Home FANTASY PREMIER LEAGUE Premium różnice w obronie GW7

Premium różnice w obronie GW7

0
0

Krótki przegląd nowych różnic w obronie.

GW5 i GW6 namieszały w hierarchii obrońców premium, moja czwórka premium: Zinchenko (posiadanie 11,4%), Emerson (1,2%), Digne (26,5%) i VVD (48,2%) z opcji dających nadzieję na punkty zmieniła się w potencjalne problemy. Dla zainteresowanych obrońcami z półki premium przegląd jakie ruchy można zrobić szukając różnic. Dwójka z nich znalazła się już w Niszowym wyborze.

Alonso 6.2 (2,4%) BHA-sou-NEW-bur-wat-CRY; xG0,06 xA0,54

Spadek ceny o 0.3 – za to lubimy masy. Niby mało kto miał Marcosa z niepewnym placem na GW1, a udało mu się zaliczyć największy (do spółki z Holebasem) spadek wartości wśród obrońców. Teraz w obliczu kontuzji Emersona, która potrwa przynajmniej do końca następnej przerwy na reprezentacje (GW9) ma swoje „5 minut” na wywalczenie miejsca na stałe, szczególnie że po odnowieniu się urazu Emerson powinien być wprowadzany z ponadprzeciętną ostrożnością.

Alonso rozegrał jak na razie 3 mecze: w lidze z Wolverhampton i Liverpoolem, oraz w Lidze Mistrzów z Valencią, gdzie zaimponował. Opis dokonań Hiszpana z LM znajdziecie tutaj. Mecz z Wilkami to marne liczby: jedno udane dośrodkowanie, jeden strzał z pola karnego, ale mecz zakończył z punktami za asystę do Abrahama. Z Liverpoolem wszedł po pierwszej bramce dla The Reds, zaliczył 3 kluczowe podania i 2 celne dośrodkowania (z jedenastu). Dobrze wyglądały jego statystyki w obronie, gdzie zgromadził między innymi 4 przechwyty, ale nie ominęła go też żółta kartka.

Mamy więc 3 mecze, w których tylko w Lidze Mistrzów zagrał na miarę swojej ceny. Jako pewniak opcja niestety raczej krótkoterminowa (2-4 GW) dla tych, którzy muszą gonić i wierzą, że Alonso w chwili próby pokaże formę z początku ostatniego sezonu.

Azpilicueta 5.9 (5,9%) BHA-sou-NEW-bur-wat-CRY; xG0,08 xA1.01

Tańsza wersja Alonso z dłuższym okresem przydatności, ale teoretycznie mniejszym potencjałem na punkty. Dotychczas dwie asysty, w tym jedna ostatnio z Liverpoolem i jedna nieuznana przez VAR bramka (nie z winy Azpiego). Z Liverpoolem zagrał najlepszy mecz w tym sezonie: 7 dośrodkowań (w tym 3 celne), 2 dokładne długie podania i 4 podania kluczowe.

Gdyby utrzymał taką dyspozycję w dłuższym okresie, byłby w gronie must-have. Na razie to jeden bardzo dobry występ, ale należy zwrócić uwagę, że Azpi poprawił się po miernym początku sezonu i nie stanowi już problemu defensywy Chelsea. Azpilicueta ma trzeci wynik w drużynie pod względem liczby stworzonych szans i jest trzecim obrońcą w Premier League pod względem kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika.

Otamendi 5.5 (5,2%) eve-WOL-cry-AVL-SOU-liv; xG1,36 xA0.04

Obrońca z największą liczbą strzałów z pola karnego od początku sezonu: średnio 1,9 w przeliczeniu na 90 minut gry. Potencjał jest, pytanie czy zacznie go uwalniać jak w sezonie 2017/18, gdzie serię bez CS-a nadrabiał strzelonymi golami (łącznie 4 w tamtym sezonie). Mocno pokazał się w spotkaniu z Watfordem, zdobyte na Szerszeniach 15 punktów spowodowało już ponad 175 tys.transferów i wzrost ceny.

Otamendi jest mocnym kandydatem do bonusów przy wygranych City niewielką liczbą goli, gdyż Fernandinho jest w FPL liczony jako pomocnik, a para Zinchenko Walker nie otrzymała w tym sezonie ani jednego punktu bonusowego. Argentyńczyk nawet przy słabszych występach w defensywie, jakie już mu się zdarzały w tym sezonie jest pewny placu przynajmniej do powrotu Stones’a, czyli do około GW11. Mecze domowe City są w tym sezonie demonstracjami siły (nawet z Tottenhamem, wbrew wynikowi) i wtedy powinniśmy w szczególności liczyć na CS-y.

Chilwell 5.4 (3,9%) NEW-liv-BUR-sou-cry-ARS; xG0,04 xA0,39

Lewy obrońca drugiej najlepszej pod względem xGA defensywy brzmi dobrze, chociaż w praktyce punktów dotychczas niewiele. Wiąże się to z tym, że Lisy mają irytującą przypadłość tracenia równo jednego gola na mecz poza GW1. Statystyki mocno średnie, w obronie najmniej liczb, w ataku średnio jedno kluczowe podanie na mecz i znikoma liczba celnych dośrodkowań. Lubię tego zawodnika, ale na razie przemawia za nim głównie kalendarz i pozycja na boisku w połączeniu z ceną.

Pereira 6.0 (5,9%) NEW-liv-BUR-sou-cry-ARS; xG0,50 xA0,16

Nie ma co się oszukiwać – drogo. W przeciwieństwie do Chilwella mamy tu jednak poszczególne obronne statystyki lepsze lub porównywalne z Soyuncu, co czyni z Portugalczyka faworyta do bonusów przy CS. W ofensywie nieźle, ale zyskuje głównie dzięki wejściom w pole karne na zamknięcie akcji z prawej strony, z których wziął się duży współczynnik xG. Do Portugalczyka zachęca forma i pozycja Lisów w lidze. Ogranie u siebie Tottenhamu (nawet w obecnej ich formie) oznacza, że są groźni z każdym rywalem, a dwa najbliższe mecze domowe są szansą na duże punkty.

Aurier 5.0 (2,8%) SOU-bha-WAT-liv-eve-SHU; xG0,13 xA0,18

Gdyby nie minimalny spalony, potencjalna gwiazda dwóch ostatnich GW. Oddał w nich po jednym celnym strzale, po dwa kluczowe podania i łącznie 10 dośrodkowań (ale tylko jedno celne). W defensywie średnio, wyróżnia się głównie liczbą przechwytów.

Jego głównym problemem jest konkurencja i nastawienie trenera. Skoro na prawej stronie grali już Aurier, KWP, Sanchez i Foyth, to nie jest możliwe żeby kupując Auriera nie zerkać nerwowo na wyjściowy skład Tottenhamu, szczególnie że muszą walczyć w Lidze Mistrzów (z pucharu ligi już odpadli).

 

Foto: twitter.com/FPLTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *