Znacie takie kolejki. Na papierze pachnie miażdżącą szarzą brygady lekkiej kawalerii a kończy czołówką z nagą ścianą. Patrząc bowiem na kalendarz jedenastej kolejki bardzo łatwo popaść w entuzjazm. A co jest najlepszą pożywką dla złego losu? Hurraoptymizm.

Manchester City – Norwich

Everton – Sunderland

Southampton – Bournemouth

Tottenham – Aston Villa

Wersja optymistyczna niejednego menedżera zakłada minimum 3 : 0 dla faworytów. Czyste konta, bramki kapitana, pogrom słabiaków. Nie mówię nie. Bądźmy dobrej myśli ale też dopuśćmy do równania czynniki gaszące hurraoptymizm. Zmęczenie: Everton (w tym Lukaku) potrzebował dogrywki i rzutów karnych aby pokonać w Capital One Cup Norwich. Dzisiaj swoje mecze zagrają oba Manchestery oraz Southampton. Nie wyjdą pierwszym składem, tyle że szit happens. Wenger i Mourinho, piąteczka. Oszczędzanie zawodników: Po weekendzie rozgrywki LM i LE. Zwycięstwo Manchesteru City nad Norwich 1:0 lub 3:0 to wciąż tyle samo punktów w tabeli. Wpadka: 3:1 oznacza już stratę CS. Zwarcie szeregów: Priorytetem skazanych na porażkę będzie obrona. Norwich na wyjazdach straciło do tej pory 13 bramek ( ale aż 6 w starciu z Newcastle), Sunderland 12, Bournemouth 14 a AVL tylko 9.

1. Mój kapitan strzela bramkę. Zdecydowanie najlepszą opcją GW11 jest Kane. 5 celnych strzałów na bramkę Boruca, złamane AVL oraz przede wszystkim poniedziałek. Godzina 21, zimne piwo, kanapa i końcowe szlifowanie wyniku. Manchester City gości Norwich – tutaj tradycją był hat-trick Aguero. Tym razem opcją są Bony, YYT oraz KDB. Pierwszemu nie ufam, Toure i de Bruyne mogą pograć po 70 minut. Sterling to wciąż zbędne ryzyko. Lukaku zagra przeciwko Czarnym Kotom – ostatnie popisy Pantiego sugerują cyrograf z Gaunterem O’Dim a Everton… wczoraj 120 minut męczarni z Norwich i ten nieprzewidywalny Lukaku. 2 punkty albo 13.  Pelle i Mane  tym razem robić będą za różnicę – czy Bournemouth ich powstrzyma? I czy zagra Boruc? Generalnie fajnie jest się jarać trzema bramkami Kane’a i łącznie 5 straconymi u siebie – ale trzeba wiedzieć, że trzy to ewidentne błędy polskiego bramkarza. Pomyślmy też nieszablonowo: Wijnaldum, Ayoze i Mitrovic vs Stoke City. Z Sunderlandem Wijnaldum 3 razy strzelał celnie na bramkę Pantiego. Mitrovic miał najwięcej w kolejce kontaktów z piłką w polu karnym bo aż 12. Dalej, co 28.4 minut szanse ofensywie Tottenhamu kreuje Eriksen. Sanchez zagra na wyjeździe z regularnie przeciekającym Swansea. Martial i Mata będą mieć swoje szanse z Crystal Palace.

11 kolejka wydaje się idealna na AOA i hita. To taki moment gdzie minus 4 za obrońcę daje realną szansę wyjść na czysto i jeszcze ustawić defensywę na kilka kolejek do przodu. Daleki jestem od hurraoptymizmu. Myślę, że faworyci wygrają ale duże liczby mogą paść na boiskach Newcastle, Crystal Palace i Swansea. Weekend da również odpowiedź co dalej z Mourinho? Wczoraj wtopa ze Stoke City i niemal symbolicznie przestrzelony ostatni karny w serii przez Hazarda. Brukowce są przekonane, że pojedynek z Kloppem to ostatnia szansa Portugalczyka. Co jeszcze? Leicester. Bestia Myhill vs duet Mahrez/Vardy. Bramkarz WBA ma już na koncie 6 czystych kont – Mahrez z Vardym 14 goli. Wczoraj niemal uratowali Leicester w Capital One Cup – w końcu odpadli z Hull City w karnych. Historia lubi takie punkty zwrotne. Porażka w weekend z WBA a później mecze z Watford, Newcastle, Manchesterem United, Swansea, Chelsea i Evertonem mogą wyznaczyć nowe kierunki transferów w FPL.

Na koniec eliminacje pucharu bloga.

puchar1

Prowadzi różnicą 10 punktów jedenastka GT fc. Później tabela równa niczym świeżo wylana mieszanka mineralno-bitumiczna. Różnica pomiędzy miejscem 2 a ostatnim dającym awans 29 wynosi tylko 12 punktów. Uwagę zwraca szarża w GW10 ekip masakra oraz Wisely Selected XV. Imponujące wyniki.

W hth dołująca, pikująca i obita po mordzie jedenastka Kessel Run zagra mecze z drużynami PumaSquad i jotpeg. Ostrzegam, jestem na wojnie z FPL.