcastle była porażająca. Odhaczamy ósmą porażkę Newcastle z rzędu, a ich prezes prawdopodobnie wciśnie po meczu wielki, czerwony guzik z napisem panic. 26 punktów w ciągu trzech ostatnich kolejek dał mi Schmeichel. Obronę Srok można podsumować krótko: idioci. Dwa głupie faule na czerwone kartki w obliczu walki o przetrwanie.

16:00.  Benteke 2 gole. Liczba dnia – i ważna decyzja do podjęcia na trzy ostatnie kolejki: złamać szablon, kupić bestię zamiast Girouda, czy pozbyć się Kane’a albo Aguero? Decyzje. Moje i Wasze. Sunderland walczy o utrzymanie, 2 : 1 nie zaskakuje – do tego, obrona Świętych od czasu kontuzji bramkarza i Schneiderlina się posypała. Obie bramki Gomeza z karnych. Jedenastkę trafił również Lukaku – Baines definitywnie odsunięty został od karnych. Trzeba ratować statsy i zasadność transferu Lukaku. Liverpool vs QPR, w grze reds po staremu, tak jak na zachodzie bez zmian. Ponadto Stevie G. zmarnował potencjalną asystę Skrtela. Odkupił się parę minut później – kiedy QPR grało już w 10. Z punktu widzenia FPL ważne jest jeszcze CS WHU i gole Swansea – dokładniej brak punktów Siggiego, Ki widziałem tylko w jednym (konkretnym 🙂 ) składzie. United odpuszczam – nawet krótka majówka ma swoje prawa

Rozpocząłem tekst od kultu decyzji. Każda zamienia przyszłość w przeszłość. Nawet ta najdrobniejsza, a podejmujemy ich miliony. Tworzymy alternatywne scenariusze nie podjętych czynów. Mauzolea błędów i autostrady straconych szans. Droga celnych wyborów jest zazwyczaj wąska, bo ile dobrych decyzji podejmujemy w życiu? FPL jest na tyle fajne, że rezultat zależy od nas tylko połowicznie. Zawsze jest wymówka, wentyl bezpieczeństwa, i poniekąd bezsilność, gdy wydarzenia toczą się już własnym torem. W sezonie podejmujemy trzydzieści osiem wyborów związanych z opaską, i zazwyczaj minimum tyle samo wykonujemy transferów.  Nie podjąłem dobrej decyzji z transferem Sterlinga, ale w chwili gdy piszę te słowa, pod nogami plącze się dziecko budując z LEGO laserową kurtynę anihilującą roboty, opada kurz po sobotniej kolejce, jest spokojnie i świeci blade słońce. I tak myślę, że w sumie dobrze iż to w FPL podejmuje się najwięcej złych decyzji. I, że te lepsze przypadają na real.

Dante i jego decyzje – muza by boski Ankh

 

11 komentarzy

 1. karmelkowaa

  3 maja, 2015 at 5:34 pm

  przed kolejką zastanawiałam się kogo kupić na C: Ulloa czy Vardy i wiadomo, że kupiłam nie tego co trzeba

  Reply

  • garret

   3 maja, 2015 at 8:43 pm

   niefartowna kolejka, lepiej tak niz posadzic na lawce Myhila, Coutinho, Schlupa a opaske dac Kane’owi

   Reply

   • Adriano

    3 maja, 2015 at 9:50 pm

    Fakt najbardziej wkurzające w tej grze dla mnie po kolei to 1.Duże punkty na ławce 2. Nie kupienie kogoś kogo planowaliśmy kupić gdy on potem gra super mecz 3. Sprzedanie kogoś przed kolejką gdy ten zbiera duże punkty 4. Nietrafienie z opaską 5. I dopiero tutaj słaba kolejka która wiąże się po części z wcześniejszymi naszymi decyzjami wyborem kapitana oraz kogo kupimy/sprzedamy/damy na ławkę.

    Reply

    • bazzant

     5 maja, 2015 at 1:12 am

     I punkt 2 się kłania znowu w tym sezonie wrrr 🙁 Kupić Sancheza już teraz czy zobaczyć jak zagra vs Hull i zostawić Faba i Sterlinga bo grają u siebie ? Ja oczywiście wybrałem cierpliwość, a teraz jestem superhappy 🙁

     Reply

 2. JimmyRMCF

  3 maja, 2015 at 1:15 pm

  Myhil na ławce, Heaton w pierwszym. Niech ten sezon się już kończy.

  Reply

 3. krootki

  3 maja, 2015 at 1:13 pm

  ankh – ale sie rozmarzylem… 🙂

  Reply

 4. anakin111

  3 maja, 2015 at 10:47 am

  Mój genialny plan wstawienia do składu Boyda kosztem Coutinho zakończył się, delikatnie mówiąc, niepowodzeniem. Ale może Hazard albo Kane nie zagraja, to wejdzie mi z ławki:) Za to Benteke i Mane na plus.

  Reply

  • garret

   3 maja, 2015 at 8:44 pm

   delikatnie mowiac = genialny plan 🙂

   Reply

 5. garret

  2 maja, 2015 at 8:46 pm

  W temacie decyzji kontratak fuksa: United 26 shots and 9 shots on target = Myhil 17 punktow

  Reply

 6. HERO

  2 maja, 2015 at 6:20 pm

  Ki <3

  Reply

 7. garret

  2 maja, 2015 at 6:18 pm

  Errata, skrot myslowy ze Sterlingiem i balagan wyszedl. Na koncu mialo byc: nie podjalem dobrych decyzji wczesniej ze Sterlingiem….

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *