Home DECYZJE Decyzje FPL przed 27 kolejką.

Decyzje FPL przed 27 kolejką.

7
0

Im dłużej się zastanawiam nad najbliższymi kolejkami Fantasy Premier League tym większe przekonanie we mnie rośnie że to co wydarzy się do 29 kolejki z nią włącznie oddzieli chłopców od mężczyzn w FPL. Oczywiście że będą podwójne kolejki, może nawet potrójne. Wtedy jednak, łatwiej będzie wybrać kogo kupić. Gorzej jest teraz. Kogo sprzedać a kogo zostawić tak żeby na 30 kolejkę zachować swoją pozycję? Właściwie pomiędzy 27 a 29 gw to trzeba bronić czy atakować? Na pewno, Nic co jest robione od poniedziałku do najbliższego GW nie może być robione bez myślenia o 28 i 29 kolejce.Chociaż nie wiem co bym chciał zrobić przed 27 kolejką to i tak wszystko jest czy też musi być robione pod kątem 28 i 29 kolejki. Wszystkie plany trzeba schować do szafki, wymazać z głowy bo nie mają dziś żadnego znaczenia. Za to mamy kilka nowych decyzji do podjęcia.

Kiedy sprzedać zawodników City?

Tak jak napisał Garret, opisując kalendarz Fantasy Premier League. Z jednej strony nie będzie ich przez dwie kolejki, z drugiej zaraz będą mieli swoje podwójne kolejki. W tym wypadku dochodzi jeszcze jeden aspekt o którym trzeba pamiętać, rotacja. Słowo które wywołuje pot na skroni a w sobotnie popołudnie może spowodować siarczyste przeklniecie. Wiadomo że mając Yaya Toure czy Kompanego to rotacja nie dotyczy. Ale kiedy masz takiego Navasa (wrócił Nasri), Kolarova ( Clichy gra dobrą piłkę) to już ich brak w składzie przeciwko Stoke nie będzie taką niespodzianką. Dzeko/Negredo? ta sama historia. Można zaryzykować i sprzedać ich przed 27 gw. Bronić czy atakować?

Kiedy zrobić transfery?

W tym sezonie jestem zwolennikiem robienia transferów jak najpóźniej. Czekam spokojnie na wieści z klubów do piątku. Wiadomo że jak miałem na styk funduszy to wypadało zrobić transfer już natychmiast. Teraz, kiedy większość [ tak myślę ] zdecyduje się zachować zawodników City na 27 gw aby sprzedać ich zaraz po odblokowaniu strony. Nie poczekają w spokoju do końca kolejki. Nie, oni już zaczną kupować/sprzedawać jak tylko będzie można. Uj, tam że mogą być kontuzje i kartki. Najważniejsze to pozbyć się graczy City w dobrej cenie. Jak tak tylko o graczach City a przecież jeszcze zostało kilku Jonhnosów czy Mannone w składach których jak najbardziej trzeba sprzedać i to jak najszybciej. Bronić czy atakować?

Kupować na dwie kolejki?

Sprzedać łatwo, kupić z głową już trudniej. Już nawet nie chodzi o jakieś konkretne nazwiska. Garret wypisał te które pewnie są w kręgu zainteresowań większości. Bardziej chodzi o kwestie czy kupić zawodnika na 2 kolejki? Przypomnę tych którzy będą pauzowali w 29 kolejce. Arsenal, Aston Villa, Everton, Manchester City, Newcastle, Sunderland, Liverpool i Swansea. Jak dla mnie kilku poważnych kandydatów na transfer w tych ekipach jest, w normalnych warunkach. Teraz? to też dobry czas na transfer na dwie kolejki? Ile razy tak już robiliśmy? Bronić czy atakować?

Takie trzy tematy które ostatnio chodziły mi po głowie, zapewne ile zespołów tyl sytuacji a nie jeden zaciera ręce z takiego obraotu sprawy. Ja nie, ja wszystko to piszę mając w składzie taką sytuację.

kalendarz

podczas 29 kolejki mam grać bez 8 zawodników. Na dziś, próbuje sobie ułożyć wszystko w głowie. Pewnie podobnie jak większość z Was. Nawet trafiłem dziś na jedno zdjęcie w necie

kal

Zostały 3 dni na podjęcie decyzji, przy tym wszystkim wybór kapitana to jakiś nie istotny szczegół się wydaje. Całkowicie się nam gra zmieniła w ten jeden weekend. Zobaczymy kto lepiej rozegra swoje karty.

7 komentarzy

 1. lechszmata

  19 lutego, 2014 at 8:46 am

  Lukasz masz powiedzmy 3, 5 gracza na GW 29. Clyne czy Chambers? to wie tylko sam Pochettino

  Reply

  • GRUWWA

   19 lutego, 2014 at 8:50 am

   pewnie Chambers…to tylko ja jestem w takiej dupie czy jeszcze ktos?

   Reply

   • lech szmata

    19 lutego, 2014 at 11:28 am

    jeszcze kilka osób napewno

    Reply

 2. Milon

  19 lutego, 2014 at 7:59 am

  a wiadomo już co ze spotkaniem WHM-HUL?
  wszystko co piszesz jest prawdą ale zastanówmy się przez chwilę na spokojnie…
  zakładam, że większość z nas będzie grała w 29GW mając w składzie max 9-10 graczy bo po co nabijać ujemne punkty by kupić na jeden mecz jakiś kopaczy z NOR, CP i FUL (bez urazy) i zaraz ich sprzedawać??
  planowanie dzisiaj składu na 2 kolejki do przodu przy tak napiętym terminarzu jest jak gra w totolotka, wolę zbierać free transfery
  faktem jest, że dawno nie było tak ciekawie ..jak mawiał klasyk: to jest twoja chwila prawdy!

  Reply

  • GRUWWA

   19 lutego, 2014 at 8:05 am

   pytanie czy nie patrzeć dalej niż 29gw? np. arsenal ma zaraz słabe mecze a mnie przy takiej sytuacji i tak czeka mnie od -8 do -12…ale prawda jest że nie ma kogo kupić chociaż już jakieś przymiwarki są robione 😛

   Reply

   • garret

    19 lutego, 2014 at 1:04 pm

    Nie patrzeć 🙂 Ulozysz plan, zainwestujesz to na zlosc Ci kogos zniosą z boiska.

    Reply

 3. Anonim

  19 lutego, 2014 at 1:50 am

  polecam nic nie robic nic nie zmieniac tylko sie usmiechac…hahahah pozdr

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *