352 Guardioli

0
0

Fakty i mity.

Zbiorowy umysł menedżerów FPL jakim niewątpliwie są fora i listy FPL od wczoraj jara się słowami Pepa o roli Mendy’ego w składzie i rzekomym powrotem do ustawienia 352. Zadajmy szybko parę podstawowych pytań:

Jak by to mogło wyglądać?

GK Ederson

CB Otamendi – CB Kompany – CB Stones (Laporte na GW1)

RWB Walker (Danilo) DM Fernandinio (Gundogan) LWB Mendy (Delph)

CM KDB – AM Mahrez/ David Silva/ Bernardo Silva

ST (cofnięty/obok) Sterling/Sane/Mahrez

ST Aguero/Jesus

Czy Guardiola grać będzie dwójką Aguero i Jesus? Tego nie wie nikt. Gadające głowy na forach również, ale na logikę, mając legion pomocników, przy walce o mistrza i Lidze Mistrzów, gralibyście co kolejkę dwójką jedynych napastników w szatni?

Kto obok napastnika przy 352? Czasami może być to Jesus, albo Sterling, który w pewnym momencie sezonu może być tak samo niezbędny jak teraz Salah przed GW1. Druga opcją ktoś z pary Sane/Mahrez.

Co z resztą pomocników? 352 faworyzuje przede wszystkim Kevina De Bruyne’a, potem w kolejności gotowego do gry Sterlinga, Mahreza, Davida Silve, Sane i Bernardo Silve. Z miejscem w składzie ponownie może mieć problem Bernardo, bo przy zdrowych midach dalej jest ostatnim wyborem Pepa. Drugi kłopot to Sane, któremu brakuje wszechstronności Mahreza czy Bernardo i w przypadku betonowego 352 może być rotowany z Mendym, lub rywalizować o miejsce obok wysuniętego napastnika.

Tylko tak naprawdę to wszystko spekulacje.

Co tak naprawdę wiemy? Guardiola rzekł „We’re going to use Mendy in different way„. Powiedział także wcześniej „David Silva maybe will not play every game„. Słowa w popularnym twicie City Watch:

 

„may utilise a lot this season” – nigdy nie padły z ust Guardioli. To interpretacja zbiorowego umysłu FPL. Co jeszcze wiemy? MCI na 90% nie zagra 352 w pierwszych kolejkach a mecz o Tarcze nie będzie żadną odpowiedzią, bo przecież Guardiola nie powie w trakcie pomeczowej konferencji: 433 wypadło zajebiście, gramy tak do końca. Wiemy jeszcze to, że Guardiola raz może zagrać 433 a raz 352. Dlaczego by nie spróbować 343 lub 334? Każdy ofensywny pomocnik, oprócz KDB, może zacząć z ławki. Podobnie jak nigdy nie będzie pewności kto jest pierwszym napastnikiem Pepa, zwłaszcza po ostatnich słowach Guardioli, w których chwalił zaangażowanie Jesusa w walce o miejsce w XI.

Czyli wiemy dokładnie tyle samo ile w poprzednim sezonie. Nic więcej, nic mniej. Panic is over.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *