Home DECYZJE Przed GW28

Przed GW28

0

Taki piękny skład miałem, taki zaplanowany na to co nie nieuniknione. Nic nie było w stanie go zatrzymać. Do czasu jak rzeczywistość dnia powszedniego obudziła mnie z tego miłego snu.

Matt Phillips oraz Junior Stanislas , takie „wielkie” gwiazdy FPL, nagle zanikły gdzieś na nieboskłonie. Teraz z tych którzy mieli pchać mój zespół do przodu podczas GW28, są głównym hamulcem na drodze do wietrznej chwały FPL. Dołożę do tego zestawienia jeszcze Mirallasa ( ten chociaż jak wejdzie na boisko to jest jakimś zagrożeniem) a taki Andy C? Kupiłem przed GW25 na GW28…nie zagrał dwa razy i patrząc na bloczek L4, jest duża szansa że na GW28 również go nie zobaczymy, tak więc, sprzedałem go. Właśnie tak, kończy się planowanie i szukanie szczęścia w graczach drugiej albo i trzeciej jakości. Taka mała nauczka przed nadchodzącymi DGW, planować to sobie można przed samą kolejką , bo forma niczym wena. do tego, kartki, kontuzję, kłótnie => życie.

Jak wygląda sytuacja w drużynach które zagrają podczas GW28 na kolejkę przed?

Team G A CS GC PL YC PL RC
EVE 9 6 2 4 3 0
HUL 3 1 2 3 8 1
SWA 6 6 1 6 10 0
WBA 6 5 1 4 7 0
BRN 4 2 1 4 5 2
LIV 3 1 1 3 6 0
WHM 6 2 0 8 9 2
BOU 4 2 0 12 3 0

Oczywiście, nie potrzebowałeś tej tabelki aby wiedzieć, że inwestycja w graczy Evertonu to dobre posunięcie. Właściwie, to już dawno powinieneś mieć przynajmniej dwóch zawodników z tej drużyny. Lukaku i Coleman, to z nim, życie w FPL jest łatwiejsze.  Za to, tylko 3 bramki Liverpoolu.. dziś wieczorem mogą poprawić swój wynik ale to i tak bardzo słaby wynik. 3 bramki strzelone, to poziom Hull, z którym to Liverpool przegrał( tak na marginesie). Swansea wygląda sensownie, dużo bramek, dużo asyst. Podobnie WBA, podobna liczba bramek i asyst. WHU, są bramki, nie ma asyst.

Tyle w dużych liczbach. Ale jak to wygląda w szczegółach.

Everton

Kto oprócz dwójki którą już wymieniłem?

Barkley za 12 sytuacji stworzonych + 8 strzałów.

Baines – bo on zawsze jest dobrą opcja na takie sytuacje.

Lookman – 11 strzałów ale kto wie czy to jednak nie  Mirallas wyjdzie w pierwszym składzie na WBA? To jest historia którą warto obserwować na GW27.

A jak ktoś uważa, że McAuley już nie postrzela to Robles czy Funes Mori za 4.7 mln.

GW29 to mecz u siebie z Hull, można to zaplanować 😛

WBA

Sytuacja dosyć klarowna, jest okazja aby kupić McAuleya. Jak nie na ten GW, to na każdy następny będzie dobrą inwestycją.  Podobnie sprawa ma się z Bruntem. Niby obrońca a gra w pomocy. Niby ma asysty a jednak nie ma 🙂

Kto oprócz tej trójki?

Chadli, 7 sytuacji stworzonych, 2 asysty. 4 strzały, jeden gol. Chadli kosztuje 6.0 mln.

Morison , 4.7 mln za zawodnika który zdobył ostatnio 2 bramki i zaliczył 1 asyste. Dobra cena.

Najgorzej mają ci, którzy tak jak ja zainwestowali wcześniej w jakieś graczy WBA a którzy teraz nie mają formy. Sprzedawać? Czekać jak się obudzą akurat na GW28? Ja raczej jestem za tą pierwszą opcją. Więc, chyba sprzedam Phillipsa i kupie sobie McAuleya.

Swansea

Sigurdsson – mój ulubiony zawodnik w Premier League, w końcu będzie mógł wrócić do składu. 29 strzałów całej drużyny a Siggy oddał 14…to chyba zamyka temat Swansea?

Kto oprócz Islandczyka?

Llorente – to będzie loteria z tym zawodnikiem. Tylko 3 strzały w ostatnich 4 kolejkach.  Już go miałem kupić a chyba jednak podziękuję.

Mawson – czy po oddaniu 3 strzałach z których dwa wpadły do bramki możemy powiedzieć bramkostrzelny obrońca? Pewnie nie, ale zróbmy tak. Za 4.5 to złoto a GW28 to dobra okazja aby zawitał do składu.

WHU

Antonio – gdyż jest najlepszym zawodnikiem WHU w tym sezonie. Gra w ataku itp itd.

Snodgrass za to co grał w Hull  bo w WHU jeszcze nic wielkiego nie pokazał. Co jednak nie będzie miało aż tak dużego znaczenia, kiedy zaczniemy szukac zawodnika kosztującego poniżej 6.0 mln.

Feghouli 7 sytuacji stworzonych, tyle samo do Snoddy a jednak trochę tańszy. Za 5.0 dla odważnych.

Liverpool

Mam Mane a wykończyć mnie mogą Coutinho/Firmino albo Lallana  czy Milner z karnego. Chyba nie ma osoby która trafi z wytypowaniem zawodnika który trafi do bramki. Ale jak ktoś gra z Burnley u siebie, to może warto zainwestować w obrońce lub bramkarza? Mignolet za 4.7 mln? => napisałem to przed meczem z Lisami.  Jednak powrót do losowania z dwójki Coutinho/Firmino.

Bournemouth

King – za 5.4 mln dostajemy pomocnika który gra jako napastnik. To on ma najczęstszy kontakt z piłką w polu karnym przeciwnika ( 24), co przekłada się na 3 bramki.

Fraser i jego asysty z wywalczonych karnych.

To chyba tyle.

Burnley

na wyjeździe to ani atak ani obrona. Szczególnie że zagają z Liverpoolem, gdzie raczej my będzie ustawiać naszych kapitanów na ten GW.

Hull

Grosik – bo co ja będę o jakis Clucasach czy innych Meylerach pisał.

 

Życie nie kończy się na GW28

więc proszę, kalendarz tych drużyn do końca sezonu. Możecie sobie przestudiować, kot jest zakupem na jedną kolejkę a kto może się ostać do końca sezonu lub do DGW która pewnie będzie w okolicach GW34.

po gw28

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *