Home FANTASY MUNDIAL McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – Runda pucharowa

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – Runda pucharowa

0

Przed nami decydująca faza Mistrzostw Świata Rosja 2018. Teraz piątek jak przed GW w FPL. Mądrzejsi o fazę grupową możemy na spokojnie przysiąść w piątek wieczorem i zaplanować drogą do finału

Drabinka

Kto awansuje do kolejnej rundy?

Jak odpowiesz sobie na to pytanie, to możesz runda po rundzie  zaplanować , którzy zawodnicy będą jak najdłużej dostępni przy układaniu składu.  To będzie Twoja lista zawodników, którzy zagrają 1 mecz a którzy zagrają 4 mecze bo wejdą do samego finału. Podstawa, bez której ciężko będzie przetrwać.  Najgorsze co może nas spotkać? odpadniecie połowy naszej drużyny w 1/16.  Ale pamiętajmy, że mamy 3 darmowe transfery po tej rundzie.  Czyli, 3 zawodników możesz z góry przeznaczyć na jednorazowy strzał.

Rozkład spotkań

Trzeba przypilnować dni meczowych, szczególnie w  pierwszej rundzie. Kolejne rudny to jeden dzień meczowy ale teraz mamy 4 dni.  Dobre rozłożenie składu, pozwoli nam na zmianę kapitana od pierwszego do ostatniego dnia 1/16. Przynajmniej ja, będę chciał zrobić. Kapitan w każdym dniu meczowym.

Król strzelców

Dwie statystyki zostaną zapamiętane po tych i przyszłych Mistrzostwach Świata. Mistrz Świata oraz król strzelców. Zawodnicy, którzy walczą o miano najlepszego strzelca, powinni znaleźć się w naszych składach.

Podstawowe staty znajdziecie ==>> TUTAJ.

Drugi poziom wtajemniczenia ==>> TUTAJ

VAR

Dotychczas najwięcej „jedenastek”, nie licząc konkursu karnych w fazie pucharowej, piłkarze wykonywali w trakcie mundiali w 1990, 1998 i 2002 roku – po 18. Teraz było 24 i oczywiście dzieje się tak przez VAR. Co to oznacza dla gracza fantasy? Warto wstawić zawodników, którzy wykonują karne w swoich drużynach. Jedni tak jak GRANQVIST potrafią wykorzystać 11 a inni tacy jak Ronaldo czy Messi już nie za bardzo. Łącznie z tych 24 karnych, przestrzelono 6. Daje to 75% szansy na bramkę.

 

Bench Boost

Kiedy jak nie teraz? gdy ustawimy 15 grających zawodników. To że mecze nie najłatwiejsze, nie ma znaczenia. Już nie będzie łatwych spotkań, 1-7 Niemców z Brazylią raczej się nie powtórzy. Czyli właśnie teraz mamy najmocniejszy skład na fazę pucharową. Użycie chipsa BB ma też swoje wymagania, tzn wybierasz tylko tych z pewnym placem na boisku, drugi warunek 15 grających ale o tym pisałem na początku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *