Pierwsze w historii Fantasy Ekstraklasa DGW stało się faktem. Szok i niedowierzanie. Władze Ekstraklasy, czując zagrożenie, że zacznie brakować terminów do rozegrania rundy jesiennej postanowiły rozegrać 2 spotkania kolejki 10 awansem, w najbliższy weekend. Skutkiem tego mecze Pogoni z PBB i Śląska z Górnikiem (planowane wcześniej w 10 kolejce) zostaną rozegrane w czasie trwania 9 kolejki. Przełożone mecze Górnika z Piastem i Wisły Płock z Pogonią zostały decyzją Fantasy ESA dokooptowane do kolejki 9. Zanim ściągniecie kogoś z zawodników klubów, które mają rozegrać 2 spotkania, pamiętajcie, że w 10 kolejce drużyny te będą mieć blanka. Poniżej kilka informacji co słychać w szatniach klubów, które rozegrają spotkania w weekend.

PBB. Aktualna sytuacja zdrowotna w zespole: Osyra i Polacek to kontuzje kilkumiesięczne, trzech zawodników odizolowanych z powodu koronawirusa. Reszta jest do mojej dyspozycji. Jeśli chodzi o Sierackiego, to wraca do normalnego treningu i bardzo ważny będzie dla niego okres zimowy.

Górnik. W klubie pojawiło się kilka pozytywnych wyników na obecność wirusa. Jak zawsze nie wiemy konkretnie kto. Konferencji przed meczem wyjazdowym tradycyjnie nie było.

Legia. Michniewicz: “Boruc dzisiaj wraca do treningów. Wraca również Wieteska i Luquinhas, który trenował od środy.” Dokooptowanych zostanie również 4 młodych (m. in. Mosór, Skibicki, Włodarczyk)” Luquinhas zacznie na ławce. Pekhart dzisiaj miał mieć test na Covid. Jeśli wynik będzie ujemny zostanie włączony do kadry meczowej.

Stal. Na konferencji prasowej i pytanie jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem trener nie odpowiedział. Jest 6 zawodników z pozytywnym wynikiem testu.

Warta. Tworek: “Rybicki i Ławniczak trenują indywidualnie. Nie skorzystam z nich w meczu”

Pogoń. Trener Runjaic ma do dyspozycji taką samą kadrę jak przed meczem z Jagielonią.

Cracovia. Na konferencji Probierz nie podał zbyt wielu konkretów odnośnie kadry meczowej. Pestka i Kanacj poza kadrą. Na zdjęciach z treningu czwartkowego nie widziałem Alvareza.

Jaga. Zając na konferencji nie mówił nic o sytuacji kadrowej, wspomniał tylko, że nowy nabytek Wojtkowski nie będzie brany pod uwagę w najbliższym meczu. 2 zawodników z 1 zespołu z Covid.

Wisła Kraków. Skowronek:„Na szczęście nasza sytuacja wygląda coraz lepiej. Oczywiście, wirus tak do końca nas nie opuszcza, ale jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do poprzednich kolejek i nasze pole manewru rośnie” Bez personaliów. Z powodu klauzuli wypożyczenia nie będzie mógł zagrać Brown Forbes

Lech. Jedyną niewiadomą przed meczem z Legią jest Kravets. Nie było go w kadrze meczowej w LE, nikt nie pytał Żurawia o jego nieobecność w tym meczu na konferencji pomeczowej. W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy zdolny do gry będzie Butko.

Śląsk. Lavicka: “Sobota jest w pełnym treningu i będzie przygotowany do meczu. Nie ma Stigleca (kartki). Ogólnie możemy powiedzieć, że reszta zawodników jest w pełnym treningu”

Raków. Poza Malinowskim i Szczepańskim wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Życzę wszystkim powodzenia. Bądźcie zdrowi.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Benji.