“Każde rozwiązanie, które pozwoli zdobyć punkty jest dobre.”

Sytuacja jest prosta. W kolejce 28 nie zagrają zawodnicy: Arsenalu, Aston Villi, Manchesteru City i Sheffield United.

W tym samym czasie rozgrywany jest finał EFL (Carabao) Cup pomiędzy City i Villą, więc ich mecze ligowe są przesunięte.

Odbywa się tylko 8 spotkań.

Kiedy się odbędą przełożone mecze nie wiadomo. Może za 10 dni, może w GW29, a może nawet w GW37.

Na dziś wiadomo, że jeśli ktoś ma w składzie takich zawodników jak: Grealish, Lundstram, Aguero, KDB, Auba, Henderson, Baldock, czy Mahrez, to zdobędą oni w kolejce 28 okrągłe zero punktów każdy.

Nie trzeba ich od razu sprzedawać (można 4 wybranych z bramkarzem zostawić przecież na ławce), ale wypada mieć wówczas grających zmienników. Warto mieć również plan wyjścia z nadmiernej ilości graczy (powyżej 3 z pola) przy użyciu 3 FT jakie zostaną nam po weekendzie.

W kolejce 28 można oczywiście użyć Free Hita, ale chyba lepiej poczekać.

Zapowiada się bowiem kolejna blankowa kolejka (tzw. duży blank gameweek 31) w której może być np. tylko 5 meczów (zamiast 10), a i to wcale nie jest pewne. Powodem takiego stanu rzeczy jest rozegranie w tym samym terminie ćwierćfinałów FA Cup.

Poniżej moje przewidywania odnośnie jakie mecze zostaną przełożone.

Zaś na poniższym screenie konieczne warunki, aby dany mecz NIE został rozegrany w dniach 20-22 marca.

Istnieją zatem szanse nawet na to, że w tym tygodniu odbędą się tylko 3 mecze! Wg mnie jednak realna liczba to 4-5 lub nawet 6 spotkań jeśli Totki przegrają rewanż z SOU. Tak czy inaczej kolejka będzie okrojona.

Zwróćcie uwagę, że Arsenal i Manchester City mogę mieć aż 3 przełożone spotkania (z GW28, GW31 oraz z GW34 (termin rozegrania półfinałów FA Cup, gdzie ARS i MCI mają ponad 70% szans na brak meczu – screen poniżej), co powoduje, że obu zespołom zaczyna się niedługo kalendarz podziurawiony pustymi kolejkami. Stąd należy mieć na uwadze, iż kupowanie zawodników z tych klubów obecnie, nie mając grających zmienników na ławce, może się skończyć źle i warto mieć kogoś na ławce jeśli nie chcemy sprzedawać np. KDB.

Duża blankowa kolejka (czyli weekend z meczami 1/4 FA Cup =>> w tym sezonie wypada to w GW31) była na pewno jedną z przyczyn wymyślenia przez wieże FreeHita, bowiem można wybrać sobie optymalny skład z zespołów, które swój mecz będą fizycznie rozgrywać, bez konieczności rozwalania sobie składu.

Czyli co można zrobić?

  1. Plan transferowy – podstawa dla każdego managera. Tutaj kluczowa jest stopniowa wymiana zawodników, tak aby wystawić grającą jedenastkę w BGW28. Ruchy jak Grealish>Traore/JWP, czy Kun>Jimenez/Vardy/Ings tuż przed GW28 na pewno będą miały sens.

  2. Dzika karta – można ją zagrać zawsze i wówczas przygotować się (mniej więcej oczywiście) do pozostałych kolejek sezonu, ale szczególnie do nadchodzącego BGW28.

  3. Zawodnicy na cały sezon – na dziś wiemy jedynie, że gracze Burnley rozegrają wszystkie swoje mecze w terminie (Pope, czy Wood). Zaś ponad 93% szans na taki scenariusz ma Watford (Foster, Cathart, Deeney). Kupując ich mamy pewność, że co tydzień mają jakąś szansę na punkty (jeśli będą zdrowi i nie stracą składu oczywiście).

Jeśli potrzebujecie kogoś kto zagra na pewno w BGW28 i BGW31 to wyborem nr 1 są dla mnie Wilki. Jimmy, Traore, Doherty, Mouthino – w tej kolejności.

Jeśli nie macie ani TC, ani BB, a została Wam jedynie dzika karta, to tym bardziej bez planu możecie rozwalić swój FPLowy statek o rafę BGW. Stąd zachęcam do zerknięcia na profil https://twitter.com/BenCrellin i rozpisanie sobie następnych ruchów transferowych!

Powodzenia!

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA