Home FANTASY PREMIER LEAGUE Carabao Cup: Arsenal – City 0 :3

Carabao Cup: Arsenal – City 0 :3

0

Pep zdobył swój pierwszy puchar na Wyspach. Chociaż Puchar Ligi , czyli Carabaro Cup nie jest najważniejszym trofeum w klubowej gablocie, to sztuka jest sztuka.

12 strzałów na bramkę po stronie City, 5 celnych, 3 bramki. Bramki wyglądały tak.

Aguero

Kompany

Silva

Brak Sterlinga w składzie pokazuje poniższa mapka.

Manchester City atakuje lewą stroną tam gdzie jest Sane oraz Danilo. Czy ktoś kto oglądał to spotkanie, widział, że brakuje akcji prawą strona? Albo inaczej, czy czuł jakieś bramki w grze ofensywnej City z tego powodu? Raczej nie, wszytko wydawało się normalne, działało tak jak wcześniej.

Nasza ulubiona mapka wygląda tak.

I chociaż sam wynik jest oczywiście najważniejsza sprawą , to mamy jeszcze dwa ważne wydarzenia. Fernandinho opuścił boisko z kontuzja.

I jeżeli Pep mówi, że jest to duża strata to przecież wie co mówi. Fernandinho spełniał kluczową rolę w jego planach taktycznych. Gdyby City nie posiadało aż takiej przewagi nad resztą stawki a końcówka byłaby trochę dalej niż końcówka lutego, to byłby poważny problem dla niego.

Jesus wrócił do gry. Zagrał ostatnie 15 minut , zmienił Sane i nic wielkiego nie pokazał 🙂 Mi się wydawało, że bardziej boi się o swoje kolana niż myśli o tym co dzieje się na boisku. Na dziś, nie obawiam się o grę Aguero w najbliższy czwartek. Nie w momencie, kiedy wypada Fernandinho , Sterling może być poza grą. Pep nie rotuje składem do tego stopnia i pewnie nie przyłoży ręki do większych zmian w drużynie.

I teraz moglibyśmy napisać pracę magisterską na ten temat a geniusze chodzą swoimi scieżkami. Tymi, których nikt inny nie widzi.

Jak zagrał Arsenal? Na whoscored znajdziecie taką statystykę jak Clearance. I w tym spotkaniu wyglądało to w sposób następujący.

Podpowiem, że czerwone kropki to zawodnicy Arsenalu. Hasła WENGEROUT dalej aktualne.

Gdzieś widziałem statystykę, gdzie Aubameyang dotknął piłkę całe 6 razy w drugiej połowie. 2 dotknięcia to wybicie piłki na drugą połowę. Kiedy Ozil, Ramsey czy Wilshere w całym spotkaniu potrafią stworzyć 1 sytuację bramkową, to czego oczekiwać od napastnika? Jak widać poniżej, pole karne City nie było zbyt często odwiedzane przez Kanonierów.

Za to najgoręcej było pod bramką Ospiny, ale to już widzieliśmy powyżej.

Pozostaje żałować, że to nie było spotkanie w ramach Premier League. Uciekła bramka Kuna i CS Otamendiego. Teraz, po takim spotkaniu poprzeczka dla zawodników City została podniesiona. Z drugiej strony, trudna decyzja aby pozostawić Kuna w składzie na dziś wydaje się sensowna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *