Description

Gra z ograniczoną datą atrakcyjności.

Wieże w łaskawości swojej odpaliły nareszcie nowy format – FPL DRAFT.  < kliknij

FAQ < kliknij

Zasady < kliknij

Rozgrywka jest niezależna od FPL. Polega na wybraniu 15 unikalnych zawodników i dołączeniu do konkretnej mini ligi. Ilość drużyn w mini lidze jest ograniczona do 16 osób – rekomendowana ilość menedżerów to jednakże 8. Ligi mogą być klasyczne lub w formacie HtH.

Każdy z menedżerów w mini lidze może posiadać 15 unikalnych zawodników. Żebyśmy się dobrze zrozumieli -> w konkretnej mini lidze będzie tylko jeden Kane, jeden Kun Aguero i jeden Carrick. Zawodników losuje się w systemie „snake draft” w 15 rundach. Datę i godzinę draftu wyznacza administrator ligi. Jest jeszcze draft publiczny gdzie menedżer przyłącza się do losowo wybranej ligi publicznej – w takim przypadku draft rusza 24h po dołączeniu do niej pierwszej drużyny. Nasza opinia na temat publicznego draftu jest konkretna – strata czasu.

W zabawie nie ogranicza nas budżet. Punktacja będzie identyczna jak w FPL – jedyny wyjątek to brak kapitanów i vice – kapitanów.  Przed odpaleniem draftu można przerzucić interesujących zawodników na watch list. Jest ona na tyle przydatna, że w razie opuszczenia losowania zawodnicy z watch list trafią do waszej drużyny z automatu. Jeżeli będą dostępni.

Transfery. Zawodników wymieniać możemy korzystając wyłącznie z puli pozostałych piłkarzy. Nie ma transferów pomiędzy menedżerami. Wymiana przed startem sezonu działa na zasadzie Waiver Requests > zgłaszasz zapotrzebowanie na konkretnego piłkarza, żądanie transferu jest zakolejkowane w odwrotnej kolejności losowania drafta. Z zasad rozumiem, że mamy jedną taką operację na tydzień. Po starcie sezonu miejsce w kolejce zależy od pozycji w mini lidze. Deadlajn dla transferów to 24h przed startem kolejki.

To chyba tyle pobieżnie. Na lekkim kacu i bez makijażu. Niszowy blog FPL założy dwie oficjalne ligi po 8 menedżerów w każdej – z opcją do 10. Jeszcze to przegadamy. Niestety ze względu na charakter zabawy zaprosimy do nich tylko wybranych przyjaciół Bloga z pierwszeństwem dla bywalców ostatniego zlotu i najlepszego beniaminka z czata, z ubiegłego sezonu. Pozwoliłem sobie wcześniej zrobić rozeznanie na fejsie. Format ligi będzie najprawdopodobniej klasyczny.

Zapraszamy wszystkich czytelników Bloga do zakładania własnych lig i szukania uczestników w komentarzach. Życzymy wytrwałości – tak po prawdzie, najatrakcyjniejsze w drafcie jest losowanie. Potem wszystko zależy już od ludzi. Pierwsze „skasowane konto” to kamyczek, który zacznie drążyć skałę.

Pierwszy sezon poza TOP10k. Czas na rewanż!

Description

Zapisz się na newsletter, bądź na bieżąco!

Bez spamu!