Home FANTASY PREMIER LEAGUE Przegląd obrońców 2016/2017

Przegląd obrońców 2016/2017

0
0

Clipboard01

I’ve seen things you people wouldn’t believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears…in…rain. Time to play FPL. Trochę zardzewiałem. 21 dni urlopu z czego aż 7 niemal bez netu. Kiedyś opowiem o londyńskich stadionach lub nasiadówce z Markiem Hamillem (ciary kiedy cytował Jokera), Madsem Mikkelsenem, Johnem Boyega czy Forestem Whitakerem, teraz póki nie wybiła północ kilka słów o obrońcach. To jeszcze nie czas na dokładne rycie i szukanie par pod rotację ale po analizie cen i kalendarza pierwsze wnioski można już teraz przelać na ekran.

Budowę składu rozpoczynamy zwykle od ataku ale najważniejsza dla drużyny jest stabilna piątka w obronie. Mamy tutaj najwięcej różnic i co ważne, przez pierwsze kolejki poświęcamy jej z reguły najmniej uwagi. Pierwsze transfery pod TV to najczęściej napastnik lub pomocnik.

ARSENAL

Obrońcy klasy premium zatem drogo i daleko poza balansem. Najdroższą opcją jest Bellerin za 6.5 – wydając tyle kasy pakujemy się w kalendarz LIV – lei – wat – SOU – hull – CHE. Nie są to najłatwiejsze mecze na początek sezonu, będzie ciężej bo zmęczony Koscielny może pauzować. Najtańszym wejściem w linie obrony Kanonierów będzie drugi środkowy obrońca – gdyby Gabriel 5.0 wygrał skład to mamy zwycięzcę.

BOURNEMOUTH

Bohater ubiegłego sezonu – Daniels – wyceniony został na 5.0. Straci karne zatem pozostanie liczyć na crossy i tworzone szanse. 5 baniek kosztuje również Cook, tutaj wykładamy kasę na zagrożenie ze stałych fragmentów gry (4 gole i 2 asysty w 2015/2016). Najtańszym i najpewniejszym obrońcą Wisienek jest dalej Francis 4.5. Rok temu wtopa z początku sezonu, później były już punkty. W przewidywaniach na nowy sezon Francis rzekomo ma odzyskać pozycję RB a na środek przejść Cook oraz Ake 4.5. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie kalendarz: MUN – whu – cp – WBA – mci – EVE. Tak na pewnika to obrońcę BOU wystawić można góra w GW4 i rotować z WAT.

BURNLEY

Mee 4.5, 2 gole i 1 asysta w ubiegłym sezonie. Keane z 34 strzałami na bramkę z poprzedniej kampanii kosztuje aż 5.0. Różnicą będzie Ward 4.5. Kalendarz w kratkę: SWA – liv – che – HULL – lei – WAT – ARS ale na pomoc przychodzi rotacja z Boro lub WBA. Tak naprawdę myśląc o Burnley najlepiej wydać 9 milionów na parę bramkarzy: Heaton – Foster. Tak to wygląda w praktyce: SWA, EVE, MID, HUL, WAT, sun, EVE, CPL, BUR, hul, WAT, BOU, SWA, MID, SUN, HUL. Burnley rotować można również z CP lub Tottenhamem.

CHELSEA

W niemal legendarną obronę Conte, wzmocnioną właśnie Kante, najtaniej zainwestować kupując Terry’ego 5.5 albo czekając na powrót Zoumy 5.5. Ta dwójka może być później regularnie rotowana. Ivan, Azpi lub Cahill za 6.0 pozornie mogą robić za ekstrawagancję ale patrząc na kalendarz: WHU – wat – BUR – swa – LIV – ars to pierwsze 4 kolejki wyglądają naprawdę obiecująco. Dodajmy, że Azpi już teraz ma 15% posiadanie a Ivan 8%. Ewentualna rotacja to Sunderland.

CRYSTAL PALACE

Wszyscy kochają Pardew, to pierwsza myśl po przejrzeniu kilku pierwszych RMT. Ma to sens: WBA – tot – BOU – mid – STO – sun; to korzystny kalendarz pod obronę wzmocnioną Mandandą i na zakupy pomocników ze średniej półki jak Townsend czy Bolasie. Moim pierwszym wyborem był Dann 5.5. Pięć bramek w zeszłym sezonie, wcześniej strzelał po jednej czy dwóch, stąd nie brałbym tego za normę. Tyle, że 5,5 to dużo i musiałby grać w każdym meczu obrońcą Orłów. Taniej jest kupić lewego obrońcę Souare 4.5 i rotować go z obrońcą WHU. Uwaga, przy zabawie Pardew trójką obrońców Souare może stracić miejsce. Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia zagadka Delaney czy Tomkins? Rotacja to przede wszystkim WHU.

EVERTON

Przy kalendarzu TOT – wba – STO – sun – MID – bou – CP któryś z obrońców Koemana jest pewniakiem. Baines i Coleman kosztują po 5.5, na 5.0 wyceniony został Funes Mori. Stones za 5.0 będzie złotym runem pod warunkiem transferu do Manchesteru City. Mamy jeszcze Jagielkę 5.0 i Gallowaya 4.5. Potencjalna opcja na przyszłość za 4.0 to Matthew Pennington. Odpowiedzi da pre-season z pierwszym meczem zaplanowanym na 23 lipca. No to Baines czy Coleman?

HULL

Hull City wydaje się pewniakiem do spadku. Defensywa Bruce’a jest słaba, by nie napisać boleśnie przeciętna, i na dodatek przetrzebiona kontuzjami. Opcją jest LB Robertson 4.5 (3 gole i 4 asysty w ubiegłym sezonie). Hipsterzy FPL wydać mogą 5 baniek na Davisa – 2 gole i 30 strzałów na bramkę w zeszłorocznej kampanii.

LEICESTER

Mistrzowie Anglii wycenieni zostali przyzwoicie. Rzekłbym na miarę możliwości i oczekiwań względem nowego sezonu. Za zawieszonego Hutha z Hull w GW1 zagrać może Wasyl 4.0 lub nowo kupiony Hernandez 4.5. Obrona prawdopodobnie wyglądać będzie jak ta z minionego sezonu a jej najpewniejszym i dalej najdroższym ogniwem jest Fuchs 5.5. Alternatywnie postawić można na kapitana Morgana 5.0. Do 5 baniek podrożał Simpson. Kalendarz jest ok, mamy: hull – ARS – SWA – liv – BUR – mun – SOU. Wątpliwości to głównie rozgrywki Ligi Mistrzów, która przy zapowiedziach walki o utrzymanie może być priorytetem dla Ranierego. No bo w to, że spadną nikt raczej nie wierzy. Bez Kante i prawdopodobnie Mahreza powinni walczyć o środek tabeli. Drugą wątpliwością jest DMC Mendy i pytanie czy da radę godnie zastąpić Kante?

LIVERPOOL

Flanagan 4.5 pierwszego składu raczej nie wywalczy zatem najtańszą opcją w zazwyczaj dziurawej formacji obronnej Redsów będą Moreno – który już strzela bramki w sparringach –  i Lovren, obaj po 5.0. Parę środkowych obrońców stanowić będą Lovren i Matip 5.5, o skład walczyć będzie nowy CB Ragnar Klavan i prawdopodobnie Sakho 5.0. Pozycja Clyne’a 5.5 jest niezagrożona, są tacy którzy wierzą, że to będzie jego sezon. Jeżeli płynie w was krew szalonych Targaryenów kalendarz Kloppa wygląda tak: ars – BUR – tot – LEI – che -HUL a parą do brydża jest Everton. Taki chichot zaprzyjaźnionych klubów.

MANCHESTER CITY

Sagna kosztuje tylko 5.5. To była moja pierwsza myśl przy analizie cen drużyny Guardioli. Teraz tylko aby dali radę kupić Stones’a. Kolarov romansuje z ligą turecką, Kompany kontuzjowany po raz setny a Mangala czy Otamendi za 6.0 to niepotrzebny luksus. Kalendarz sprzyja: SUN – sto – WHM – mun – BOU. Czyli Sagna.

MANCHESTER UNITED

Shaw za 5.5 już teraz jest elementem pierwszego szablonu. 20% posiadanie i naprawdę wielki potencjał. Przy cenie Shawa Smalling 6.0 to zbytek a Bailly 5.5 jest w epl świeżakiem. Darmian/Valencia, po co ryzykować?

Middlesbrough

STO, sun, wba, CPL, eve, to pierwsze mecze beniaminka. Dobrym pomysłem wydaje się Friend 4.5 (gol i asysta w 2015/2016), oop grywał Nsue 4.5  (3 gole i 2 asysty) ale nowe i liczne transfery sugerują zmiany w drużynie. Pewniakiem ale przedrożonym jest Ayala 5.0. Boro można bezpośrednio rotować z Hull City lub w systemie trójpolówki zestawić z SUN/HUL lub z WAT/SUN i SUN/CP. Przy obecnym 7% posiadaniu Frienda ameryki tu nie odkrywam.

SOUTHAMPTON

Jest kalendarz, jest zabawa: WAT;mun;SUN;ars;SWA a obrońcy dzielą się na pewniaków za 5.5: Berti, VVD i Fonte oraz ich przeciwieństwo jak Cedric 5.0 (ewentualna rotacja z Martiną), Targett 4.5 i Yoshida 4.5. Wybierając Bertranda liczyć wypada na asysty, van Dijk to zagrożenie dla przeciwnika przy stałych fragmentach gry. Od rozstrzygania wątpliwości mamy pre-season, w zasadzie nie wiemy jeszcze jak zespół ułoży nowy trener Claude Puel.

TOTTENHAM

eve – CPL – LIV – sto – SUN; podoba mi się ten kalendarz. Gorzej z cenami obrońców: Aldi 6.5, Rose 6.0, taniej wypada Walker bo „tylko” 5.5. Jakimś pomysłem może być Wimmer 5.0 – monitorować trzeba tylko powrót do zdrowia i formy Verta 5.5. Wstępnie mowa była o pauzie do GW6. W takiej sytuacji klub szukać może również nowego obrońcy.

STOKE CITY

mid – MCI – eve – TOT – cpl – gruby początek. Najtaniej wypada Pieters 4.5 a przy grze Hughesa trójką obrońców wylądować może na lewym boku co zwiększa potencjał na asysty. Tylko kiedy nim zagrać? Wyjazdy dość ciężkie, dwa mecze u siebie to masakra. Przy takim kalendarzu 5 milionów za Johnsona czy ShawX (rotacja z Wilsonem 4.0) to marnotrawstwo. Reszta obrońców przynależy do zakładki rotacja.

SUNDERLAND

One man army czyli PvA kosztuje 5.0. Gdzieś pod koniec sezonu, kiedy Czarne Koty walczyć będą o utrzymanie, wrócimy do niego. 4.5 zapłacimy za Kone, który jako CB stanowi non stop zagrożenie pod bramką przeciwnika. mci – MID – sot – EVE- tot, to nie jest dobry kalendarz. Punktów szukać można przynajmniej w GW2. Rotację próbowałbym z Boro lub CP a parą jest Chelsea.

SWANSEA

Zaczynają od pojedynków z beniaminkami: bur – HUL – lei – CHE – sou – MCI – LIV – ars, potem to teksańska masakra piłą mechaniczną. Ja dziękuję, szkoda mi obrońcy na ławce ale niejednego za 4.5 skusi Taylor (uwaga na rotację z Naughtonem lub Rangelem) i Fernandez 4.5 (już niemal 9% posiadanie). Tyle samo kosztuje van der Hoorn, który zagraża wywołanemu Fernandezowi. Najpewniejszym punktem obrony Łabędzi jest człowiek bps magnes – kapitan Williams 5.0. Kuszą te dwie pierwsze kolejki, równolegle szkoda mi transferu aby wymieniać obrońcę a WC po GW2 to trochę za wcześnie. Potencjalna opcja za 4.0 to Stephen Kingsley.

WATFORD

sot – CHE – ARS – whm – MUN – dzięki za taki kalendarz. Tam nawet nie ma pewności kto zagra; pewniakami wydają się Nyom 4.5 i Cathcart 4.5 ale pod bramami klubu zameldują się niebawem Dja Djedje i Zuniga. Do Szerszeni wrócimy przy okazji dzikiej karty.

WBA

Piszesz WBA myślisz defence. Nie ma tu dużej przesady, Pulis i z baletnicy zrobiłby obrońcę. Za 4.5 kuszą Evans zwany szklanką i Gareth McAuley. Płacąc 0.5 więcej możemy nabyć Dawsona (4 gole w 2015/2016) lub mianowanego obrońcą kontuzjowanego Brunta – zastąpią go prawdopodobnie Olsson 4.5 lub Chester 4.5. WBA fajnie rotuje się z Burnley. Jest to jedna z najkorzystniejszych rotacji pierwszych 20 kolejek sezonu. SWA, EVE, MID, HUL, WAT, sun, EVE, CPL, BUR, hul, WAT, BOU, SWA, MID, SUN, HUL. Pamiętając o rotacji Burnley z CP ułożyć można z tego przyzwoite threesome.

WEST HAM

Cressy 5.5 po jednej stronie, po drugiej prawdopodobnie Antonio. Tak rzekł Bilic, żeby nie było iż bredzę o 2:20 w nocy. Środek należeć będzie do Reida 5.0 i Ogbonny 5.0.  Potencjalne różnice to Byram 4.5 i Nordtveit 4.5. Kalendarz che – BOU – mci – WAT – wba należy do tych bardziej sympatycznych a obrońców Młotów rotować można z CP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *