Description

Ostatnia taka kolejka.

Dzisiaj w Oczekiwaniach wyjątkowo o fantasy premier league i od razu to napiszę – mam wyłącznie dobre wieści. Po pierwsze; do końca sezonu pozostało tylko 9 kolejek; jeszcze moment, jeszcze chwila kiedy ponownie, pełni energii i zapału układać będziecie morowy skład na GW1. Wcześniej pobawimy się mundialowym fantasy.  I druga pozytywna bomba; 30 kolejka jest ostatnią, w którą wjedziemy na pewnym bezwładzie taktycznym. Bez większego knucia i planów. Natomiast już za 10 dni, rozpoczynamy ostatnią kampanię 17/18. Pierwszą bitwę stoczymy 17 marca, o godzinie 16:00, na ubitej murawie Dean Court gdzie o punkty zawalczą lekkozbrojne chorągwie herbu Bournemouth i zdziesiątkowani tarczownicy Pardew. W tym samym czasie zetrą się zastępy HUD, CP, EVE i STO. Plan ostatniej kampanii powinien z grubsza wyglądać tak:

BGW31 – tylko 59% menedżerów wciąż posiada chipa Free Hit. Zagranie go wcześniej było moim dużym błędem. Znaczna większość tej cierpliwej gromady, spanikowana brakiem spotkań, odpali go przed 31 kolejką. Nie mówię o was, hardcorach i soli FPL. Free Hita w trakcie BGW31 można łatwo spalić, bo jeżeli szablon, poza potrojonym Liverpoolem, nie da grubych punktów to stracimy atut zagrania FH w BGW35. A zapewniam, że większość posiadaczy FH nawet nie wie, że będzie następne BGW.

GW32 – pierwsza pułapka kampanii. Większość drużyn grających BGW31 rozegra trudne spotkania. I tak:

Crystal Palace vs Liverpool
Newcastle vs Huddersfield Town
Watford – Bournemouth
West Brom – Burnley
Everton – Manchester City
Arsenal – Stoke City

Ciężko będzie o punkty każdej defensywie BGW31, dlatego niegłupim pomysłem jest skupić się, kolejkę wcześniej, przede wszystkim na ofensywnych piłkarzach BGW31 i nie wystawiać w niej na siłę 11 zawodników. Aktualnie średnia piłkarzy z meczem BGW31, w top10k, to 5 graczy.

GW33 – odpalamy drugą dziką kartę; jest seks FPL. Układamy ją starannie pod bench boost w DGW34, pamiętając jednocześnie aby w składzie pozostali zawodnicy bez DGW jak np. piłkarze Liverpoolu, którzy zagrają z Bournemouth lub Crystal Palace, które walcząc o utrzymanie zmierzy się z Brighton.

GW34 – bench boost. Każdy wynik poniżej 100 będzie porażką.

BGW35 – druga pułapka ostatniej kampanii i teoretycznie najlepsza okazja aby zagrać Free Hit. Ben Crellin zapodał taką tabelkę:

Do 5 pewnych spotkań dojdzie prawdopodobnie pojedynek Manchesteru City ze Swansea. Obie ekipy będą pauzować wyłącznie w przypadku porażki Tottenhamu w FA. Zakładamy, że nie przegra ze Swansea. Odpalając FH możemy maksymalnie wykorzystać atuty ofensyw Arsenalu, WHU, Liverpoolu i Evertonu oraz poszukać CS drużyn grających u siebie. Bez FH będzie trudno ogarnąć BGW35 bo wejdziemy w nie prosto po DGW34. Ponadto w DGW37 większym atutem będą ekipy, które opuszczą BGW35, a ich brak wymusi tranfery.

GW36 – przygotowanie do DGW37. Dwa hity to minimum.

DGW37 – triple C. Murowanym kandydatem do opaski będzie Harry Kane, który zagra z WBA i BRI; szablonem potrojony Tottenham.

GW38 – ostatnie spotkania o utrzymanie w Premiership i radosny football na pozostałych boiskach. Spodziewamy się dużo bramek.

Tak wygląda w skrócie plan ostatniej kampanii 17/18. Wcześniej tylko musimy przebrnąć przed GW30 i pogodzić korzystne mecze Chelsea, WHU i Arsenalu ze ślepotą BGW31. I to jest dramat bo zamiast kupić Arnautovica lub Mahreza wywalę hajs na np. obrońcę Huddersfield.

 

Pierwszy sezon poza TOP10k. Czas na rewanż!

Description

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco!

Bez spamu!