Kiedy jest sobie taki Darlow. Pewnie większość z Nas ma go na ławce ale może jest tam gdzieś kilku szczęśliwców jak jak którym Darlow wejdzie z ławki za Mignoleta ( przy okazji, to może być najlepszy występ Mignoleta w tym sezonie).

Kiedy z jednej strony boiska dzieją się takie rzeczy

a z drugiej wydarza się coś takiego

wtedy wiesz że dziś w Newcastle piwko leje się strumieniami. To że będzie go bardzo dużo było oczywiste kiedy zakończył się mecz Arsenal – Norwich.

Kiedy popatrzy się na suchy wynik spotkania w Londynie i wygraną Arsenalu 1-0 to pierwsza myśl jest taka, mało. Pewnie mogło być więcej dla Londyńczyków. Kiedy spojrzymy głębiej, to zobaczymy że obie ekipy oddały po tyle samo celnych strzałów na bramkę przeciwnika, równe 3 strzały. Tylko ten jeden z Arsenalu wpadł do bramki. Ciekawe w którym momencie spotkania szanowni panowie, oglądający to widowisko stracili nadzieję na jakieś super punkty od Sancheza na C? Mnie ominęła ta przyjemność, ja już sobie mogę wszystko w tym sezonie i koło 1430 postanowiłem zwolnić z obowiązku Costę i na C wylądował Kane ( który zawalczy o to aby Arsenal nie był nad nimi w tabeli na koniec sezonu).

Jako że Norwich będzie miało za chwilkę dwa mecze, tak tylko wspomnę że 90 minut rozegrał Redmond, jego 4 strzały to najlepszy wynik w tym meczu. Czy jednak ktoś rozważa jeszcze Norwich w swoich planach na DGW? Czy tam powinniśmy spoglądać szukając różnic na DGW37? Może to jednak Sunderland albo Watford?

ChUo2pcW4AAy0XX

Myślałem że Defoe lepiej wypadnie dziś, jedna bramka , w dodatku z karnego, to jest pewnie dużo poniżej oczekiwań . Już sobie wyobrażam jaką ulgę na twarzy mieli wszyscy ci którzy wstawili go do składu, kiedy w 90 minucie wykorzystał karnego. 8 strzałów Anglika i bramka z karnego, czyli klasyka z ostatnich spotkań. To jest chyba zgodne z taktyką Big Sama który w jednym z ostatnich wywiadów mówił że to jest klucz do utrzymania w Premier League. Podania do Defoe, które on zamieni na bramki. Pytanie czy się Big Sam nie przejedzie na takich planach? Dziś, jeszcze jedną kolejkę za remis ze Stoke piją w Newcastle. Barman miał już nie nalewać ale za remis Sunderlandu, zawsze naleje małe piwko. PvA, 2 strzały, 2 sytuacje stworzone. Tych dwóch zawodników to cała siła ofensywna Sunderlandu w tym spotkaniu.

Deeney i jego dwie bramki w końcówce spotkania z Aston Villą zmieniają coś w podejściu do tego zawodnika? W moim odczuciu nie, po prostu pojawiła się jakaś alternatywa do Defoe. Wystarczy spojrzeć na ostatnie występy Deeneya, brak bramek. Oczywiście można teraz porównywać który z nich ma więcej strzałów czy też inne ważne rzeczy które definiują napastnika. Jednak w tym wypadku, najważniejsza jest jedna liczna 0,1 mln, o tyle tańszy jest Deeney i to może być kluczowe. Wspomniany wcześniejszej Darlow znalazł się u nas w składach przez swoją cenę i nie wyszliśmy na tym źle, teraz może być podobnie.

Podobno Mark Noble może znaleźć się w samolocie lecącym do Francji na EURO2016. Drugi mecz z rzędu w którym zdobywa dwie bramki, to są dokładnie takie liczby jakich możemy się spodziewać a takim sezonie jak ten. Najpierw Vardy i jego rekord a teraz Noble. Kiedy większość z Nas rozkminiała, Lanzini czy Antonio, objawił się Noble. Podobnie jak w Liverpoolu, gdzie Milner robi bardzo dobre wyniki.. w każdym razie, kiedy już Noble i Kayoute przestaną zabierać piłki które są kierowane do Payeta czy Carrolla, wtedy zaczniemy punktować. Payet stworzył tylko jedną sytuację bramkową w tym spotkaniu, Carroll oddał tylko jeden strzał na bramkę Fostera. W tych dwóch kategoriach lepszy od nich był Dawson…

Leighton Baines , różnica za 6 mln w obronie na DGW. Zastanówmy się nad tym chwilę. Bo myśleć o tym że Lukaku siedzi na ławce a w pierwszym gra Oumar Niasse nie ma sensu, szkoda życia. Jeżeli to był pomysł Martineza aby uratować posadę to serdecznie gratuluję. Ponoć jeszcze teraz można usłyszeć śmiech kibiców The Toffies , który unosi się nad stadionem. Patrząc na jego grę, nie dało się inaczej zareagować niż śmiechem. Tak więc, Oumar Niasse to jakaś maskara jest. Lukaku to jakaś masakra jest, cały Everton to jakaś jedna wielka porażka w tym sezonie. Baines może być dobrą różnicą w obronie.

_89526145_everton_protests_pa

Piekna niedziela się zapowiada! Leicester zdobywa mistrza??? Aguero i KdB odpoczną a Klopp sprawi  że odechcę nam się grać po raz enty?

Właśnie siedzę i knuję o #FPL. szukam drugiego, lepszego Odemwingie #dziwneprzeczucie4ever