Szukamy najlepszej opcji na trzeci slot ataku.

Brewster (LIV) 4.5

W pre-sezonie zagrał w dwóch meczach ze Stuttgartem i Salzburgiem i strzelił trzy gole. W meczu o Tarczę wszedł w ostatniej minucie na karne i jako jedyny nie trafił w całej serii. Gdyby został wypożyczony do słabszego klubu, to byłby super opcją i pewnie dostawałby więcej szans niż w Liverpoolu. Jego posiadanie w tej chwili to 6,7%, ale chyba nie ma sensu marnować miejsca w LIV.

Davis (AVL) 4.5

W zeszłym sezonie zagrał w 18 meczach (4 razy w pierwszym składzie). Średnio 30 minut na mecz. W tym sezonie jego sytuacja raczej się nie zmieni, ale ma szansę na jakieś minuty. Niestety w cenie 4.5 w tym sezonie nie mamy wyboru.

Obafemi (SOU) 5.0

W cenie 5.0 mamy podobny wybór jak wyżej. Czyli żaden. Irlandczyk jest dopiero czwartym wyborem w ataku świętych. W zeszłym sezonie dostał najmniej minut z całej czwórki i raczej w tym ta sytuacja się nie zmieni.

Bamford (LEE) 5.5

Najlepszy strzelec beniaminka z Leeds. W 45 meczach strzelił 16 bramek i zanotował 2 asysty. Dało mu to jednak dopiero 9. miejsce na liście najlepszych strzelców Championship w zeszłym sezonie. Jego sytuację komplikuje pozyskany z Valencii Rodrigo (6.0). Najdroższy transfer w historii klubu (30 mln €) sprowadzony został, żeby strzelać bramki i od samego początku będzie walczyć o pozycję w wyjściowym składzie.

Connolly (BHA) 5.5

20 latek w zeszłym sezonie zagrał w 24 meczach strzelając 3 bramki i zaliczając 1 asystę. Średnio przebywał na boisku 50 minut. Być może w tym sezonie będzie pojawiać się częściej i dostanie więcej szans od pierwszej minuty. Do obserwacji.


Origi (LIV) 5.5

Belg z niewielką szansą na regularne występy w drużynie mistrza Anglii. W sezonie 2019/20 zagrał w 28 spotkaniach (21 razy z ławki) i średnio spędzał 25 minut na boisku. W tym czasie zaliczył 4 bramki i 1 asystę.

Long (SOU) 5.5

Trzeci napastnik świętych. Będzie zmieniał Adamsa i dostawał swoje minuty. Szkoda jednak miejsca, mając do wyboru McCarthy, KWP, JWP, Armstronga czy Ingsa.

Podsumowując. W cenie 4.5 można wziąć Brewstera, jeżeli nie startujecie z trzema LIV od początku. Być może Brewster zostanie gdzieś wypożyczony i wtedy będziemy mieli dobrą opcję na trzecim slocie ataku bez konieczności tracenia FT. Cenę 5.0 pomijamy. Dokładając 0.5 mln nie mamy jednak żadnej gwarancji na pewnego startera. Connolly, Origi i Long dostaną jakieś minuty, ale w wyjściowej jedenastce rzadko będą się pojawiać. Natomiast Bamford zostanie za chwilę zastąpiony przez Rodrigo.