0
0

O przełamaniu.

Tottenham.

Kończymy z bredniami o klątwie Kane’a; Wembley zdobyte. Zespół Pochettino oddał 14 strzałów, z których aż 11 – za cichym pozwoleniem defensywy Kloppa – padło z pola karnego Mignoleta.

Aurier zastąpił teoretycznie wciąż niegotowego Daviesa – w wielu składach boczny obrońca dostanie ostatnią szansę na Old Trafford, a w razie dalszej nieobecności wilczy bilet i czarną polewkę. Za: Haary fuckin Kane – 7 strzałów, 5 z boxa i tylko 2 celne. Pomimo bramek i punków trzeba odnotować, w tym sezonie, gorzej skalibrowany celownik Kane’a. Trippier – asysta, a w FPL boczny obrońca ma już tylko jeden punkt mniej niż Davies i jest liderem tabeli asyst obrońców. Fun fact: Wczoraj wykonał wszystkie rzuty rożne Tottenhamu. Różnice: Son – problemem Koreańczyka będą zawsze minuty i rotacja, ale wczoraj, w trakcie 70 minut oddał 3 strzały (2 celne). Przeciw: Davies – GW10 zadecyduje o dalszych losach obrońcy. Teoria: Kane jest napastnikiem odpornym na kalendarz; nie sądzę również, aby Mourinho za tydzień postawił autobus we własnym polu karnym. GW11 to Crystal Palace na Wembley, a potem derby północnego Londynu.

Liverpool.

Za: Salah – 3 strzały, wszystkie celne, bramka i najwięcej ambicji w jedenastce Kloppa. Coutinho – wczoraj bez punktów, ale też Lloris wyciągał wszystko.

Różnice: Firmino – pomimo 17% posiadania Brazylijczyk jest różnicą; taką bez punktów od GW4 i w roli, która w FPL daje niewiele. Przeciw: Obrona the Reds.

Liverpool dołącza do niechlubnego klubu 1000 wpuszczonych bramek. W tym sezonie, na wyjazdach, stracili więcej goli niż Crystal Palace a zmieniony w 31 minucie Lovren jest liderem tabeli obrońców, z największą ilością błędów prowadzących do straty bramki. Teoria: Łatwo szydzić z Kloppa, równie łatwo zapominamy o niewielkich szansach z Tottenhamem. Zespół będzie miał za to okazję, aby odkuć się już za tydzień meczem z Huddersfield Town; dalej grają z whu – SOU – CHE – sto. Razem to pięć powodów by się przeprosić z Salahem.

Arsenal.

Żałuję, że przed sprzedażą Lacazette nie znałem statystyk poprzednich pojedynków ARS/EVE. Kanonierzy mają sposób na Everton i są pierwszą drużyną, która w historii wbiła im ponad 100 goli. W niedzielę na bramkę Pickforda posłali aż 30 strzałów! Strzelali średnio co 3.2 minuty. 21 strzałów padło z pola karnego a aż 14 było celnych. Za: Sanchez – gol, asysta, 4 rożne, 7 strzałów, z czego 5 celnych (4 z boxa), 11 kontaktów w polu karnym. Posiadany przez 2.2 % menedżerów Chilijczyk zagra za tydzień ze Swansea. Różnice: Ramsey 7.0 – 7 strzałów, z czego aż 6 padło z pola karnego. Mowa o środkowym pomocniku. 5 strzałów trafiło w światło bramki. Xhaka – punktuje dopóki dalej będzie w składzie kolegi Beniaminka; 4 strzały spoza pola karnego, asysta, tylko 1 rożny, 1 cross i 0 stworzonych szans. Ozil 9.3 – Niemca posiada 1.5% menedżerów, i już wiecie kto będzie bohaterem jutrzejszego Niszowego Wyboru. Stworzył 8 szans, miał 2 kluczowe podania i 1 raz strzelał na bramkę Pickforda. Przeciw: brak. Teoria:  Szaleństwa króla Wengera; wyniki Kanonierów trudno ogarnąć. Z Evertonem zagrał Arsenal 2.0; wkurwiony, szybki, dokładny i ambitny. Przy takim podejściu mogą rozbić Łabędzie 5 : 0. Te same, które z Wembley wywiozły remis. I ten Monreal A.D. 2017/2018:

Everton.

Gdzieś tam odlicza zegar do momentu zwolnienia Koemana.

Brighton.

Za: Duet Dunk and Duffy. Razem 29 CBI; po 12 wybić piłki, 4 bloki i 4 odzyskane piłki. Różnice: Murray 5.7 – 2 gole, 4 celne strzał. Gross – 2 stworzone szanse, 3 crossy, 1 kluczowe podanie. Przeciw: Brak. Teoria: SOU – swa – STO; jest ok.

West Ham.

Za: Brak. Różnice: Lanzini – nie Chicharito, nie Antonio, ale Lanzini strzelał najwięcej. Mamy 5 prób i tylko 1 celny strzał. Przeciw: Bilic. Teoria: Zarząd postanowił nie zwolnić Bilica. Wątpliwą decyzję zweryfikuje za tydzień Crystal Palace. Jak to nie pomoże to z pomocą przyjdzie Liverpool.

Chelsea.

Bomba w szatni Conte ponoć tyka. Piłkarze narzekają na zbyt intensywne treningi, Conte na zaangażowanie zawodników a menedżerowie FPL na stracone kolejne czyste konto. Za: Brak. Różnice: Batshuayi -w ciągu 29 minut strzelił 2 bramki i uratował 3 punkty, łącznie miał szanse co 7 minut. Rzecz jasna, nikt hajsu na niego nie wyrzuci. Hazard – dość droga różnica daje pierwsze punkty z przodu. Pedro 7.9 – 33 minuty z Crystal Palace, 88 minut z Watford. Gol, asysta, 3 strzały spoza pola karnego. Przeciw: Alonso 7.0 – niewspółmierny stosunek ceny do punktów. Morata: Zmiana w  60 minucie zamyka temat. Teoria: Oto kalendarz Chelsea:

W którymś momencie niejeden wróci do Moraty.

Watford.

Za: Richarlison – 6 strzałów, z czego 3 z pola karnego ale tylko 1 celny. Wartość i posiadanie rośnie dalej. Różnice: Kiko Femenia 4.5 – 3 stworzone szanse i 3 crossy. Przeciw: Brak. Teoria: STO – eve – WHU – new. Richarlison jest już szablonem. CSy dorzucić może obrona Szerszeni. Inna sprawa jak przy takim kalendarzu sprawi się ofensywa Silvy, która najgroźniejsza jest z kontry.

Manchester City.

3 punkty przy minimalnym nakładzie sił. 15 strzałów, z czego aż 10 celnych. Za: Aguero – 4 strzały z pola karnego, bramka z wapna. Otamendi – 2 bramka w sezonie i 6 czyste konto; 8 odzyskanych piłek, 4 wybicia, 1 przechwyt, 100% wygranych pojedynków główkowych. Różnice: KDB – 2 strzały, oba celne, 4 stworzone szanse, 1 kluczowe podanie, niemal 90% dokładność podań. Sane – 2 celne strzały z pola karnego, aż 14 kontaktów z piłką w polu karnym (Aguero tylko 5); 2 stworzone szanse, gol, asysta, 1 kluczowe podanie. Przeciw: Rotacja. Teoria: W Manchesterze bez zmian. Będą punkty, będą rotacje.

Crystal Palace.

Jednak rozczarowanie. Z przodu zawiedli Zaha i Townsend; wykluczeni przez obrońców Newcastle oddali tylko po 1 strzale. Cały zespół ani razu nie trafił w bramkę Elliota, który paradoksalnie zakończył spotkanie z bonusem. Harował Townsend tworząc chociaż 5 okazji. Za tydzień powinno być łatwiej – Młoty właśnie straciły 3 gole na własnym stadionie z Brighton.

Newcastle.

Gruby ogarnął, ale nikogo nie wyróżnię. Newcastle oddało tylko 7 strzałów, grało zachowawczo i minimalistycznie. Wiatr robił Atsu i tyle.

Stoke City.

Za: brak. Różnice: Choupo – Mouting – 3 strzały, z czego 2 z pola karnego, 0 celnych, brak wykończenia, 1 asysta. Non stop potencjał. Przeciw: Obrona Stoke City –  1 CS na 9 spotkań. Teoria: wat – LEI – bri – cp. Trzy wyjazdy na 4 mecze; Chopuo wraz ze spółka są jedną z najbardziej nieobliczalnych ofensyw, bez respektu dla przeciwnika i kalendarza. Tylko punktów brak – zajmują obecnie 17 miejsce w tabeli.

Bournemouth.

Za: Surman 4.5 – mamy zwycięzcę w kategorii pomocnik do 4.6 milionów. 1 strzał = 1 gol = 9 punktów. Różnice: Stanislas 5.9 – gol, asysta, 1 strzał i 3 stworzone szanse. Stanislas należy do tych nieregularnych zawodników FPL. Punkty z GW9 sugerują następną dwucyfrówkę w styczniu 2018 roku. W praktyce, przy kalendarzu:

to jedna z ciekawszych, niszowych różnic.

Manchester United.

Plota głosi, że forma Czerwonych Diabłów siadła po słynnych fantasmagoriach Mourinho dotyczących PSG. Fakty są takie, że MUN w meczu z beniaminkiem oddał tylko 3 celne strzały z 9 prób. Trzy razy próbował Herrera, raz Lukaku. Zespół Mourinho stworzył tylko 5 szans – jeden Ozil 8 z Evertonem. Przed przerwą reprezentacyjną pozostały spotkania z Tottenhamem i Chelsea. Wartość spadku Lukaku wynosi 98.6 %; Jonesa 13%; Henrikha 95%.

Swansea.

Tylko 4 celne strzały z 19 prób. Za: 3 razy z pola karnego próbował Abraham. Za 5.8 miliona to chyba wciąż najatrakcyjniejsza budżetowa opcja w ataku. Różnice: Naughton – 3 stworzone szanse, 3 crossy, 82% dokładność podań. Carroll 4.5 – 3 niecelne strzały – kiedyś w końcu wpadnie; 2 stworzone szanse. Teoria: Po Arsenale, ekipa Fabiańskiego zagra z BRI – bur – BOU – che – sto. Jest ok; za moment będę miał w składzie trójkę Łabędzi.

Leicester.

Za: Brak. Różnice: Mija trzecia kolejka bez punktów Vardy’ego. Czas na przełamanie; już ze Swansea napastnik oddał 2 celne strzały a za tydzień Lisy zmierzą się z upadłym Evertonem. Mahrez – gol w GW8, 2 asysty w GW9. Algierczyk wrócił do formy i z 3.7% posiadaniem aspiruje do podium niszowego wyboru GW10. Przeciw: Maguire 5.1 – zamiast potencjału wtopa. o niewielki ułamek lepsze statsy w defensywnie miał tańszy o 0.6 mln Morgan. EVE – sto – MCI – whu – TOT; to nie materiał na czyste konta.