san_h100a

Pamiętam jakby to było wczoraj. W rozklekotanym autobusie do Olecka brodaty jegomość rzucił w stronę brudnej szyby: to wszystko kurwa nie ma sensu. Nie pociągnąłem tematu oddając mu czas i przestrzeń do egzystencjalnych rozważań, ale gość do końca podróży już milczał. Sens w kontekście FPL to taki YETI; każdy słyszał a nikt nie widział. Harry Kane w trakcie GW15-GW18 posiadaczom dał aż 10 punktów – wczoraj, w GW19 zagrał za 16, ale góra 3.2 % menedżerów zarobiło na tym 32 punkty. Pietrzyk zarobił zbierając uznanie na czacie. Jest jakaś logika w punktach Kane’a? W zasadzie tak: Watford gra już niemal rezerwami a Harry to wciąż górna półka napastników FPL. Zresztą praktycznie wymiana Kane’a na Ibrę to wciąż lepsza decyzja niż trzymanie napastnika totków. W trakcie ostatnich 3 kolejek punktów dał więcej, w tym 30 za niemal pewną opaskę z GW18. Lepszy zysk w ostatnich kolejkach zanotowali niszowi posiadacze Graya, tylko czy ktoś mu oddał opaskę?

Dzień po meczu Kanonierów z Crystal Palace odpalamy dwudziestą kolejkę. Nieuważni przegapią deadlajn o 12.30 a najpopularniejszą opaską będzie dalej Ibra lub Sanchez. Weterani dzisiaj opuszczą Zlatanowi a jak patrzę Młoty straciły u siebie aż 14 bramek w trakcie 8 ostatnich kolejek – Czerwone Diabły w tym samym okresie na wyjazdach strzeliły 10 goli. Drugi dzień stycznia to przede wszystkim pierwszy i ostatni dzień próby Kuna Aguero. Myślę, że wystarczą 2 bramki Aguero i równolegle 2 punkty Hazarda lub Ibrahimovica aby ruszyła lawina transferów Argentyńczyka. Postanowiłem poczekać z Aguero do GW24 – to jedna z pierwszych, milowych decyzji FPL roku 2017. Daję szansę również Payetowi: ma jeszcze dwie kolejki w mojej drużynie a później poszukam wzmocnień w osobie Alliego, Hazarda lub Pogby. FPL wynagradza cierpliwych. Do rozważenia zostaje dzika karta – odpuszczenie Kuna równa się rezygnacji z wczesnej, drugiej WC ale na wkurwie nie takie rzeczy ze szwagrem w FPL się robiło. Irytuje mnie również czerwień Pickforda i zmarnowany, przez Amata, 5 slot w obronie. Kluczem do GW20 będzie grająca 11 i jakiekolwiek punkty kapitana. Myślę, że Sanchez i Zlatan zagrają a odpoczną w trakcie meczów pucharowych. Z Sunderlandem powinien zagrać Origi, z Młotami Jones.  Najbardziej ukłują nas nieprzewidziane rotacje – stąd warto sprawdzić ławkę i VC. Różnicą dzisiaj będzie kapitan Kun, opaska Phillipsa, Zahy lub Benteke oraz potencjalne czyste konta Middlesbrough, Evertonu, Stoke City i Manchesteru City.

GW21 rozegramy dopiero 14 stycznia: wróci Coutinho, ktoś wcześniej złapie kontuzję, kluby wyłożą grubą kasę na nowe transfery. Będzie czas na decyzje. Ewentualnie na dziką kartę. Stąd spokojnie. To tylko FPL. Nie róbmy z kurwy logiki. Nie sprowadzajmy jej do poziomu kurtyzany bo wylądujemy w tym pekaesie do Olecka.

Sprawdź

Oczekiwania przed GW36

Ostatnia taka kolejka. …