Czym jest puchar bloga FantasyPl? Cytując klasykę: Fortune and glory, kid. Fortune and glory.

 

Wytykają Cię palcami? Masz niski OR? A może szukasz nowych wyzwań? Niszowy blog FantasyPL zaprasza do udziału w pucharze Bloga. Dla chwały, dla zabawy, dla wspólnej wiwisekcji waszych drużyn oraz dla satysfakcji płynącej z wygranej.

Jak to będzie wyglądać:

1. Wypełniamy poniższy skrypt, gdzie magiczna formuła Gruwwy przeprowadzi Was za rękę w trakcie zgłoszenia (po wypełnieniu formularza, w ciągu 5 minut powinien przyjść mail z kodem do ligi – gdyby nie przyszedł sprawdźcie na wszelki wypadek w spam, gdy wciąż nie przyjdzie proszę o ponowną rejestrację, a w ostateczności o kontakt na priva) . Uwaga: musicie mieć wolny 1 slot na mini ligę. Termin zgłoszenia drużyny upływa wraz ze startem GW9.

Jako ID tzw umowy pucharowej trzeba wpisać ID (cyfry) które pokażą się kiedy klikniesz na View Gameweek History

2. Startujemy mini ligą od 9 kolejki.  W pucharowej mini lidze zaczynacie z zerowym dorobkiem – czyli na potrzeby pucharu nie liczy się Was dotychczasowy dorobek  a każdy ma równe szanse. Tabelę zlicza automat wież FPL – wyjątkowo po pierwszej kolejce nie liczą hitów, warto pamiętać. W razie wątpliwości i absolutnie równego remisu, nawet pod względem hitów dalej przechodzi drużyna z wyższym OR.

3. Po 4 kolejkach, czyli po zakończeniu GW1229 najlepszych drużyn mini ligi pucharowej rozlosowane zostanie do 8 grup – po 4 ekipy w każdej. Grupy  numerowane będą od A d0  H. Jako drużyna nr 30 zostanie dodana ekipa HEROES Denisa – zwycięzcy poprzedniej edycji Pucharu, nr 31 otrzymuje drużyna Gruwwy: FC GRUWWA. Jako 32 dodany zostanie zwycięzca ligi Bloga 2014/2015 i zarazem moja jedenastka Kessel Run. Na własną korzyść zastosowaliśmy przywilej bycia gospodarzem, a co za tym idzie uniknięcia eliminacji. Każda z 3 rozstawionych drużyn w tabeli eliminacji będzie drużyną duchem.

4. Rozgrywki grupowe polegać będą na pojedynkach HtH. W grupie rozegracie po 3 mecze, ich start to  GW13 koniec w GW15.

5. Dwie najlepsze drużyny z grupy przechodzą dalej. W przypadku takiej samej ilości punktów za zwycięstwo (3 punkty za zwycięstwo, 1 za remis), liczymy małe punkty. Dalej remis? To liczymy hity obu drużyn za GW13-GW15. Jeżeli to nie pomoże sięgamy po miejsce w OR.

6. 16 najlepszych drużyn w GW16 rozegra następne mecze w schemacie:

 

1. A1 vs H2
2. D1 vs E2
3. C2 vs F1
4. B2 vs G1
5. C1 vs F2
6. B1 vs G2
7. A2 vs H1
8. D2 vs E1

 

7. Finałowa 8 zagra HtH w GW17

 

QF1: Para 1 -v- Para 2
QF2: Para 3 -v- Para 4
QF3: Para 5 -v- Para 6
QF4: Para 7 -v- Para 8

 

8. Najlepsze 4 drużyny zagrają w GW18

 

SF1: QF2 -v- QF1
SF2: QF4 -v- QF3

 

9. FINAŁ zaplanowaliśmy na GW20, czyli 1 stycznia 2016 roku. (GW19 będzie czasem na decyzje i plany).

W przypadku równej ilości punktów (remisu), na każdym etapie rywalizacji od punktu 6, podobnie jak wcześniej, liczymy ilość hitów – UWAGA wziętych od GW16, czyli na etapie np. półfinału czy finału wciąż bierzemy pod uwagę łączną ilość hitów od GW16 (włącznie z GW16). Gdy to nie pomoże liczy się miejsce w tabeli ogólnej.

Krótki regulamin rozgrywek:

– W pucharze nie mogą brać udziału osoby posiadające zabronione w FPL dwie drużyny. Liczymy na uczciwość. Potępiamy cwaniactwo.

– W pucharze mogą brać udział tylko zespoły grające w FPL od kolejek GW1-GW2. Chcemy uniknąć ew. przypadków tworzenia drużyny wyłącznie pod puchar.

– W pucharze nie mogą brać udziału drużyny o wulgarnych, seksistowskich lub rasistowskich nazwach. Za takowe uważamy powszechnie uznane wulgarne przekleństwa lub nazwy obrażające innych, mniejszości, religie i etc. Tutaj zagramy własną intuicja, nie będziemy się czepiać – chodzi o te grubsze sprawy.

– Jesteśmy fajni, ale nie chcemy wysyłać prezentów za granicę. Wiadomo o co chodzi. Adresy do wysyłki/konta w PL.

Od GW16 musicie brać pod uwagę, że będziemy zaglądać Wam w składy, analizować, czyli prowadzić coś na zasadzie mini relacji turniejowej. Może tak się zdarzyć, że będziemy sarkastyczni, cyniczni, ironiczni lub z drugiej strony o zgrozo chwalić. Tutaj nie liczyłbym na anonimowość. Wasze nazwiska pojawią się na blogu.

Celowo, najważniejsze mecze planujemy rozgrywać w grudniu – to najlepszy i najbardziej emocjonujący czas w EPL, który – jak mawiają – oddziela mężczyzn od chłopców.

Nagrodą za 1 miejsce jest 200 złotych polskich. Miejsce drugie zadowolić się będzie musiało lanserską koszulką bloga FantasyPl oraz tytułem wicemistrza.

Meczu o 3 miejsce nie będzie. FPL jeńców nie bierze.

Zapraszamy!!!

Sprawdź

FantasyPL.pl X Zapinamypasy.pl

Nasz wywiad w radiu Zapinamypasy.pl …