0

Było o obrońcach i napastnikach, czas na pomocników.

W pomocy sprawa jest prosta, przynajmniej do wczoraj była. Wiadomo kogo trzeba grać w pomocy i chyba nie ma co się nad tym rozpisywać. Nazwałem ten post Prospekt bo tak mi się wpisywał w serię tych trzech postów. Teraz kiedy pokazały się nazwiska chyba mogłem zmienić nazwę na ;największy zawód – pomoc.

top5_mid_gw7

Cabella – bez bramki i bez oficjalnej asysty do dziś. 16 stworzonych sytuacji i nic. To już jest pech czy jeszcze trochę brakuje? Jedynym zawodnikiem który stworzył więcej sytuacji a nie ma jeszcze asysty jest Gerrard ale ten ma dwa gole na liczniku. Cabella dalej bez bramki a w ostatnim meczu nie zagrał nawet minuty.

Ozil

do tego jeszcze wrócę w najbliższym czasie.

Oscar – w poprzednim sezonie był ulubieńcem Mou który mógł sobie pozwolić na sprzedaż Maty w związku z dobrą grą Brazylijczyka. Wiem że duet Costa/Cesc mają monopol na zdobywanie bramek w Chelsea ale zawsze jest jakaś nisza do wypełnienia. Teraz nawet Matic ma więcej punktów niż Oscar o Schurlle wchodzącym z ławki nie wspomnę.

Arnautovic – czego miało niebyć od tego zawodnika w sezonie 2014? Bramki i asysty miały wpadać co kolejkę. Skończyło się na tym co na obrazku. ZERO, bramek, asyst czy celnych strzałów.

Morrison – nikt od niego nie oczekiwał więcej niż zrobił do tej pory 🙂 Czy te liczby wskazują na to że zaraz wystrzeli z formą?

4 zawodników którzy spowodowali że niektóre wyniki w tym sezonie FPL są dalekie od oczekiwanych. Ozil rozwiązał problem w najlepszy możliwy sposób, postawił wszystkich przed faktem dokonanym. Pozostali nie mogą się wstrzelić. Ten 5? nikt się nim nie przejmuje, chyba że ustrzeli 2-3 gole do kolejnej przerwy.

Ten wpis jest ostatnim z trzech, mieli wyjść prospekci a oprócz napastników ( Welbeck coś strzeli teraz?) wyszły nazwiska które od 7 kolejek nie mają szczęscia? w każdym razie czegoś im brakuje aby przynieść nam radość na dłużej niż jedna kolejka. Tutaj wymieniłem tylko po 5 zawodników na kolejkę, jednak każdy ma swoją listę nie trafionych transferów. Ja w poprzednim sezonie nie mogłem przeżyć Michu, do dziś mnie to męczy!