Home FANTASY PREMIER LEAGUE 3-4-3, niszczy system

3-4-3, niszczy system

1
0

Recepta na sukces w tym sezonie Premier League? Zmiana ustawienia na 3-4-3. Historia Chelsea z tego sezonu jest dobrze znana. 3 razy z rzędu, Conte zostaje trenerem miesiąca w Premier League, pierwsza raz w historii zdarzyła się taka historia. Czyli Ferguson, Wenger czy Mourinho , nie mieli takich miesięcy w Premier League…

Everton, WHU, Tottenham , Boro! czy Leicester, to drużyny z GW21 które zagrały ustawieniem 3-4-3. trzy pierwsze drużyny wygrały, Lisy trafiły na Chelsea i trudno było ugrać coś sensownego. Jak to wyglądało?

Everton

Doskonale widać różnicę w pozycji na boisku pomiędzy Seamusem a Leightonem. Leighton bez wrzutki w tym spotkaniu a Seamus, nawet z takim przeciwnikiem, zagrał bardzo wysoko. Przy takiej samej cenie, trzeba wybrać, stałe fragmenty gry albo punkty z akcji ofensywnych. Pytaniem pozostaje również Holgate i jego miejsce w pierwszym składzie. Mogę zakładać dziś, że przy występie w takim spotkaniu, to on jest bliżej pierwszej XI niż Jagielka. Bo na dziś, wydaje się ze miejsce w pierwszym składzie mają Williams i Funes Mori. Przypomnę, Ramiro Funes Mori, zdobył 4 bramki w poprzednim sezonie a cena 4.6 mln jest warta rozważenia. Tom Davies, wygląda jak chłopak z gimnazjum liceum ale robi swoje na boiskach Premier League. Bramka i asysta w dwóch ostatnich spotkaniach i znowu ta cena, 4.3 mln. Dobrze to wygląda, wyglądało by lepiej gdyby nie transfer Scheindelinra z United…na koniec, Mirallas. Miał być Deulefou , później Bolasie a jest nasz stary kolega Belg, który złapał wiatr w żagle ostatnimi czasy.

WHU

Widać jak bardzo wysoko gra Antonio. Podobnie jak Seamus w Evertonie. Taka pozycja na boisku, nie jest niespodzianką. Na lewej stronie scisk, trochę podobnie jak w Evertonie…Cresswell bez wrzutki w pole karne. Istnieje życie bez Payeta? Poczekamy na trudniejszych przeciwników niż Palace aby się o tym przekonać.  Wydaje się że warto bo Lanzini  za 6.3 mln czy Feghouli za 5.0 mln  mogą stać sie bardzo ciekawą różnicą w naszych składach.

Tottenham

Podczas tego spotkania, zobaczyłem twitt który porównywał Rose do Alaby za czasów Pepa w Bayernie. Obejrzałem skrót i Rose robił swoje , Walker również. Ta dwójka, to jest bardzo dobra alternatywa dla tych niebieskich z Londynu. Szczególnie tego na A. Tylko aby mądrze zainwestować kasę z różnicy. I tak naprawdę, nic nowego. Przed nimi wyjazd na Etihad i później kalendarz wydaje się sprzyjać. Dla mnie , Tottenham jest faworytem w spotkaniu z City, co nie znaczy że rzucą się na nich i Rose czy Walker będą grali jak skrzydłowi.  Tak samo Kane, może zagrać tak jak z CFC a nie z WBA. Jednak, później, powinniśmy zobaczyć dwóch bocznych obrońców, grających przy polu karnym przeciwnika.

Leicester

Wrzucam , bo patrząc na to jak dobrze grają drużyny w ustawieniu 3-4-3, trzeba spojrzeć do przodu i zobaczyć z kim zaraz Lisy będą grały. Jak już wykonacie to ćwiczenie, warto spoglądać na lewą tego diagramu powyżej. Benjamin Chilwell oddał najwięcej strzałów w drużynie Lisów, całe 2. Jak na obrońce za 4.3 mln , który gra praktycznie w pomocy, nie jest źle. Drugi zawodnik z największą ilością strzałów, to Fuchs…Ciekawe czy to ustawienie „zaskoczy” i dwa mecze wyjazdowe przyniosą Cs dla Lisów?

Boro

Fabio na prawej stronie , praktycznie jako pomocnik. Po lewej stronie Friend. W tym spotkaniu, nie było widać jeszcze tak dużego zagrożenia pod bramką przeciwnika ale wszyscy wiemy jak gra Boro na wyjazdach. 1 pkt jest cenniejszy od fajerwerków w ofensywie. Pamiętam jak miałem Frienda w składzie, czekałem na jego asysty…była jedna a on  wtedy grzecznie siedział na ławce( o ile mnie pamięć nie myli). Teraz, może się okazać , że jego potencjał ofensywny zacznie przynosić punkty.

[mks_dropcap style=”square” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″][/mks_dropcap]

I teraz jesteśmy my. Czy w momencie, kiedy obrońcy, grają tak wysoko jak pomocnicy, nie powinniśmy porzucić ustawienia 3-4-3 i przejść na ustawienie 4-3-3 albo 4-4-2?  Bo ilu pomocników za 6.6 mln jest lepszych niż Alonso? Kiedy w zakładce transfery, wrzucisz sobie zawodników do 6.8 mln i zamiast punktów, wybierzesz Form. Zobaczysz że trójka Alonso/Baines/Rose dają dużo więcej niż pomocnicy. Conte zmienił ustawienie swojego zespołu i wygrał. Pora na nas?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *