Nie gram karty. To chyba najważniejsze co wymyśliłem po tej kolejce. Czy najmądrzejsze, czas pokaże. Ale kilku cwanych gości, po przeczytaniu pierwszego zdania , własnie odpaliło swoją kartę. Grać przeciwnie do tego co robię, jest to jakaś taktyka w FPL.

Lukaku zostaje – wniosek oczywisty. Po poprzednim sezonie, zapisałem w notatniku, nie sprzedawać zawodnika w formie , nawet jeżeli nie ma dwóch spotkań w kolejce. Lukaku łapię się w te dwa warunki. 17 strzałów na bramkę przeciwnika, najwięcej w ostatnich 4 GW. 14 oddał King a 13 kilku zawodników, Siggy, Coutinho, Aguero i Grosicki! Nie wiem czy kolega Oscar wrzucił już Grosickiego na C, ale to nie jest najgłupszy pomysł, patrząc na liczbę oddanych strzałów.

Alli i Eriksen IN. To że nie zagram karty, nie oznacza że nie kombinowałem jak ma ona wyglądać. Wyszło mi, że duet Alli&Eriksen to nie jest najgłupsza opcja. Pewne miejsce w składzie, jak nie jeden to drugi coś trafi. Przyjmijmy, że ich cena jest atrakcyjna.

Valencia grający w pomocy. Antonio Valencia. Ten sam, który to miał zaliczyć 10+ asyst w tym sezonie. Widziałem urywki spotkania z Boro i Valencia gral tak samo wysoko jak Alonso czy Coleman. Myśląc o DGW, szykuje chajs aby wstawić go do składu. Dużo wskazuje, że to będzie udana inwestycja.

Swansea = Siggy. Tutaj nic się nie zmienia. 40% oddanych strzałów z Bournemouth to strzały w wykonaniu Islandczyka. To jest drugi zawodnik, oprócz Lukaku, który może zostać na DGW. Nie widzę powodu aby go sprzedawać. Jego systematyczność, prognozuje zysk. Niczym fundusze z małym ryzykiem. Nie zarabiasz za dużo ale masz duże prawdopodobieństwo że jednak nie stracisz i jakoś to będzie szło do przodu.

King strzela, King podaje, King mnie wkurwia. Zły wniosek? Szczery jest. Zielone strzałki które były tak blisko…

Lisy wróciły. I to chyba w najlepszym momencie. Przed Vardym i spółką, dwa mecz u siebie ze Stoke i Sunderlandem. To są dwa mecze, w których Vardy albo Mahrez, będą dobrą opcja na C. I chyba nie ma co spoglądać za daleko w przód niż te dwa najbliższe GW? Mecz w sobotę, później we wtorek. Jeżeli uda się bez kontuzji, będzie przewaga nad konkurencją. Ja patrzę na Vardyego, bo jego zakupiłem a przecież Leicester w poprzednim sezonie, wygrali ligę, bo grali na 0 z tyłu. W tych dwóch meczach, jest duża szansa na CS. Więc nie tylko Vardy czy Mahrez ale też Morgan albo Kasper, jako różnica na dwa najbliższe GW.

Co zrobić z Aguero? Nie mam pojęcia niestety. Myślę że jeszcze odpali w tym sezonie. Pod słowem odpali, kryje się słynne pięć bramek. Pozostaje przetrwać dwa najbliższe GW z Kunem w składzie. Pewnie, City coś strzeli w tych dwóch meczach a jeżeli Aguero będzie w składzie to może akurat od niego piłka się odbije? Tak jak prawie rok temu, kiedy na Stamford Bridge strzelił 3…

Load More In FANTASY PREMIER LEAGUE

Sprawdź

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – wnioski po 1 rundzie

W pierwszej rundzie pozostały jeszcze dwa spotkania, w tym wielce wyczekiwane starcie Kolu…