Zdjęcie , które wybrałem idealnie oddaje to co zrobił Auba w niedzielę.

Niby nie grał dobrze(podobno) a jednak zdobył dwie bramki. Niby miał do wykorzystania jeszcze jednego karnego ale postanowił oddać piłkę i Lacazette zdobył bramkę. Trochę to wszystko do góry nogami ale lądowanie jest na dwie nogi i na koniec Auba dostaje notę 10. Kiedy popatrzymy w jego liczby, widzimy 4 strzały w tym 3 celne , 2 bramki. Idealne statystyki aby zdecydować się na takiego kapitania podczas najbliższej kolejki.

Jeszcze lepiej wygląda Auba, kiedy spojrzymy na ostatnie spotkania Arsenalu i Southampton w ostatnich dwóch meczach. W dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach Świętych , mieliśmy 3 bramek straconych z Newcastle i WHU. Kiedy Arsenal grał u siebie w dwóch ostatnich spotkaniach, mieliśmy 3 bramki strzelone z Watfordem i Stoke. To albo to się wyzeruje i będzie 0-0 albo Arsenal pojedzie przynajmniej 3 bramkami Świętych. Auba z pewnym miejscem w składzie…to jest ten dobry wybór , oparty na liczbach, formie zawodnika, drużyny oraz przeciwnika.

Kiedy Kane zmienił Sona , sprawy zaczęły się lekko kompilować. Nie możesz ignorować zawodnika, który dwa razy z rzędu był najlepszym strzelcem sezonu, teraz jest na drugim miejscu w wyścigu o koronę króla strzelców a przed nim spotkanie ze Stoke. Bo historia spotkań ze Stoke pana Harrego K wpisuje się w następujące liczby 8 bramek w 8 spotkaniach. Licząc od ostatniego spotkania, tak przedstawiają się bramki: 2,3,1,2. 5 bramek straty do Salaha może się zdecydowanie zmniejszyć podczas GW33.

Patrząc na taką dwójkę, trudno oddać opaskę Salahowi. Z Crystal Palace, namęczyliśmy się wystarczająco a sam Salah zagrał 90 minut, przed nim zapewne kolejne 90 minut z City i dopiero wtedy przyjdzie spotkanie derbowe z Evertonem. To nie są najlepsze okoliczności aby szukać kapitana o 1330 w sobotę. Przynajmniej w taki sposób, mój mózg próbuje złagodzić wybór innego kapitana niż Salah.

Vardy na C? Pewnie. Tak samo jak Mahrez, Murray czy Willian albo zawodnicy City.

Sprawdź

Oczekiwania przed GW36

Ostatnia taka kolejka. …