beznazwy

Korzystając z krótkiej przerwy przed 1/8 EURO 2016 proponuję słów kilka o mniej lub bardziej przemyślanych ruchach w Premiership:

1. Manchester City rozważa uruchomienie klauzuli i wykup, w zasadzie za waciki bo mowa o 14 milionach funtów, hiszpańskiego napastnika Nolito. 29 letniemu zawodnikowi kontrakt z Celtą Vigo wygasa w 2018 roku; zespołem, który ma ochotę pokrzyżować plany Guardioli  jest Barcelona.

2. Bournemouth na listę płac wciągnął pomocnika Fulham  Emersona Hyndmana. 20 letni Amerykanin zagrał w minionym sezonie Championship 16 razy zdobywając 1 bramkę. Potencjalne pozycje to środkowy lub lewy pomocnik.

3. Napastnik Swansea, Alberto Paloschi dołączył do włoskiej Atalanty. Dla Łabędzi zagrał 10 razy, posiadaczom punktował zaledwie dwukrotnie. Kwota transferu ściśle tajna łamana przez poufne.

4. Hiszpański obrońca Luis Hernandez nowym zawodnikiem Leicester. 27 latek przejdzie do mistrza Anglii za friko 1 lipca po wygaśnięciu kontraktu ze Sporting Gijon. Od debiutu w 2012 roku, w La Liga zagrał 140 razy. Lisy próbowały wykupić także obiecującego obrońcę Michaela Keane’a ale warta 10 baniek oferta nie spotkała się ze zrozumieniem ze strony zarządu Burnley.

5. Tottenham za 11 milionów funtów sprowadza ze Southampton cofniętego pomocnika Victora Wanyamę. Nie ma mowy o niespodziance, Wanyama planował odejść już rok temu.

6. Tylko podpis dzieli Isaaca Successa od szatni Watford. Transfer hiszpańskiego napastnika nie powinien być zaskoczeniem, jego klub Granada oraz Watford należą do Gino Pozzo. Poza tym to nazwisko … Success i wszystko jasne.

7. Na koniec Everton i konkret prosto z tureckiej prasy: Koeman chce grającego dla Galatasaray Sneijdera – klauzula 5.7 milionów nie stanowi problemu.