Home FANTASY MUNDIAL McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – wnioski po 1 rundzie

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – wnioski po 1 rundzie

0

W pierwszej rundzie pozostały jeszcze dwa spotkania, w tym wielce wyczekiwane starcie Kolumbii z Japonią, ale że deadlajn na transfery mija wieczorem proponuję kilka wniosków po 1 rundzie:

– Nie ma uniwersalnej taktyki. Punktów nie dała gra premium obrońcami, ani standardowe 3 – 4 – 3. W zasadzie rezultaty po 1 rundzie to konta z kapitanem Ronaldo i Lukaku oraz cała reszta.

– To nie jest mundial karnych, ale dzięki systemowi VAR warto je mieć na uwadze odpalając dzisiaj transfer.

– Chipy. Dzięki wędrującej opasce, i dynamicznym zmianom z ławki, w fazie grupowej wydają się niepotrzebne.

– Dzika karta. W niejednym zespole odpalona już ze dwa dni temu. Fantasy Mundial to nie maraton tylko sprint i trzeba gonić.

– Autostrady. Na takie – teoretycznie – wjeżdżają reprezentacje Hiszpanii, Portugali, łatwiej będą mieć Meksyk, Szwajcaria, Egipt, a druga runda wciąż powinna być korzystna m.in. dla Belgów, Niemców i Anglików.

– Obrona. Egzaminu jako prawy, środkowy obrońca nie zdał Walker. Fatalnie wyglądała defensywa Francji, Argentyny, i Niemiec. Do składu tych ostatnich wraca Hector. Punktów nie dali Trippier, Mounier i Kimich ale na boisku to praktycznie pomocnicy. Nacho 5.5 nie ma pewnego składu. Podobnie Boyata 5.0 z Belgi.

– Pułapka Ronaldo – po 3 bramkach, z których dwie były tzw, hattrickami, Portugalczyk zderzy się z autobusami Maroko i Iranu. Z Hiszpanią oddał tylko 4 strzały, a dwie bramki padły z karnego i wolnego – czy nie lepiej zainwestować w tańszych Lukaku, Kane’a, Coste albo Suareza? Nie znam odpowiedzi. Fun fact: smutny finał szydery z pani z TVN to zawieszenie dziennikarki – na zdroworozsądkową logikę powinien polecieć debil, który kierował programem.

– Żarty o 30 meksykańskich dziwkach są już nudne.

– Kopany i przewracany Neymar, z przyklejonymi obrońcami, i na flance wydaje się średnim pomysłem na 2 kolejne, cięższe spotkania. Ale to samo pisaliśmy o Ronaldo vs DDG.

– Bonusy. W zasadzie ich brak – uwaga zatem na hity; minus 4 za napastnika zwraca się dopiero po bramce + coś więcej. Przez brak bonusów lepiej też inwestować w wahadła a nie środkowych obrońców.

– Budżetowe okazje. Z Arabią Saudyjską w pierwszym składzie powinien wyjść Sanchez 7.5; mecz z Egiptem będzie sprawdzianem jakości Golovina 6.5; do gry wchodzi Salah 8.5; Advincula 4.5 chodził fajnie a Peru broni zaciekle; Cueva 6.0 zasługuje na drugą szansę, kalendarz rozpoczynają obrońcy 5.5 Portugali, Ljajic 6.5 rożne; Milenkovic 4.5; Salcedo 5.0 boczny obrońca Meksyku i pomocnik Layun 5.5; w pierwszym składzie Argentyny ponownie powinien wyjść Meza 5.5; Varela 4.5 z Urugwaju. Bardzo przeciętnie wypadł Carrasco 6.5.

– Kalendarz drugiej rundy: skoro opaska wędruje warto zabezpieczyć premium opcje – wtorek: Rosja; środa Portugalia/Hiszpania/Urugwaj; czwartek: Argentyna/Dania/Francja; piątek Brazylia; sobota Belgia/Niemcy; niedziela Anglia/Polska. Atak Ronaldo – Costa – Suarez wygląda świetnie ale to 3 premium opcje grające jednego dnia.

– Mapy 11tegen11 to plus 5 do każdego wpisu:

– Cyferki; 3 zmarnowane setki, 4 strzały i 12 kontaktów w boxie Suareza; tylko 3 strzały z pola karnego Hiszpanii Portugalczyków; 55 kontaktów z piłką Isco w 3 ćwiartce (Silva tylko 37); 4 razy faulował Pavard i prawdopodobnie zastąpi go już zdrowy Sidibi, 13 strzałów z pola karnego oddało Peru a aż 9 kontaktów z piłką w boxie miał Cueva (najwięcej ze wszystkich fantasy pomocników); Eriksen odpalił 11 crossów, stworzył 3 szanse i oddał 3 strzały; 11 razy próbował Messi – 3 strzały celne, 4 z boxa; po 3 szanse stworzyli Shaq i Sergej Milinkovic-Savic; Neymar stworzył 3 szanse, oddał 4 strzały, z czego 2 padły z pola karnego; aż 50 kontaktów w 3 ćwiartce miał Kimich, oddał 2 strzały, stworzył 5 szans i posłał 9 wrzutek; 6 strzałów oddał Kross; 5 Griezman a 4 Ronaldo; 0 celnych strzałów oddała Południowa Korea;  aż 6 szans stworzył wczoraj Trippier (to aktualnie najwięcej na Mundialu) a po 5 Golovin, Meza i Muller. Najwięcej CBI w obronie zanotowali Gimenez, Gallardo z Meksyku i Hegazi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *