Home FANTASY PREMIER LEAGUE Człowiek w masce

Człowiek w masce

0
0

Siedzę i myślę co by tu zrobić aby zaliczyć trzecią zieloną strzałkę z rzędu w OV. Wszyscy wiemy jak jest im więcej zawodników na DGW34 tym spokojniejszy sen za tydzień. Tylko dwa zespoły zagrają teraz i za tydzień, Chelsea i Leicester. Tam też będę szukał zielonych strzałek w najbliższej kolejce. Nawet jeżeli teraz nie wyjdzie, to będą dwa mecze DGW aby pkt się jednak zgadzały i oby była ta zielona strzałka. Do tych dwóch zespołów mam jeszcze gdzieś z tyłu głowy graczy City i Crystal Palace. Fakt, zagrają jeden mecz mniej ale za to mają dwa mecze u siebie z łatwym przeciwnikiem.

Zacznę od Chelsea. Na najbliższe dwie kolejki układ z tego zespołu wydaje się prosty. Hazard, nie trzeba tłumaczyć why? Do tego pewnie jakiś obrońca, patrząc na mecze jakie czekają Chelsea nie ma co liczyć na CS ( Leicester walczy o utrzymanie i nie ma co się czaić na CS w tym wypadku). Ivan,Terry i Cahill grali od pierwszej minuty w ostatnich 4 kolejkach. Do tego Azpi który zagrał w 3 z 4 ostatnich spotkań. Kto nie ma jeszcze ten pewnie kombinuje jak uzbierać kasę na Ivana. Można spojrzeć na liczby jakie robił ostatnio ale te 4 sytuacje stworzone i 3 strzały nie dadzą nam tego co moment kiedy po zatwierdzonym transferze Ivan znajdzie się w naszym składzie. Przeżywałem to i odczułam spokój ducha. Jeżeli brak komuś $$$ to proponuje , Azpi, Terry, Cahill. Dokładnie w takiej kolejności.

Ja na dziś mam w składzie Hazarda i Ivana. Mało mi. Chcę mieć trzech zawodników z Chelsea. I wiem że już zdradziłem się tytułem i obrazkiem. Tak wybór padł na Cesca. Tak naprawdę to dwójka Cesc/Eden robi całą grę Chelsea w pomocy. Nie będę się zastanawiał czy Oscar/Willian/Matic ugrają bramkę czy dwie albo zalicza asystę. Oczywiście mogą to zrobić ale mam $$$ więc wydaje go na Cesca. Fajnie ostatnio punktuje, ma dobre liczby. To będą dobrze wydane 9.3 mln.

Tym ruchem zamykam sobie drzwi do napastnika Chelsea. Nie byłem przekonany do tego co robił Remy przed ostatnią kontuzją. Costa nie wiadomo czy zagra. Drogba? Chyba grałem nim w PESa 2006 kiedy komentator był tak słaby że zasłużył sobie na wers.

Tak naprawdę to brak wyboru napastnika z Chelsea spowodowana jest faktem że zameldował się ostatnio Vardy u mnie w składzie i jakoś nie ma tam miejsca dla niepewnego napastnika. Ach, Vardy. Jaki ja szczęśliwy byłem w sobotę kiedy zobaczyłem że to on strzelił bramkę na 2-3. Super sprawa. Dało mi to jeszcze trochę frajdy na koniec sezonu. Co tam jeszcze w tym Leicester słychać?

8 bramek i 7 asyst ostatnio. Nie najgorzej jak na ostatni zespół w tabeli Premier League. 2 z 8 bramek padły po rzutach rożnych. Te dwa gole strzelili obrońcy po stałym fragmencie gry. Huth i Morgan wykorzystali jeden z 6 i 4 strzałów główką po stałym fragmencie. Gdyby ktoś szukał obrońcy z tego klubu to warto rozważyć. Widać doszedł im dodatkowy atut w walce o utrzymanie, stałe fragmenty gry. A jak tam Schlupp? Jego ostatnie punkty z ofensywy przyszły w Nowy Rok. Czyli wtedy jego pozycja na boisku wyglądała tak:

schlupp vs lfc

co widzimy? Praktycznie nie gra na swojej połowie, tylko cały czas spędza na połowie przeciwnika.

W ostatnim meczu z WBA wyglądało to tak.

schlupp vs wba

teraz gra jako boczny obrońca i tak takich lubimy w FPL ale wstawiając go do składu trzeba pamiętać jakie zmiany zaszły w jego grze na boisku.

Kończąc o obrońcach Leicester, Wasyl na c 😉

Kto podawał do wspomnianych dwóch obrońców z bramką na liczniku po stałym fragmencie gry? Duża szansa że był to Matthew James. To on bije rożne w Leicester, dokładnie 18 rzutów rożnych wykonywał. W tym czasie miał 9 sytuacji stworzonych, najwięcej obok Cambiasso. Do tego 3 strzały. Wszytko to dało 1 asystę. Ciekawie wygląda jego pozycja na boisku.

matthew james rozne

Cambiasso zaczął nam się przypominać. W jego wypadku można liczyć na to że utrzyma formę albo też będzie miał trochę dłużej fart. Do tego Mahrez który ma te swoje 4 asysty ale to było jakiś czas temu, teraz ma już mało minut na boisku.

Śpiewka przeszłości jest też Ulloa, przynajmniej jeżeli chodzi o zdobywane punkty bo swoje minuty na boisku ma. Statystyki mówią że więcej podaje niż strzela ostatnimi czasy. Vardy który już jest u mnie w składzie i widac że jest w gazie albo tez drugi napastnik Nuggent. Ten który wprowadził ich do Premier League. Ostatni zespół w tabli a wydaje się że jest ciekawszy wybór niż w wypadku Chelsea. Chociaż może to tylko w moich oczach tak wygląda.

I teraz to że nie mam nikogo z City które zagra u siebie w meczu z West Hamem. Kun lub Silva by się przydał. Bez nich zielone strzałki to będzie niespełnione marzenie. I chyba już nie będę szukał szczęście w graczach Crystal Palace. Bolasie będzie tym razem kogoś innego cieszył.

Aguero/Cesc/Cambiasso -8 pkt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *