Home FANTASY PREMIER LEAGUE Czekając na #SWALIV

Czekając na #SWALIV

0
0

Możemy podsumować drugi dzień 29 kolejki Fantasy Premier League. Dużo miało się wydarzyć w niedzielę. Ja ryzykowałem trochę i wystawiłem Kane na C. Kiedy Aguero w sobotni wieczór ugrał całe 4 pkt na C to już miałem swój mały sukces, była szansa aby dogonić/przegonić kilka osób ale Kane zrobił to samo co Aguero. Jednak po kolei.

Dwie najlepsze defensywy Premier League tego sezonu i w ciągu 20 pierwszych minut mogliśmy pożegnać się z CS. Chelsea oddała 22 strzały 7 celnych. 1 z nich zamienił się na bramkę Costy po asyście Ivanovica.

Od 10 stycznia czyli do 21 kolejki Ivanovic zdobywa średnio 6,7 pkt na mecz. Czy warto wydać ponad 7 mln na tego zawodnika każdy musi zdecydować sam. Ja żałuję że mam go dopiero od dwóch kolejek bo oczywiście szkoda mi było wydać tyle grosza na obrońcę, wolałem topić swój budżet w jakiś super zapowiadających się pomocnikach w stylu YayaToure. W całym meczu Ivan 2 razy stworzył sytuacje bramkowe i zaliczył jedną asystę. Hazard i Cesc 4 razy kreowali sytuację i ugrali całe 2 pkt. Porównuje akurat ich bo przecież Belg miał rozpocząć zdobywanie punktów w niedzielę. Więc porównam go z jeszcze jednym obrońcą. Hazarad jeden strzał, Azpi dwa strzały w tym meczu, Terry dwa strzały. Bardzo daleko były punkty w tym meczu dla Belga. Zostawię więc Belga i napiszę o Hiszpanie który zdobył bramkę. 7 strzałów na bramkę widzę, myślę WOW. Później rozbijam to na szczegóły z których aż 4 to uderzenia głową, 2 były zablokowane. Bez rewelacji i to Ivanovic zdobywa jeden pkt bonusowy po stronie CFC.

Po stronie Southampton mieliśmy 4 zmiany w podstawowym składzie. Kontuzja spowodował że ze składu wypadł Elia, bardzo słaba postawa w ostatnich meczach spowodował że Pelle w końcu rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Dużo radości z tego faktu mieli kibicie Świętych na twiterze. 3 zmiana, chyba najważniejsza dla Nas to powrót do podstawowego składu Alderweirelda w miejsce Yoshidy. Oznacza to nie mniej tylko wyrzucone 4.4 mln na Japończyka, do następnej kontuzji kolegi z drużyny i dosyć dobrze wydane 4.7 mln na Belga który powinien grać teraz w pierwszym składzie do końca sezonu. W tym meczu potwierdziło się że Mane to dobry wybór. Najgroźniejszy zawodnik Świętych, będzie z niego pociecha, dla niektórych. 1.8% posiadania w tym momencie, to może być dobra przewaga nad konkurencją do końca sezonu.

Jednak nie powrót Alderweirelda był najważniejszym powrotem niedzieli. Baines wrócił do pierwszego składu Evertonu. Chociaż bez asysty czy bramki ale od razu dostał 2 pkt bonusowe. W meczu w którym padły 3 bramki a on nie brał udział przy tych bramkach ma 2 pkt bonusowe. Dobry powrót, wart 8 pkt na koniec dnia. Jak przystało na swoje nazwisko, przeciwko Newcastle miał najwięcej stworzonych sytuacji, 3 sztuki. Lukaku zaliczył asystę, wykorzystał karnego a dostał jeden pkt bonusa mniej niż Baines. Ciekawe że to nie Baines strzelał karnego a Lukaku. Everton wygrał, strzelił 3 bramki, zaliczył CS, Lukaku strzela a Baines ma punkty bonusowe. Coś co przed startem sezonu miało być czymś normalnym, dziś jest anomalią. Może być różnicą do końca sezonu ale raczej nie dla mnie. Po stronie Newcastle coś ciekawego? Krul był bliski 6 obron w meczu, co będzie w stanie ugrać w nadchodzących 4 kolejkach kiedy przyjdzie się zmierzyć z Arsenalem czy Liverpoolem?

Tottenham oddał 5 strzałów w meczu z Manchesterem United. Tylko jeden z nich był celny, jakimś cudem ten jeden celny oddał mój kapitan Harry Kane. Dla tych którzy narzekają że my cały czas tylko narzekamy napiszę, jaram się tym strzałem i widzę że szklanka jest jednak do połowy pełna bo Aguero ugrał tyle samo. Blisko było aby przechytrzyć konkurencję, szkoda że to United zagrało takie dobre spotkanie a nie Tottenham. Tyle nazwisk FPL biegało po boisku a największe punkty ugrali Carrick i Fellaini, czyli łącznie 0.6% posiadania w grze. Wszyscy i tak zapamiętają to

5 strzałów w tym meczu, wystarczyło że zmienił pozycję na boisku i okazało się że United ma bramkostrzelnego napastnika. Jak dużo się zmieniło w grze Rooneya w ostatnich 4 kolejkach vs GW22-25? 35 razy dotknął piłkę w polu karnym vs 6 razy. 15 strzałów, 11 z pola karnego, 7 celnych, 3 bramki. Strzał co 24 minuty. Wcześniej 3 strzały, 3 zablokowane strzały. Strzał co 126 minut. Akurat taka forma przyszła kiedy kalendarz spotkań United w najbliższych 4 kolejkach jest najgorszy spośród wszystkich drużyn Premier League. liv,AVL,MCI,che, słabo to wygląda. Ale jeszcze byłbym wstawić z powrotem Rooneya do składu gdybym wiedział że po powrocie do składu RVP, Anglik zostanie na tej pozycji na której gra teraz a nie jak w kolejkach 22-25…

U mnie na dziś jeszcze Coutinho, liczę na to że nie wyjdzie w tym meczu. Na ławie mam 7 pkt za Phillips z QPR. Dokładnie tyle pkt ugrało mi 3 pomocników do tej pory, Hazard, Ozil i Eriksen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *