Home FANTASY PREMIER LEAGUE Bench Boost w GW30+

Bench Boost w GW30+

0
0

Przemyślenia na BB w GW30+

Szablon zna każdy, tutaj omówienie kilku ryzykownych koncepcji, zakładających atak z BB i potem szybką ucieczkę w WC po kolejce:

Potrojona obrona Sheffield

W wielu/większości składów krążących po sieci widać podwojoną obronę Sheffield, potrojenie to jednak ekstrawagancja, którą osłania cień Duffiego/Dunka sprzed lat. Dlaczego można zaryzykować:

  1. Szanse na CS:

MCI: 38% CHE: 38% LIV: 36% WOL: 35% SHU: 34% LEI: 32% BOU: 32% SOU: 30% CPL: 29% NEW: 29% MUN: 28% AVL: 26% TOT: 26% WHU: 25% WAT: 24% BRI: 23% NOR: 22% EVE: 17% ARS: 10% BUR: 7%

MCI: 51% SHU: 37% ARS: 34% AVL: 14%

Na pierwszy rzut oka widać, że bukmacherzy nisko oceniają poziom zgrania po pandemii i doceniają czynniki chaosu. Sheffield mimo to dwukrotnie ma szanse powyżej 30% – sumarycznie wyżej oceniane są tylko akcje MCI.

  1. Koszty

A w zasadzie ich brak – biorąc Bench Boost wypełniamy możliwie wartościowo 15 pozycji. Tymczasem dowolny zestaw 3 obrońców Sheffield luzuje finanse do przeznaczenia w innych pozycjach. Najbardziej promocyjne zestawienie kosztuje 4,7+4,6+4,6=13,9.

  1. Konkurencja

Kogoś trzeba wziąć. Sloty graczy MCI w większości składów wypełnią zawodnicy ofensywni. Chelsea wiele razy zdążyła skompromitować się w obronie i nie są zbyt tani. Liverpool gra derby. Wilki i Lisy walczą z zespołami o niezłym potencjale ofensywnym. Obrony Aston Villi i Arsenalu są tworami teoretycznymi.

  1. Zgranie

Będzie go brakować każdemu, ale obrona Sheffield powinna najszybciej złapać ze sobą odpowiedni kontakt. Mają za sobą dwa sezony gry w praktycznie niezmienianym ustawieniu – wracają i mają tylko odtworzyć dobrze wpojone przez Wildera nawyki.

Potrojony atak Manchesteru City

To była jedna z moich wczesnych koncepcji, jednak zamiast się nią wyróżniać zaczynam w zestawieniu KDB+Sterling+Kun widzieć nieśmiały szablon wrzucanych składów. Zalety omawiali Gruwwa i Garret w CPNT, ja skupię się więc na wadach 🙂

  1. Pep: „The players are training good but I don’t know the physical condition. I think we are ready to play one game but three days after another one, and four days after another? We are not ready. That’s why you have to rotate and use absolutely all the players.”

Niby nic nowego, doceniam szczerość, ale Pep już na konferencji prasowej zepsuł nam święto powrotu FPL. Phil Foden za 5.1?

  1. Sterling zdobył więcej niż 1 bramkę/asystę w meczu tylko 2 razy – w GW1 i GW19

Po wymarzonym starcie Sterling był przekleństwem pierwszej części sezonu. W GW 2-9 punktował na poziomie obrońców Sheffield, a jego najlepszą akcją było 0 minut z Watfordem. Łącznie w sezonie 4 dwucyfrowe wyniki. Pamiętajmy o tym patrząc jak będzie marnować setki w DGW. Wiele więcej frajdy w tym sezonie dawała mi gra Mahrezem, nawet mimo ograniczeń minutowych.

Rezygnacja z Liverpoolu

Mane kupiłem po GW2, za 11,5. TAA jest u mnie od 7,2. Podejrzewam, że nie jestem jedyny z taką sytuacją i pytaniem, czy warto przy nich trwać. Zalety podwojenia/potrojenia Liverpoolu wszyscy znamy, ja poszukam wad:

  1. Kalendarz

Wiadomo, to Liverpool. Ale każdy z najbliższych przeciwników ma z nimi rachunki do wyrównania. W Evertonie pamiętają ostatnie 5:2, od tego czasu stali się też lepszą drużyną. Crystal Palace porażkę z początku sezonu zawdzięcza sędziom, którzy bardzo intensywnie wpływali na przebieg i wynik tamtej konfrontacji. Manchester City – jeżeli w meczu z Liverpoolem będą mieć wciąż szansę na mistrzostwo dadzą z siebie 120%. Tuż po Manchesterze spodziewany jest pogrom Aston Villi. Problemem jest „tuż”. Spotkanie z MCI to 2.lipca, 21:15. Następny GW zaplanowany jest na 4.lipca –czas odpoczynku między meczami wyniesie między 1,5 a 2,5 doby.

  1. Forma tuż przed zawieszeniem ligi

Zwycięstwo 3:2 z West Hamem nie było przekonujące, gdyby nie pomoc Fabiana mogłoby się różnie skończyć. Tuż po tym mieliśmy klęskę z Watfordem. W Lidze Mistrzów porażka z wyjątkowo słabym w tym sezonie (według ekspertów śledzących ligę) Atletico.

  1. Motywacja

Mistrzostwo może odebrać im tylko Covid-19. Mają tylko ligę do dogrania. Grają o nic, na arenach bez kibiców. Salah i Mane mogą ewentualnie celować w korony króla strzelców – pytanie na ile będzie to dla nich motywacja w tak dziwnym, przerwanym sezonie, gdzie przez dwa miesiące poziom adrenaliny był wyzerowany.

  1. Rotacja

Liverpool nie ma najszerszej kadry, ale pamiętamy jak często Klopp wystawiał połowę składu U-23. Ta młoda grupa wciąż tam jest i nie będzie lepszego momentu na weryfikację ich umiejętności na tak wysokim poziomie. Do nich dochodzi grupa, która będzie się głośno domagać czasu na boisku: Keita, Ox, Minamino, Origi.

Ktoś z Aston Villi poza Grealishem?

Zespół z Birmingham nie znajduje się na 19.miejscu przez przypadek. Ciężko kogokolwiek uczciwie polecać, ale to wciąż DGW po restarcie ligi – forma każdego zawodnika będzie niewiadomą, a 2 mecze dają przynajmniej nadzieję

  1. Mbwana Samatta – 4 spotkania w GW25-29 to niewiele czasu na pokazanie się, szczególnie bez okresu zgrywania z drużyną. Statystycznie nie wyglądało to bardzo źle: 8 prób strzeleckich (6 z pola karnego), 4 szanse stworzone. Jego głównym problemem jest tłok w ataku – Kun, Jesus, Auba, Jimenez, Jota, Rashford, Vardy itd.
  2. Matt Targett – nie dostał realnej szansy w Southampton, teraz pokazuje się z dobrej strony i jest wyróżniającym się zawodnikiem. 26 dośrodkowań (5 udanych) w GW25-29 to statystyki na poziomie Grealisha. 3 sytuacje stworzone. Pytanie czy jest w stanie nadrobić asystą minusowe punkty?
  3. Anwar El Ghazi – 4 gole i 5 asyst w sezonie. W GW25-29 5 prób strzeleckich i 4 szanse stworzone. Powinniśmy więc za 5.5 otrzymać 4 szanse na punkty w trakcie 2 spotkań – niech każdy oceni czy to wystarczająco. Problemem minuty gry – przed przerwaniem ligi albo 60 albo 30 minut co mecz.
  4. Douglas Luiz – dopełniacz składu za 4.4 z potencjałem na 2x2pkt. W sezonie 3 gole i 2 asysty – zawsze to więcej niż Gross, Milivojevic czy Ozil.

Gdzie będą punkty, ale je przegapimy?

  1. Chelsea – wyjdą na świeżości zweryfikować Aston Villę. Logika wskazuje na 2-3 gole, chaos w możliwych zestawieniach jedenastki karze uważać. Z mojej perspektywy z ofensywnych zawodników najpewniejsi wydają się Mount, Willian i Alonso. Każdy z nich ma swoje wady i tylko fragmentami byli warci swojej ceny w FPL.
  2. West Ham/Wolverhampton. Spodziewam się meczu-widowiska z 2-3 golami dla każdej ze stron. W stronę West Hamu warto patrzeć dopiero od GW33+, u Wilków pewniakami są Jota i Jimenez, ale znając życie tylko jeden z nich da punkty. Doherty jest ciekawym rozwiązaniem, ale ma mniejsze szanse na CS niż będący w podobnej cenie Alonso.
  3. Watford/Leicester. Chyba nie spotkałem zestawienia w którymś ktoś zmieścił kogoś z ofensywy Watfordu, która w FPL jest często niedoceniana. Natomiast Vardy i Maddison odstraszają wspomnieniami z początku roku, nieśmiało w składach widuję Barnesa – niepozornego gościa, który rozbił bank 19pkt tuż przed zawieszeniem ligi. Jeżeli ktoś szuka argumentów za wstawieniem go do składu, polecam HinduMonkey

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *