Wnioski po GW7

0
0

Część 1/2

Mamy czas stąd wnioski rozbijemy na dwie części.

Huddersfield Town.

Stracone w trakcie sześciu ostatnich kolejek trzy bramki sugerowały, że beniaminek da odpór Tottenhamowi. Próżne nadzieje nie posiadaczy Kane’a szybko rozwiały indywidualne błędy Lowe’a, Lossla i Smitha. Zespół Wagnera oddał tylko 1 celny strzał tworząc 3 szanse. Za: Schindler i Zanka; pomimo wysokiej porażki duet środkowych obrońców łącznie zaliczył 8 udanych wślizgów, 27 CBI, po 1 bloku i 16 wybić piłek. Różnica: van La Parra 4.9 – 3 strzały, w tym 1 z pola karnego. Holendra wyciągamy w sumie wyłącznie za aktywność i ambicje. Przeciw: Lowe – katastrofalny występ, błąd po który Kane zdobył bramkę i zmiana w 59 minucie; Mooy – 0 udanych wrzutek, 0 stworzonych szans, tylko 1 dobrze wykonany rzut rożny. Ince – wyłącznie 1 oddany strzał w dwóch ostatnich spotkaniach. Bolesne rozczarowanie niżej podpisanego redaktora.  Teoria: Wagner ma 14 dni aby ułożyć drużynę i poszukać punktów ze Swansea. Huddersfield miało być najbardziej ofensywnie grającą ekipę spośród trzech, które awansowały w tym sezonie do EPL. Tymczasem po efektownym starcie mentalnie ugrzęźli w bylejakości. Ince już nie jest nawet nieskuteczny:  nie strzela, nie wchodzi w pole karne. Pogubił się Mooy – 2 ost GW to tylko 4 stworzone szanse, 3 próby strzałów i tylko 16 podań w trzeciej ćwiartce. Po Swansea zagrają z Liverpoolem i Manchesterem United.

Tottenham.

Davies, Trippier i Kane, oto trio ponoszące winę za zieloną strzałkę po GW7. Za: Davies – gol, asysta, CS, 2 strzały z pola karnego, 2 stworzone szanse i 4 kontakty z piłką w polu karnym Lossle’a. To dobry moment aby zapodać żart i zapytać, kiedy wraca Rose? Kane – Harry oddaje minimalnie mniej strzałów niż w trakcie pierwszych 5 kolejek ale więcej celnych; tym razem 3 celne z 5 prób, co po 7 kolejkach daje mu 36.4% celność i 13% konwersję. Różnica: Trippier – 4 crossy, 3 stworzone szanse, 2 asysty i Aurier wracający z zawieszenia. Przeciw: Alli – żółta kartka za nurkowanie, 0 celnych strzałów i temat ciekawej dyskusji na Wyspach: głupek czy niedojrzały emocjonalnie 21 latek? Sanchez – odpychał i faulował w polu karnym – sędzia mógł spokojnie podyktować jedenastkę; a przecież 4 punkty więcej za CS Daviesa robią różnice. Teoria: Po repach Bournemouth, a później Liverpool. Oba spotkania na Wembley.

Bournemouth.

19 strzałów na bramkę Lisów; 15 stworzonych szans. To dobre statsy biorąc pod uwagę, że w trakcie GW1 – GW6 BOU oddało tylko 54 strzały. Tylko bramek zabrakło. Za: Stanislas – oddał 2 celne strzały (z 4 celnych oddanych przez całą drużynę); ma rzuty rożne, tym razem bez stworzonych szans i bez udanych crossów z 10 wykonanych. Różnica: Lewis Cook 4.4 – chyba udany debiut, 90 minut na boisku, 2 oddane strzały i 4.4 na piąty slot. Pod warunkiem utrzymania składu. Przeciw: Defoe, 0 celnych strzałów, tylko 2 z 19 oddanych przez drużynę. Teoria: Inwestycję w Bournemouth odkładamy na drugą połowę listopada; wcześniej bowiem wygląda to tak: tot – sto – CHE – new.

Leicester.

Po meczu Maguire przyznał szczerze: mieliśmy ogromnego fuksa. Na ostatnie 10 spotkań Lisy wygrały tylko 1. Za: Fuchs 4.9 – 11 wybitych piłek, 2 udane wślizgi, 14 odzyskanych piłek i 3 odbiory. Różnice: Brak. Przeciw: Mahrez bez formy i składu; Vardy na zastrzykach przeciwbólowych oddał tylko 1 strzał; Andy King został zmieniony po 45 minutach. Teoria: Obrońca Lisów to materiał na 4/5 slot obrony; przy kalendarzu: WBA – swa – EVE – sto można kupić po taniości Simpsona lub poszukać czegoś więcej u Maguier’a lub Fuchsa. Gorzej z ofensywą Lisów gdzie brakuje lidera, dyrygenta i killera.

Manchester United.

O nonsensownym trollingu Mourinho już było. Za: Lukaku – bez bramki tylko w GW3; aktualny król strzelców i numer jeden w kategorii „wyrzucam po przerwie reprezentacyjnej”. W sobotę z Czerwonych Diabłów oddał najwięcej strzałów – 4, wszystkie z pola karnego i tylko 1 celny. Różnice: Fellaini 4.9 – miałem go w moim pierwszym, w życiu, składzie FPL. W sezonie 13/14, w barwach Evertonu. Cztery lata później rozważam, czy nie sprowadzić go na kilka kolejek. Przynajmniej do czasu powrotu Pogby. To nie jest tak, że Fella nagle zaczął bombardować bramki przeciwnika, gryźć ziemię czy przestawiać obrońców. Po prostu gość wie jak się ustawić:

Fun fact: aktualnie z 4 strzałów Fellaini zdobył już 3 gole, w poprzednich 2 sezonach na 46 prób zanotował 2 bramki. Za również DDG i Jones; pewność i solidność. Różnice: Young 4.9 – niespodziewanie opcją stał się Young. Głównie ze względu na cenę, ale i mecz zagrał dobry. 3 crossy, 3 stworzone szanse, 1 kluczowe podanie, 1 asysta. Rashford 7.6 – tempo, skill, klasa, tylko bramek brak. Przeciw: Brak. Teoria: Mourinho stanie wkrótce przed najcięższą próbą traw. Po przerwie: Liverpool na Anfield Road, później męczarnia, ponownie na wyjeździe, z Huddersfield, Tottenham na Old Trafford i kolejny wyjazd na Stamford Bridge. Trzy spotkania z drużynami top6 i trzy powody aby rozważyć krótką rozłąkę z Lukaku lub Mikim. Z drugiej strony te mecze z top6 to poniekąd demagogia; teoretyzujemy wokół klasowej drużyny ze starym lisem na czele. Sprzedaż Lukaku czy Henrikha może skończyć się tak:

Crystal Palace.

Nie kopmy leżącego. Przyzwoicie wypadł Schlupp. Poza tym bez zagrożenia, bez ambicji i bez ładu. Piłkarze Hodgsona powinni gryźć ziemię a czując niechybny wpierdol przynajmniej pozostawić dobre wrażenie. Sam raz takowe zostawiłem na przystanku przy poznańskiej Malcie.  Tymczasem brakowało woli podjęcia wyzwania, asekuracji w obronie,  biegu za piłką i zawodników w polu karnym Manchesteru United. Hodgson tego już nie poukłada. W historie Premiership tylko Halifax Town miało dłuższą serię bez bramek – 730 minut, w sezonie 1990/1991.

Stoke City.

Zespół Hughes’a oddał 21 strzałów w stronę bramki Forstera – i tylko 3 celne. Jese opuścił spotkanie ze względów osobistych – choroba dziecka. Za: Choupo-Moting – 5 strzałów, 3 z pola karnego, 2 celne, 1 asysta. Różnice: Diouf 5.4 – pierwsza bramka w sezonie; 3 strzały z pola karnego, 1 celny. Przeciw: Obrona Stoke City. Berahino – zmarnowany karny, brak gola od 31 godzin i 48 minut w Premier LeagueTeoria: Po Manchesterze City w GW7, STO zagra z: BOU – wat – LEI – bri – cp – LIV – SWA. Choupo, Diouf, Shaqiri, Jese to tanie mięso armatnie, które w niejednym składzie zastąpi Grossa, Wooda, Brady’ego lub Mooya. Crouch tymczasem bije rekord EPL – to najstarszy napastnik z bramką, 36 lat i 243 dni na liczniku.

Southmapton.

17 oddanych strzałów, 6 celnych a bramkę strzela ulubieniec Bloga – Yoshida. Za: Cedric, tak, to boczny obrońca oddał w weekend najwięcej strzałów, bo aż 3. Yoshida – gol, ale cenniejsze info to prawdopodobnie pewny skład obok VVD. Pellegrino próbował Hoedta ale to właśnie jego wygryzł pewniak Van Dijk. Przeciw: VVD – widywaliśmy lepsze powroty, obrońca Southampton sprokurował karnego a w obronie wyraźnie odstawał od Yoshidy. Z drugiej strony był aktywny z przodu. Bertrand – brak przełożenia wartości 5.5 na punkty FPL. Tym razem bez strzałów i z tylko 1 stworzoną szansa. Teoria: Przy trwającej dalej strzeleckiej impotencji napastników i pomocników Pellegrino może warto wrócić przynajmniej do Yoshidy. NEW – WBA – bri – BUR. To chyba optymalny kalendarz pod teoretyczne CS Forstera.

I na koniec części pierwszej statsy dot. wykorzystanych chipsów GW1 – GW7:

WC 29.1%

TC 19.9%

Free Hit 10.2%

BB 9.2%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *