Description

W oczekiwaniu na Guardiolę.

Mam problem z GW27. Buńczucznie zapowiadałem szarzę lekkiej kawalerii pod niebieskimi sztandarami Aguero i Sterlinga, ale na kilka godzin przed rewanżowym spotkaniem Manchesteru City z Huddersfield Town dopadają mnie pierwsze rozterki. Niczym kropla, drążą dziury w skale pewności wyboru. Cierpliwie i powoli. Bo Guardiola nie jest typem Atlasa, który po przegranej tytanomachii, na zmęczonych barkach, dźwiga sklepienie niebieskie. Jest chaotyczny. Nieprzewidywalny. Najgorszy materiał  FPL. I teraz zaufaj łysemu. Pierwsze odpowiedzi dadzą dzisiejsze składy: ławka Aguero prawdopodobnie oznaczać będzie taką samą ławkę w meczu z Middlesbrough. Zakładam też, że w lidze Pep nie ma nic do stracenia a oszczędzanie Aguero jest nonsensem. Kelechi oblł egzamin a Aguero, aby wejść w odpowiedni rytm, potrzebuje minut przed Ligą Mistrzów. Kupić Aguero to jedno – potroić to dopiero dylematy. Biorąc pod uwagę średnią ilość punktów lepszym kandydatem do triple C jest wciąż Sanchez.

Wstępnie rozpisałem to tak: Aguero + Sterling to hit za minus 4. Po GW27 zamieniam Anglika na kogokolwiek grającego BGW28 a za 2 hity, warte w praktyce tylko minus 4, ściągam dodatkowo obrońcę i taniego pomocnika Hull City. Kun w BGW28 zostaje na ławce a po kolejce zamieniam go na Kane’a. Te ruchy razem warte są minus 12 – w praktyce minus 8. Tyle na czysto, bez kartek i rotacji, w trakcie DGW27 zagra duet Aguero ze Sterlingiem. Reszta to zysk.

Prawdopodobny DGW27 to przede wszystkim kilka fajnych, pojedynczych spotkań na własnych stadionach. Leicester zrzuciło fałszywą nutę i po nieeleganckim zagraniu szatni rozpoczyna prawdziwą walkę o utrzymanie. WBA zagra z Crystal Palace, Swansea z Burnley, Ibra z Bournemouth a Liverpool z Arsenalem. Prawdziwie obawiam się natomiast rozpędzonego huraganu Harrego Kane’a – muszę tylko wytrzymać tą kolejkę.

Całe to kombinowanie jest jak tlen, dzięki któremu tli się w nas dalsza wola walki. Zainteresowanie FPL gaśnie bowiem z każdą kolejką. Zaczynając od żaru GW1 a kończąc na chuchaniu i dmuchaniu na knocik w okolicach GW30. Wyścig trwa dalej.

Moi koledzy ścigają ze mną się
Bo do wyścigu każden gotów jest
Moi koledzy z lepszych najlepsi
Trzydzieste piętro w biurowcu szklanych drzwi

Raz, dwa, tri!

Słońce zachodzi, minął kolejny dzień
A po wyścigu dobrze zabawić się
Moi koledzy bawią nocą się
Po to jest życie, by korzystać zeń

Pierwszy sezon poza TOP10k. Czas na rewanż!

Description

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco!

Bez spamu!