0

Krótko i po żołniersku.

GW14 rusza już jutro a czas goni. Niszowy blog FPL prezentuje wnioski po GW13 w wersji light.

Watford.

Za: Richarlison 6.6 – 2 strzały z 12 oddanych przez cały zespół; tym razem tylko asysta, ale mamy regularne punkty z 3 ostatnich kolejek. Tylko w dwóch ostatnich Brazylijczyk zdobył więcej punktów niż Eriksen lub Silva w trakcie 5 GW. Różnice: Hughes 4.6 – trafiona niszowa różnica Bloga; dalej pewne miejsce na prawej flance Szerszeni. Zeegelaar 4.4 – drugi występ w sezonie, i trafiona czujka Silvy, który Holendrem zastąpił Holebasa. Gray 6.3 – forma Richarlisona i Hughes’a przekłada  się na punkty Graya. Napastnik Silvy punktuje w trzeciej kolejce z rzędu. Przeciw: Grudzień. Teoria: Będzie trudniej; MUN – TOT – bur; to trzy trudne spotkania ale w teorii najlepsze środowisko dla zawodników Silvy. Kontra, szybkość i bezczelność; tylko Richarlison dał punkty w meczacj z Arsenalem, Chelsea i Liverpoolem – w grudniu będzie trudniej z szybkością i świeżością. Mariappa 4.0 – mamy ponownie, grającego obrońcę za 4 bańki.

Tottenham.

Statystki pojedynku z WBA przypominają te z sierpnia – frustracja i walenie głową w mur przeciwnika. Zespół Pochettino oddał aż 25 strzałów, z czego tylko 5 celnych. Kane próbował aż 8 razy i to jest rekord kolejki. Po 4 razy strzelali Alli, Eriksen i Son – z tych 12 prób tylko Son trafił raz w światło bramki. Drugi raz, na ławce, zabrakło Rose’a co daje nadzieje na występ Daviesa z Lisami i podgrzewa spekulacje z transferem Rose’a do Manchesteru United. Za: Trippier – 7 stworzonych szans, to najwięcej w GW13. Teoria: W jednym z wywiadów Aldi celnie zauważył, że może należy przestać bić się o pierwsze miejsce a walczyć o top4. W przeciągu 17 dni Tottenham rozegra spotkania z lei – wat – STO – BRI; kalendarz bajka, ale zespół jest zmęczony a ławka krótka. Spada dalej posiadanie Eriksena, Alliego, Kane i Daviesa.

Stoke City.

5-13-5-9, to punkty Shaqiriego z ostatnich 4 kolejek. Posiadany przez 6% Szwajcar jest skuteczniejszy niż Sanchez, Eriksen, Mahrez czy Mane. Na szpicy vs Crystal Palace zagrał ponownie Choupo – Moting, wypadł słabo: 0 strzałów, 0 kontaktów z piłką w polu karnym. Mamy zatem kontrast w porównaniu z GW11 i decyzje do podjęcia. Cyferki leżą już na pewno na biurku Hughesa, przewiduję odpoczynek Kameruńczyka w GW14. W decyzjach pomóc może kalendarz: LIV – SWA – tot – bur. Po Łabędziach utilizacja, i ew powrót w drugiej połowie grudnia.

Newcastle.

Czterech muszkieterów z przodu i trzy gole w dupę na własnym stadionie.

Crystal Palace.

Pierwszy skład stracili nieoczekiwanie Dann i Speroni a przemeblowana obrona Orłów wpuściła tylko 1 gola. Transfer Danna nie powinien być ruchem priorytetowym, zakładamy i tak rotacje. Pilnym ruchem wydaje się za to RLC, który niebawem podrożeje o 0.1 a który obok Hughesa i Surmana jest optymalnym rozwiązaniem na 5 slot w grudniu. Benteke tym razem tylko 45 minut; 2 strzały – oba z pola karnego.

Manchester United.

Twitter żyje tematem Lukaku – raz, możliwym banem na 3 spotkania za kopanie Bonga

W przypadku zawieszenie napastnik opuściłby mecze z Watford, Arsenalem i Manchesterem City i wypoczęty wrócił na Bournemouth. Drugi temat to statystyka – ktoś słusznie zauważył, że w trakcie 4 ostatnich kolejek tyle samo strzałów co Lukaku oddał na przykład Zouma.

Chelsea.

W nocy wzrosła wartość Hazarda i Moraty a spadła ocena umiejętności Bakayoko. Tymczasem z obozu Conte płyną plotki o zmęczeniu Moraty i możliwym odpoczynku w pojedynku ze Swansea. Bez konferencji to wciąż plotki – ale przy kalendarzu

trudno oczekiwać aby Morata za każdym razem wychodził od pierwszej minuty. W meczu z Liverpoolem Morata strzelał 3 razy w stronę Mignoleta – ani razu celnie. Dwa razy próbował Alonso, a raz Hazard. Liczby Azpiego tym razem są równe 0 – strzały, crossy, szanse, kluczowe podania. Teoria: Uważałbym z „pewną” opaską na Swansea. Sam stawiam, że odpocznie Hazard, który ostatnio grał więcej minut. Druga sprawa to Christensen, obrońca rozegrał trzecie z rzędu spotkanie. Już kij z Luizem, szkoda mi Zoumy.

Liverpool.

7 strzałów oddał Salah. To drugi wynik kolejki, zaraz za Kane’em. Problem w tym, że rozegrał pełne 90 minut i wielu oczekuje odpoczynku w GW14. Ma to sens, zwłaszcza, że albo Klopp zaczął grudniowe rotacje, albo oddał mecz z Chelsea zostawiając na ławce Firmino i Mane. 4 szanse stworzył Sturridge, no jest zaskoczenie bo tyle samo wykreował Hazard. Trzy zaliczył Coutinho dorzucając do tego 7 crossów. O stratę bramki Klopp oskarżył sędziego, który rzekomo celowo zwlekał ze zmianą w zespole the Reds.

Manchester City.

Guardiola konsekwentnie stawia na trójkę Sane – Aguero – Sterling, myślę nawet że nie zmieni jej w GW14. Mecz posiadaczom zawalił Otamendi, szkoda bo obrońca szedł mocno w bonusy: 144 kontakty z piłką na połowie przeciwnika, 134 udane podania – to rekord GW13. Za: Silva, zawodnik spotkania. Niestety boisko a FPL to dwa różne środowiska.

Everton.

Brighton.

Za: Gross – czy można przegrać mecz 1 : 0 i zakończyć spotkanie z 3 bonusami? Można. Mamy 33% udanych crossów, 1 kluczowe podanie, 3 stworzone szanse, 90% celnych podań i OG Dunka, które nie dało punktów za bramkę Youngowi.

Burnley.

Za: Tarkowski 4.5 – o 0.2 wzrosła już cena Mee tymczasem niesamowite statsy wykręca Tarkowski. Z Kanonierami 5 razy przechwycił piłkę, 6 razy ją odzyskał, 8 razy wybił, 2 razy zablokował a 3 razy odebrał wślizgiem.