Home FANTASY MUNDIAL McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – jak i kim grać?

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – jak i kim grać?

0

Garść porad i propozycji. Aktualizacja budżetowych wyborów.

Rozpisaliśmy się o fantasy Mundial, ale tak po prawdzie emocje opadną lada moment. To wyłącznie takie zaklinanie rzeczywistości obdartej z FPL. Jestem wam jeszcze winien parę porad i nazwisk pod skład a potem kanapa, urlop, mecze i dalszy odpoczynek od koszmarów minionego sezonu.

Jak grać? To nie FPL – skład mundialowego fantasy układamy na dwie rundy, bowiem w trzeciej, najprawdopodobniej odpalicie WC. Teoretycznie dzikiej karty nie ma sensu trzymać dłużej, po eliminacjach jest druga (obowiązkowa), potem liczba transferów rośnie i skład da się ogarnąć. Trzecia runda to tylko problemy: drugi garnitur pewnych awansu drużyn,  zdeterminowane jedenastki walczące o wszystko oraz te przegrane grające o honor młodzieżą.

Mając skład na dwie rundy trzeba pamiętać o możliwości zmiany opaski i jakiegokolwiek zawodnika na zmiennika z ławki. Stąd niezbędna jest grająca 15, w tym budżetowe mięso armatnie. Idealnie byłoby gdyby ci najtańsi zawodnicy pochodzili z np trzech pierwszych grup (np Rosja lub Maroko) a gwiazdy z dalszych. Pozwala to zacząć tanimi obrońcami/pomocnikami licząc na CS lub punkty z przodu, a później zastąpić ich właściwymi premium zawodnikami. Przez kalendarz powinno się w zasadzie unikać potrajania piłkarzy z jednej reprezentacji i również przez kalendarz, trzeba z góry ułożyć kolejność „wędrowania” opaski. Przykładowo Cavani, później Griezmann, Neymar lub Harry Kane, Z tego samego powodu lepiej nie mieć w składzie np napastnika Francji i Argentyny. Warto też z góry założyć sobie ile punktów znaczy dość. Tak aby nie przechytrzyć i nie zdjąć C z zawodnika, który da gola i asystę.

Rundy:

Runda 1 Czwartek 14 czerwca 17:00
Runda 2 Wtorek 19 czerwca
Runda Poniedziałek 25 czerwca
1/8 Sobota 30 czerwca
1/4 Piątek 6 czerwca
1/2 Wtorek 10 czerwca
Finał Sobota 14 czerwca

Teraz chipy. Z Bench Boostem czekamy na koniec rozgrywek grupowych tak aby mieć pewność wystawienia w następnej fazie, przez selekcjonerów, najsilniejszych składów. Inaczej to wygląda z max C – tutaj warto znaleźć kolejkę, w której nasi premium, min dwóch, zagrają z ogórkami jak Panama, Iran czy Meksyk. Oczywiście to wszystko teoria. Wygląda na to, że można zagrać w jednej rundzie WC i chipa – uwaga, nie można, jak w FPL, cofnąć odpalonego chipsa.

Ceny są wysokie. Wkurza też zaliczenie do napastników Hazarda, Silvy czy Sterlinga. Do daje jednak szanse, aby uniknąć szablonu i kombinować. Jak na razie nie ma takich samych składów.

Kim grać? Przede wszystkim gwiazdy vs outsiderzy i ostatnie budżetowe sloty. Tanie opcje to GK Tunezji Hassen 4.0, Caballero 5.0, DF Sakai 4.0, Bednarek 4.5, Hegazi 4.5, Kudriashov 4.5, Koulibaly 5.0, Otayf 5.0, Amrabat 5.0 a okazje Mendy 5.5, Godin 5.5, Gimenez 5.5, Kostic 6.0, Milinkovic – Savic 7.0, Oop Mueller 9.5, Asensio 6.0, Moses 7.0, Jao Miranda 5.5, B Silva 8.0.

Aktualizacja: Varela 4.5 – ale media donoszą o kontuzji; Iwobi 6.0; Guerrero 7.5; Trezguet 6.0; Hakimi 4.5; Carrasco 6.5; Honda 6.0; Kjaer 5.0; Saiss 4.5; Sanchez 4.5; Nandez 5.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *